reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Pískající SSD disk OCZ Vertex 2

Honza23 (490)|7.1.2011 15:42
Dobrý den, tak jsem zjistil, že mi dost nepříjemně píská tento SSD disk.Píská dosti přerušovaně podle toho, co zrovna otevřu.Myslíte, že je možné to reklamovat ?
Ještě bych doplnil, že jsem disk kupoval v úterý.
Děkuji.
Richmond (8084)|7.1.2011 17:21
Píská to stejně jako třeba občas kolečka u ne zrovna kvalitních myší? Nemáš to připojené ke GB SATA řadiči (alias JMicron)?
Honza23 (490)|7.1.2011 17:40
Mám to připojené v notebooku HP8540w(WD738EA).Přesně je to tenhle model
http://www.alza.cz/hp-elitebook-8540w-d189193.htm
Nejdříve jsem si toho nevšiml, jelikož jsem to měl neustále připojeno na externí napájení, a v tomhle režimu stále běží ventilátor.Potom jsem ho ale v BIOSu vypnul a všiml si mtoho pískání.Stačí dat ucho k touchpadu a podle toho, co zrovna otevřu nebo se vrátím zpět, tak to píská.Pokud by to byly napájecí obvody procesoru, tak ty pískájí vesměs neustále, ale u tohohle je to prostě poznat, že se jedná o disk.
Proto by mě zajímalo, jak mám postupovat při zformátování, popř.odstranění oddílů, abych to mohl poslat zpět.
Ještě jednou díky za rady. :)
Richmond (8084)|7.1.2011 17:46
V HDTune je bezpečné smzání (přepsání) ;)
Honza23 (490)|7.1.2011 17:54
Takže ho strčit do stolního PC a tam ho zcela vymazat přes ten HDtune ?
Díky chlape, až Ti budu moci dát bodíka, tak ho máš u mě schovanej.:-)
speedsnail (4876)|7.1.2011 18:07
Trošku OT které problém nevyřeší, ale zajímalo by mě, jestli píská opravdu samotný disk (což se mi nezdá) nebo jen SSD disk prostě komunikuje, pracuje na frekvenci takové, že začala pískat nějaká napájecí čast v NTB nebo něco po cestě (možná i na datové cestě?)

Co myslíte? Mohl bys to Honzo23 při připojení k tomu stolnímu PC ozkoušet? Na chvilku přiložit ucho? Díky!
Honza23 (490)|7.1.2011 18:23
Určitě to vyzkouším, ale vzhledem k tomu, že i v SSD disku jsou napájecí cívky, tak bych to opravdu viděl na ně.

Edit
Tak jsem ho teďka připojil ke stolnímu PC a disk nepíská.Bohužel nevím, jestli to třeba není tím, že z něho neběží systém.Máte nějaký typ ?

Edit 2
Tak jsem dal do noteboku zpět původní HDD a nic nepíská, takže to bude tak, jak psal speedsnail.Buď tam píská napájení nebo něco mezi tím.
Tohle je docela pitomá situace.Nevím, jestli to mám tedy poslat zpátky a zkusit jiný, popř.jiný typ.
Díky za jakoukoliv radu.