reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

HDD se seká a zpomaluje

Kvjetinka (3)|12.1.2011 20:49
Ahoj, potřebovala bych poradit, už jsem si tu našla tip na HDTune a na quick scan vypadá disk v pohodě a ten důkladný nedojede do konce protože disk se sekne. Kopírovat z disku do počítače jde v pohodě, ale naopak jdou jen malé soubory, velké zpomalují až na Kb/s. Netuším, kde je chyba, disk jsem převážela jen několikrát a vždy dobře zabezpečený, mám ho teprve rok a problémy vznikly ze dne na den, mám to reklamovat nebo se to dá spravit? Moc děkuji za radu.
Jandaskunk (2330)|12.1.2011 21:03
Co ukazuje záložka Health v HDTune? (hodit sem spíš screen z ní do přílohy)
Kvjetinka (3)|13.1.2011 18:24
[quote=Jandaskunk;429009]Co ukazuje záložka Health v HDTune? (hodit sem spíš screen z ní do přílohy)[/quote]
ou to je divné, nic mi to neukáže, když projedu pevný disk normální tak mi to health normálně vyjede... chjo co s tím křápem je
Výst?ižek1.GIF Výst?ižek2.GIF Výst?ižek3.GIF Výst?ižek4.GIF
Jandaskunk (2330)|13.1.2011 18:59
Nejspíš nepodporuje SMART při připojení přes USB (pokud vůbec). Připojujete ho tedy přes USB? Dělá to samé i na jiných počítačích? Zkoušeli jste jiný kabel? Podle benchmarku vypadá vcelku normálně, možná bych čekal trochu vyšší rychlost, nevím ale jak je to u USB v praxi :notsure.
Kvjetinka (3)|13.1.2011 19:59
[quote=Jandaskunk;429194]Nejspíš nepodporuje SMART při připojení přes USB (pokud vůbec). Připojujete ho tedy přes USB? Dělá to samé i na jiných počítačích? Zkoušeli jste jiný kabel? Podle benchmarku vypadá vcelku normálně, možná bych čekal trochu vyšší rychlost, nevím ale jak je to u USB v praxi :notsure.[/quote]
no zkoušela jsem ho i na jiném pc a dělal to taky, nemám žádný jiný kabel na to abych to vyzkoušela s jiným a je zapojený do USB...
Dojigiri (1629)|13.1.2011 21:10
Přes USB SMART nefunguje takže HDtune ho samozřejmě nezobrazí.

Možno zkusit přeformátovat pomalým formátem (kterej vyhledává vadný sektory a po naformátování už je nepoužívá). Pokud by nedoběhnul ani ten pomalý formát tak by byla jasná reklamace.

Na důkladnější kontrolu by bylo nutno disk vyndat z rámečku a připojit přímo v počítači, aby bylo možno překontrolovat SMART.
Jandaskunk (2330)|13.1.2011 21:12
[quote=Dojigiri;429239]
Na důkladnější kontrolu by bylo nutno disk vyndat z rámečku a připojit přímo v počítači, aby bylo možno překontrolovat SMART.[/quote]

Což může jít dost blbě, a když nebude opatrná, tak by mohla taky ztratit záruku.
Dojigiri (1629)|13.1.2011 21:14
No, jsem tu radu na error scan dal pryč protože jsem si pak v prvním postu všimnul že už se dělal :)

Pokud je v záruce tak bych zkusil sehnat ten jinej kabel jestli to není jenom kabelem a jinak bych reklamoval.
Jandaskunk (2330)|13.1.2011 21:17
Pravda, a pak se sekne, jsi mě zmátl :D