reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problém s DVD mechanikou LG GH22NS

sarkalim (5)|8.1.2011 17:03
Zdravím,

mám mechaniku LG GH22NS, SATA a v poslední době s ní mám problém v tom, že mi nevypaluje DVD. Zkoušel jsem CD a v pohodě.

Měl jsem mechaniku na reklamaci a dle vyjádření technika je vypalovačka bez problémů.

Můžete mi pls někdo poradit, v čem by mohl být problém?

Někdo mi radil, že by o mohlo být systémem, ale WIN7 mám nainstalované zhruba rok. V poslední době jsem vypaloval na media EMTEC.

Díky za radu.
Jandaskunk (2330)|8.1.2011 17:46
Zkoušel jsi i jiná media? Jakým programem vypaluješ?
StD (1963)|8.1.2011 17:51
[quote=Jandaskunk;427814]Zkoušel jsi i jiná media? Jakým programem vypaluješ?[/quote]
Copy that! Plus bych si dovolil ještě zeptat na prosté CO a JAK se má na optická media zapsat. Což vyžaduje celkem obšírnější popis, než jen nefunguje/reklamováno atd. Ten lidský činitel tady u toho má docela rozhodující roli...
sarkalim (5)|8.1.2011 19:33
Vypaluju přes Ashampoo Burning Studio 6. Zkoušel jsem ještě Verbatim - to sice vypalilo (klasické video DVD), ale když jsem ho pak pouštěl, tak asi po 20 minutách filmu se začal obraz sekat až to úplně vytuhlo...takže blbě vypálené.
Zkoušel jsem i klasické soubory (Data DVD).
sarkalim (5)|8.1.2011 19:35
Jinak teď je stav takový, že když spustím vypalování, začne se načítat do vyrovnávací paměti, ale pak mi to nahlásí - nelze zapisovat na mechaniku.
Placka se v mechanice točí. Musím natvrdo shodit burning studio, ale placka se stejně nepřestává točit - to vyřeší až restart.
Jednou jsem to nechal točit delší dobu - placka se sama přestala točit, vyjela z mechaniky. Dle pohledu bylo vidět, že jsou tam nějaký data vypálený, ale když jsem se pak díval, jestli je něco nahrané, tak to samozřejmě mechanika nepřečetla.
Richmond (8084)|8.1.2011 19:38
Zkoušels to vypalovat jiným programem a menší rychlostí? (ImgBurn, ISO a řekněme 8x s minimem programů na pozadí)
StD (1963)|8.1.2011 20:57
Pořád nebylo odpovězeno na otázku CO a JAK. Že něco dělá nějak Ashampoo je vedlejší. Na dotazy ke špatně dekryptovaným datům s chráněným obsahem tady nemíním odpovídat. Bavíme se o chybné funkci HARDWARE. Dokaž to. Už jsem sice pár dávek medií dokázal úspěšně reklamovat na základě výskytu zcela identických chyb ve stejných místech vypalovaných na 3 různých vypalovačkách doložené protokoly, ale toto jsou zatím jen řeči.
Edito: Spíše bych si podle příznaků tipnul na to, že máš (vážné) problemy s operačním systemem, který ti brání v přístupu na tu mechaniku i medium.
Cidlo (21)|31.3.2011 13:06
Měl jsem podobný problém s externí vypalovačkou HP (obsahuje jednotku LG, ale má vlastní firmware).
Zničeho nic přestala pálit CD (zkoušel jsem snad 20 značek Cd nosičů Verbatimy nevyjímaje). Přitom jiné externí jednotky, připojené ke stejnému PC pálily CD bez problémů. Ta moje stále hlásila, že není vloženo správné CD (NERO 7). Vysvětlil jsem si to tak, že prostě ztratila schopnost přepínání laseru do vlnové délky potřebné pro pálení CD. DVD, které vyžaduje jinou vlnovou délku pálí bez problému nadále.
zsdx (2098)|31.3.2011 17:08
[quote=Cidlo;444131]Měl jsem podobný problém s externí vypalovačkou HP (obsahuje jednotku LG, ale má vlastní firmware).
Zničeho nic přestala pálit CD (zkoušel jsem snad 20 značek Cd nosičů Verbatimy nevyjímaje). Přitom jiné externí jednotky, připojené ke stejnému PC pálily CD bez problémů. Ta moje stále hlásila, že není vloženo správné CD (NERO 7). Vysvětlil jsem si to tak, že prostě ztratila schopnost přepínání laseru do vlnové délky potřebné pro pálení CD. DVD, které vyžaduje jinou vlnovou délku pálí bez problému nadále.[/quote]

Hmm, vetsinou to byva obracene - DVD schopnosti ztrati drive, nez CD (aneb z DVR-RW se stane CD-RW, prip. CD-ROM :thumbdown)