reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

USB Acer Aspire 3650

markHoppus (9)|9.1.2011 18:04
zdravím,
v poslední době mi notebook při připojení jakéhokoliv zařízení hlásí, že zařízení nebylo rozpoznáno. Nic v USB portech tedy nefunguje. Zvláštní je, že se to stává jen někdy. Pak z ničeho nic při jednom z dalších zapnutí počítače zase vše běží.
Nesetkal se někdo už s podobným problémem? bude to problém se základní deskou, nebo spíš se softwarem?
Ještě bych dodal, že disk, na kterém je nainstalován windows má poškozené některé sektory. Zkusil jsem je ale pomocí různých programů opravit. mohlo by to být také vodítko k vyřešení problému.
Popis notebooku: Acer Aspire 3650
1,5 GB DDR2 RAM
Intel Celeron M processor 410
nainstalován Windows XP professional
Předem díky za nápady a rady Jenda
Richmond (8084)|9.1.2011 18:18
Hlavním vodítek budiž značka a cena. Obojí je bohužel na bodu mrazu, přičtu-li si k tomu stáří a vadný hdd tak je u tohoto notebooku možné všechno. Jediné rozumné východisko vidím v použití live cd linuxu - např. Ubuntu a zkusit usb pod ním ;)
speedsnail (4876)|9.1.2011 18:32
Povedlo se sektory opravit nebo tam pořád jsou? Předpokládám že jsi to projel HDDRegeneratorem.
Jinak Live CD Linuxu je dobrý nápad :thumb
markHoppus (9)|9.1.2011 19:02
:) o značce a ceně bych nediskutoval, na acer nedám dopustit a to mám zkušenosti s řadou značek, ovšem pouze na uživatelské úrovni, upozorňuji, že nejsem odborník.
disk se opravit povedlo, použil jsem HDDRegenerator.
Co se týče Live CD Linuxu nevím o co jde, a hlavně jak mi to pomůže s tím, že mi "náhodně" nefungují USB porty.
speedsnail (4876)|9.1.2011 19:05
No zjistí se jestli je to HW nebo SW problém.

Ubuntu, na CD nebo USB disk (raději CD) a nabootovat z něj. Pak dáte "zkusit ubuntu".. pojede to live z CD, nebude se to nikam instalovat. Tam vyzkoušejte USB co hrdlo ráčí. Pokud pojedou, bude chyba v ovladačích, v současné instalaci Win a asi pomůže reinstall. Pokud ani tam nepojedou, půjde o HW vadu.
markHoppus (9)|9.1.2011 19:16
díky moc, určitě to zkusím.:thumb