reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Docílení zvuku 5.1

mike11 (15)|12.1.2011 17:58
Zdravím,mám problém propojení notebooku s A/V recievrem,abych docílil zvuku DTS nebo Dolby Digital u přehrávaného DVD.Mám to vedeno přes HDMI kabel a furt je to jen stereo.Máte někdo s tím nějaké zkušenosti jak toho docílit???Jsem se díval na Propojovací optický audio kabel Toslink (Optical Jack 3.5 mm M <-> ODT Toslink M),tohle by bylo možné řešení podle mě,ale radši si poradím at nekoupím něco co nebude fungovat.Díky za rady
Dojigiri (1629)|12.1.2011 18:14
Optický kabel půjde taky imho jenom stereo (protože v 3,5 jacku výstupu sluchátek je jenom stereo, navíc tam bude převod D/A a zpět A/D takže velká ztráta kvality ... ani jsem nevěděl že je vlastně něco takovýho možný, musel by na tom 3,5 konci být převod jednak z el. na optiku a druhak z Analogu zpět na Dig.). U toho HDMI je to otázka, jestli to nejde někde nastavit.

//EDIT jinak pokud jsi myslel kabel takovejhle http://www.alza.cz/propojovaci-opticky-audio-kabel-d94920.htm tak to by nefungovalo, protože sluchátkovej jack v NB neni optickej (tahle 3,5 koncovka vyžaduje přímo optickej konektor, žádnej převodník tam není - což jsem se právě nejdřív trochu divil že by něco takovýho bylo vůbec možný)

Nejjistější cesta by byla použít S/PDIF, což je u PC standard i na integr. zvukovkách, ovšem u NB trochu problém. Tam asi pak leda externí zvukovku s S/PDIF, což by pak byla jistota.

//EDIT2: nastavení HDMI zkus podle tohoto threadu: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?p=256596 (důležitý je zapnout DD a DTS passthrough)
mike11 (15)|21.1.2011 17:11
Dík za info o tom,ale už jsem na to došel,když mám film třeba v divx se zvukem 5.1Dolby Digital a přehraju to přes Media player tak reciever to detekuje zvuk 5.1,ale když ten samej film pustím v KMplayeru tak to zas detekuje normal stereo,zkoušel jsem aji mkv soubory a to stejný,aji jinej prográmek na přehrávání mkv souborů jsem si stáhl a nic,pořád stejný.Díval jsem se aji v nastavení u KMplayeru a nemožu dojít jak toho docílit.Nevíte někdo???Dík za radu