reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

CRC chyby po přidání nového disku

MWilliam (22)|6.1.2011 21:43
Od doby kdy jsem vyměnil svůj sekundární starý HDD za nový (WESTERN DIGITAL Caviar Green AV-GP 500GB SATA) mám problémy cokoli nainstalovat. Vždy se objeví po uplynutí náhodného času hláška o chybě kontrolního součtu CRC. Teď moc nevím co s tím.

Chyba instalace se netýká pouze z DVD, nejde instalovat ani z image souborů. K chybě dojde i při instalaci v rámci starého primárního disku. Kopírování souborů a vytváření image souborů z DVD běhá bez problému. Nenarazil jsem ani na žádné výrazné zpomalení systému. V biosu jsem se nehrabal. Disk byl formátován pomalu a rozdělen na 2 partitiony (100GB + Zbytek).

Současný stav:
Windows 7 64bit Ultimate
SATA2 0 HDD (system) 250GB
SATA2 1 DVD vypalovačka
SATA2 2 HDD 500GB (nový disk)
IDE ATA DVD vypalovačka nastavená na master

Napadá mě, že by problém mohl být v nenastavení přednostních jumperů u SATA disků, ale vůbec nevím, jak by se to tam mohlo nastavovat, když jde vlastně o sériové a ne paralelní zapojení. Na druhou stranu si však také říkám, proč by nefungovalo jen instalování a ne i obyčejné kopírování? Čili by ještě mohl být problém někde v programu pro instalace.

NOVE PŘIDÁNO:
Po vyjmutí disku problém bohužel také přetrvává.
Ramky otestovány goldem a v pořádku.
Přeházel jsem zapojení SATA disků, nyní HDD250 Master/500GB Slave // DVD Sata Master na SATA2 2 // DVD ATA Master

Začal jsem pochybovat o HW, pomocí PowerSiute jsem odstranil 160! chyb v registrech. Zkontroloval jsem správnost instalace a aktuálnosti driveru disku. Mno a vysledek pořad stejny. Blbý je, že teď už nemám ani cestu zpět, když nepomůže vyjmutí disku. :D A na reinstal Winů se fakt necítím.
Georginek (2957)|7.1.2011 00:30
U SATA disku se nic nestavovat nemusi. Jako prvotni akce pri CRC chybych je vymena datoveho kabelu.
Zkontroluj disk pomoci HDTune, tj Error check
MWilliam (22)|7.1.2011 01:09
[quote=Georginek;427444]U SATA disku se nic nestavovat nemusi. Jako prvotni akce pri CRC chybych je vymena datoveho kabelu.
Zkontroluj disk pomoci HDTune, tj Error check[/quote]

52% disku zatím zkontrolováno. Bez chyb. Kabelem to být nemůže, protože to by nedocházelo k chybám na obou discích, ale lokálně a navíc by to hlásilo potíže i při kopírování, ne jen při instalaci.

Zkusím připojit navrh ještě ten ATA disk. At se nenudim. Bohužel zatím vše nasvědčuje softwarové chybě. Já si totiž ani nepomatuji, kdy jsem naposledy před výměnou disků něco instaloval, takže bůhví, jak dlouho ten problem vlastně trva...

----------

Po znovuzapojení ATA disku jede vše jak má. Instalace proběhla v pořádku jak na ATA tak posléze na oba SATA disky. A teď mi to někdo vysvětlete. :D