reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nefunkční připojení k internetu

Digo (24)|7.1.2011 15:42
Zdravím, měl jsem doma pc s windows 7 a připojení k internetu přes kabel fungovalo bez problému. Pc jsem věnoval a u dotyčné se počítač nedokáže kabelem připojit. Máme stejného providera s tím rozdílem, že já mám nastavování přes dhcp (mám víc ip adres) a 2. osoba využívá static ip kterou jsem napevno nastavil podle původního pc kde vše fungovalo.

Kde může být problém? Vir bych zde vyloučil, internet mi jel než jsem jej odnesl. U připojení se objevil žlutý trojúhelník s vykřičníkem, když jsem zkoušel pomocí windows řešit problém nic to nenašlo. Po chvíli omezení zmizelo a tvářilo se to jako připojené k síti internet - v browseru nic nejelo, ani přes příkaz ping žádná odezva. Stav kdy se vše tvářilo v pořádku po chvíli zase přeskočil do toho s upozorněním.

Zakázat ipv6? Reinstal ovladačů? U pc budu nejspíš zítra, děkuji všem za radu.

ps: doma jsem byl za switchem, nyní je přímé připojení kabelem co vede do bytu. Uvádím jen pro jistotu. Switch je podle mého pouze na větvení, u routeru by to bylo už jinak.. takže je to jen pro doplnění. Topologie je tedy "stejná".
Pabler (425)|7.1.2011 15:55
over, ci nahodou ISP neviaze konkretnu IP k MAC adrese sietovej karty

lahko sa da zistit ci vobec mas spojenie, otvor si prikazovy riadok a zadaj prikaz
ping (ip adresa brany)
napr.: ping 192.168.1.1 (Ip je vymyslena a pravdepodobne bude ina, nastavoval si ju v TCP/IP protokole)

ak sa vrati odpoved, tak mozes skusat pingat nieco vzdialenejsie, no ak sa zda ze toto je posledny bod ktory odpoveda, tak to bude MAC viazanostou
na starom PC spusti v prikazovom riadku prikaz
ipconfig /all

a najdi sietovu kartu ktora mala nastavene adresy daneho ISP a budes vidiet polozku fyzicka adresa
tuto adresu si poznac
a na novom PC klik pravym na tento pocitac
vlastnosti / hardver / spravca zariadeni
najdi tam sietovu kartu, a otvor jej vlastnoti
a na karte spresnenie bude polozka sietova adresa, tam tu MAC vpis a skus ci sa nerozbehne


este na to testovanie vonku:
ping http://www.google.cz
ping 74.125.87.104

ak prvy neprejde a ten druhy ano, tak budes mat problem s DNS adresou ... v oboch pripadoch budes pingat google, akurat v druhom pripade nebude treba DNS resolving ....
Digo (24)|7.1.2011 16:11
U pc budu zítra, s nb s bezdrátem tak si potom zkusím co tady bude popsané. Jinak tou MAC to určitě nebude, na mém nb to jelo v pohodě když jsem zapojil kabel a vypsal adresu etc.
DrZelenka (2491)|7.1.2011 16:41
Jak presne je reseno zapojeni? Antena -> PoE napajeni -> PC?

Vzhledem k tomu, ze PC u tebe jelo, tak bych volil nasledujici postup:

Pokud je to takto zapojene a ani po nastaveni sitovky (jeste zkontroluj poradne cele zapojeni i nastaveni) internet nejede, tak bude nejlepsi zavolat providerovi, ktery behem chvile zjisti kde je pravdepodobne chyba a vyresi se to.
Digo (24)|7.1.2011 17:54
[quote=DrZelenka;427556]Jak presne je reseno zapojeni? Antena -> PoE napajeni -> PC?

Vzhledem k tomu, ze PC u tebe jelo, tak bych volil nasledujici postup:

Pokud je to takto zapojene a ani po nastaveni sitovky (jeste zkontroluj poradne cele zapojeni i nastaveni) internet nejede, tak bude nejlepsi zavolat providerovi, ktery behem chvile zjisti kde je pravdepodobne chyba a vyresi se to.[/quote]

jedná se o optiku, v baráku je rozvod do jednotlivých bytů.. providerovi zavolám pokud nic nevymyslím, ale řekl bych že bude chyba někde "u mě", jen mi už hlava nebrala kde by mohl být zakopaný pes.. každopádně díky