reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Poradíte 22-24'' LCD? (možná LG Flatron W2220P)

Garen (43)|12.1.2011 17:56
Zdravím,
v blízké době si hodlám kupovat nové PC (cca 15 000 Kč) a k tomu monitor (do 5 500 Kč)
Nyní mám stařičké, leč dle mého názoru kvalitní CRT 17'' Sony Trinitron E250.
Jelikož nemám s LCD panely vůbec žádné zkušenosti, žádám Vás tímto o radu.

Pokud jde o úhlopříčku, rozhodoval jsem se mezi 22 - 24''
Ani jednu velikost jsem neviděl na živo ale myslím, že 24'' by pro mě byla moc velká.
PC mi bude sloužit na běžné účely (web, word, občas fotky) a na občasné hraní nových her. NE na FILMY, na ty mám k PC připojenou 42'' plasmu.

Podle toho, že nebudu na PC vůbec sledovat filmy jsem usoudil, že by pro mě bylo lepší lcd s poměrem stran 16:10 než 16:9, co myslíte?

Jelikož jsem zvyklý na kvalitnější obraz, asi bych spíš preferoval nějaký IPS panel.

Co jsem tak pročítal recenze a diskuse, nejvíc mi do oka asi padl LG Flatron W2220P
To, že má na prd ovládání by mi zas tak nevadilo. Spíš se bojím, podle toho co jsem četl a viděl, prosvítání v rozích a minimálního nastavení jasu. Ještě jsem četl něco o tom, že 22'' s rozlišením 1680:1050 je "hrubší". Tím asi bylo myšleno, že jsou větší pixely. Vidíte to jako negativum?

Co byste mi teda doporučili? Tento 22'' LG 16:10 nebo něco většího s jiným poměrem stran?

Děkuji ;-)
speedsnail (4876)|13.1.2011 00:59
Já po vlastní zkušenosti vidím větší pixely na 22" 1680*1050 jako plus. V porovnání s 23" fullHD to pro mě znamena výrazně nižší namáhání očí. Takže já mohu toto rozlišení a úhlopříčku rozhodně doporučit. Když fullHD tak už raději 24+
Garen (43)|13.1.2011 14:01
Tak v podstatě mám dvě varianty:

buď to LG 22'',
nebo pak jediný, co by přicházelo v úvahu vzhledem k tomu, že bych chtěl 16:10 a IPS panel, by bylo nějaký 24'' s rozlišením 1920 x 1200 a to už je pro mě bohužel moc drahý a navíc bych se asi bál, že bych si na takovým rozlišení moc dlouho nový hry s vyšším FPS neužil.

Tím pádem asi zbývá jediná možnost, a to LG Flatron W2220P.