reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Scan obrazovky

homi (180)|10.1.2011 20:00
Drive jsem zkousel nekolik softiku a zustal u Irfanu, na scany pouzivam zkr. klavesy (i_view32.exe /capture...). Ted jsem "objevil" (napr. diky evernote) nove moznosti snimani obrazovky:
1) po stiknuti zkr.klavesy se objevi kriz pomoci, ktereho lze vybrat pozadovanou cast obrazovky, treba pres vice oken
2) pri snimani webove stranky sejme celou stranku, ted i tu cast, kt. neni videt (nutno odrolovat).

Poradite, ktery soft toto umi?
Richmond (8084)|10.1.2011 20:06
1) Výstřižky (Vista/W7)
2) těch je hned několik desítek, existují např. jako pluginy pro webové prohlížeče - já např. používám FireShot pro Firefox :thumb
homi (180)|10.1.2011 20:14
No mne zajima spis o nejaky univerzalni, ktery by umel oboji i ostatni standardni fce (scan cele obrazovky, jen aktivniho okna...) a nezavisle na prohlizeci, pouzivam spis Operu, ale i ostatni prohlizece.
Richmond (8084)|10.1.2011 20:19
Tak ono jde použít klasický Print Screen nebo Alt+PrntScrn pro aktivní okno a pak Ctrl+V třeba v Malování. Pokud se nepletu tak pro Operu existuje Screengrab :notsure
homi (180)|11.1.2011 09:17
Asi budu vypadat, jak lama, ale kde najdu ty Vystrizky? Na netu spousta odkazu na ovladani a v menu jsem je nikde nenasel.
robky (3195)|11.1.2011 10:08
Mali by byť Start/Všechny programy/Príslušenství .... alebo Start a napísať Výstrižky (ak máš cz win vista/7) alebo Snipping (pre eng verziu)
KJarda (1)|2.8.2014 21:08
Dobrý den.
Používám oskenování obrazovky monitoru klasicky - Print Screen - malování - uložit jako JPEG.Nedávno mě kamarád odstraňoval nějaké viry pomocí nouzového režimu a od té doby když uložím obrázek tak je po otevření obrázku jen taková malá fotka v levém horním rohu obrazovky.Je to tak malé,že není ani poznat co tam je oskenovaného.Nainstaloval jsem MWSnap a tam to ukládá normálně.Přesto bych se raději vrátil k té klasice ale nevím co kde se mě změnilo v nastavení.
Ještě dodám,že používám jako druhý monitor TV a někdy se mě stalo,že oskenovaný obraz byl ve výsledku rozdělen,půlka byla TV a půlka Monitor.Napadlo mě,že by mohlo být změněno nastavení v Catalyst control center.Může mě někdo nasměrovat kde mám hledat chybu?
Děkuji