reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Kalkulačka v C++

VencaX (3686)|9.1.2011 21:10
Zdravím,

ve škole se učíme programovat v builderu kalkulačku a já si do ní ve svém volnu dodělávám funkce, ale nevím, jak udělat funkci pro zápis desetinné čárky. Na obrázku je vidět chybovka, kterou mi to vypisuje a nad ní je fce kterou jsem pro to napsal. Učitel, co ho máme mi řek, že to neví a já taky nevím, kde co nastavit, aby to fungovalo.
Pokud byste k tomu potřebovali nějakou část kódu...

Děkuji předem za všechny rady.
Untitled.jpg
Dojigiri (1629)|9.1.2011 22:38
Řekl bych, pokud se nepletu, že do StrToFloat to musíš posílat s tečkou a ne s čárkou - tj. např. do Caption vypisovat čárku, pokud tam mermomocí musí být a nemůže tam být desetinná tečka, ale do StrToFloat by asi v tom řetězci měla být místo čárky tečka. Takže buď předtím Caption uložit do dočasný proměnný, nebo dát podmínku o řádek dopředu, nebo provést v caption nahrazení čárek za tečky, apod.

(v Borland produktech už jsem nedělal ani nepamatuju ... v nápovědě Delphi http://www.delphibasics.co.uk/RTL.asp?Name=StrToFloat píšou, že by tam ve skutečnosti měla být hodnota DecimalSeparator, ale nevím jestli to samý platí i v C++ Builderu ... v tom případě by bylo nejvhodnější sčítat to ne natvrdo s čárkou, ale sčítat to s aktuální hodnotou DecimalSeparator - a případně si do DecimalSeparator nastavit tu čárku, pokud tam není)
VencaX (3686)|10.1.2011 19:03
Dík, pomohlo, už jsem zprovoznil.