reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

A kernel file is missing ...

AmatérRobert (29)|11.1.2011 20:14
Štart PC s OS Win XP zastaví po POST BIOS-u na hláške "A kernel file is missing from the disk Insert the system diskette and restart the computer". Problém je, že inštalačné CD mám nečitateľné. Prišiel som na to, že v štarte môžem pokračovať pri použití Hirens BootCD a vybratí položky z jeho ponuky "Boot from Hard Driove - Windows XP (NTLDR). Skúsil som podľa jednej rady defragmentovať súbor NTLDR - nepomohlo to. Štartovať PC stále za pomoci Hirens nie je najlepšia možnosť. Dá sa tento problém nejako vyriešiť?
DrZelenka (2491)|11.1.2011 20:29
Sehanat instalacni CD (staci stejna verze W XP - home/premium) a dat opravit ...
AmatérRobert (29)|11.1.2011 20:58
Skúsil som to s druhým CD s Win XP Prof SP3 en (ten mám aj nainštalovaný), lenže po nainštalovaní ovládačov ponúka len novú inštaláciu a žiadnu opravu.
zsdx (2098)|11.1.2011 21:06
[quote=AmatérRobert;428743]Skúsil som to s druhým CD s Win XP Prof SP3 en (ten mám aj nainštalovaný), lenže po nainštalovaní ovládačov ponúka len novú inštaláciu a žiadnu opravu.[/quote]

Spravne, opravu je treba spustit po nabootovani z toho CD a ne z prostredi Win.
AmatérRobert (29)|11.1.2011 21:30
CD nespúšťam z prostredia Win. Po nabootovaní z CD a zistenia nainštalovanej verzie je ponuka len na:
1. inštaláciu (Set up)
2. vytvorenie partície z voľného miesta disku
3. vymazanie partície disku
a žiadna možnosť opravy (R)
zsdx (2098)|11.1.2011 21:52
[quote=AmatérRobert;428762]CD nespúšťam z prostredia Win. Po nabootovaní z CD a zistenia nainštalovanej verzie je ponuka len na:
1. inštaláciu (Set up)
2. vytvorenie partície z voľného miesta disku
3. vymazanie partície disku
a žiadna možnosť opravy (R)[/quote]

A to nenabizi ani 'Recovery konzolu' ?
Spravne by mel nabidnout opravu 2x - poprve 'Konzole pro zotaveni' a v pripade odmitnuti v dalsim kroku potom 'Opravna instalace'.
Aytech (475)|11.1.2011 22:28
[quote=AmatérRobert;428743]Skúsil som to s druhým CD s Win XP Prof SP3 en (ten mám aj nainštalovaný), lenže po nainštalovaní ovládačov ponúka len novú inštaláciu a žiadnu opravu.[/quote]

Tak to mas spatne CD :) Zkus sehnat jine