reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problém s připojením UPC na novém notebooku

hananasam (19)|13.1.2011 11:54
Dobrý den, mám nový NB ASUS P 50IJ-SO158X a připojení UPC (přes modem), které vykazuje hodnoty (pingtest) very poor a ztrátu paketů až 90%. Když přehodím kabel po předchozím resetu,atd na starý počítač, nemám problémy, pingtest vykazuje velmi dobré připojení.
Zkoušela jsem to mnohkrát, volala na upc tecnickou pdporu a tam mi jen oznámili stejné výsledky a potvrdili, že je špatné připojení na novém, modem v pořádku , ale 0 komunikace s mou sitovou kartou, na starém pc vše v pořádku.
Byla jsem 2x ve firmě, kde jsem NB koupila, jejich měření na wifi a jiném kabelovém připojení (ne UPC) v pořádku.
Dočetla jsem se, že je nutné změnit MAC adresu sítové karty nového NB podle sitovky starého pc, že n. poskytovatelé internetu používají u svého internetu fixaci pouze pro určitou MAC adresu, je to pravda? Na technické podpoře UPC mi nic takového neřekli, volala jsem tam několikrát.
Vyzkoušela jsem vše možné, nový abel, sousedův kabel, sousedovo připojení UPC a vždy stejné výsledky, na starém funguje, na novém nefunguje správně, já se sice připojím, ale každou chvíli to vypadne, skype, tak ten ani náhodou.
Firma to chystá vyřešit placeným výjezdem s novým NB...
Děkuji za jakoukoliv radu, když ani firma, ani UPC mi nedokázali problém po tolika intervencích vyřešit.
Hanka
potrus (18)|13.1.2011 13:22
Nevím jak UPC, ale třeba Netbox přípojku fixuje na MAC adresu. Je to jistá garance, že ti linku (přidělenou IP) nevezme nikdo jiný. Pokud staré PC jede, podívej se ve vlastnostech připojení, jakou máš MAC adresu staré síťovky a tu nastav na svém novém ntb. Případně můžeš zjistit MAC adresu ntb a zavolat na podporu UPC, aby ti to tam změnili.
Nenapsala jsi, jaký máš operační systém, tak nemůžu poradit, jak přesně se MAC adresa zjišťuje a mění, ale když dáš do googlu vyhledávání něco jako "win xp set mac address", xp zaměň za visty nebo 7, případně vynech to "set" - rychle najdeš návod na zjištění MAC.
hananasam (19)|13.1.2011 15:39
Našla jsem návod na změnu MAC a změnila jsem to, v Příkazovém řádku ipconfig/all jsem to kontrolovala, je tam změna, ale na výpadcích připojení se zatím nic nezměnilo, no budu zkoušet, jestli se to umoudří,
hananasam (19)|13.1.2011 16:30
Chtěla bych se zeptat také, jestli vůbec je to pravda, že se má u výše popsaných potíží, provádět změna MAC (na softwarové úrovni) u poskytovatele UPC, začínám pochybovat, nebot' po přepsání MAC se nic nezměnilo ani po několika restartech, u starého pc UPC připojení běží a u nového sice běží, ale špatně. Máte někdo skušenosti s podobným případem u UPC? Dík.
matyyy (2527)|13.1.2011 16:40
co sem se s upc setkal tak stačilo pro jiný pc vypnout a zapnout modem a jelo to (upc modem si pomatoval mac posledního připojenýho pc a ta se vypnutím smazala)
Dojigiri (1629)|13.1.2011 17:32
Přesně tak, na UPC po připojení jinýho počítače vytáhnout modem na chvilku ze zásuvky, aby se vypnul, a znova zapojit. Vezme si nový nastavení novýho počítače ... ale pak zase nepůjde ten starej. Vždycky při změně počítače je potřeba restartovat modem.

Klonovat MAC není potřeba.

V UPC jsou na tý lince buď nějaký ňoumové, kteří to nevědí, anebo to vědí, ale radši si nechají zaplatit výjezd :) (přijedou a vytáhnou router na chvíli ze zásuvky) :D
StD (1963)|13.1.2011 17:37
[quote=matyyy;429164]...[/quote]

[quote=Dojigiri;429176]...[/quote]

Taktéž mohu jen potvrdit oba předchozí. Instalaci mi dělali na noťas, ještě než jsem pořídil router. Stejným způsobem jsem to oživil (vypnutí zdroje modemu) po přepojení na router a mohu teď na internet ze dvou mašin v LAN i z toho noťasu, když si ho připojím na router.
hananasam (19)|13.1.2011 18:26
dík všem za odpověd', já ten kabel pochopitelně restartuju a pořád dokola to zkouším, jednou na starém a podruhé na novém a se stejnými výsledky, starý pc jede, nový not'as se sice připojí, ale je nemožně pomalý, vypadává, stahování čehokoliv absolutně nemožné, skype neuskutečnitelný, poštovní klient se také přerušuje, atd, prostě k ničemu.
Jak jsem se zmínila, ve firmě ten not'as zkoušeli na jiné konektivitě- wifi a ADSL a běželo to bezvadně, takže kde je chyba, to nevím.
Suma sumarum:
Nový not'as neběží správně na upc připojení.
Nemůže být třeba problém v sítové kartě, která "nic nechce" po wifi, ani po ADSL, ale něco by chtěla po UPC, ale co, "nelíbí se jí UPC" , chybí něco na té mé sítovce pro připojení k UPC?
Máte někdo tentýž ASUS (viz. v prvním dotazu)?
StD (1963)|13.1.2011 18:55
[quote=hananasam;429186]...[/quote]

No ještě může být "ve hře" firewall OS toho noťasu... Já tedy M$ nepoužívám, mám ZoneAlarm, ale i v něm jsem si vše ručně nastavil.
hananasam (19)|13.1.2011 19:27
a co konkrétne ve firewallu
StD (1963)|13.1.2011 20:26
[quote=hananasam;429202]a co konkrétne ve firewallu[/quote]
No já to mám takto (viz obr..) - povolím mu IP adresu brány ISP podle nastavení na routeru.
ZoneAlarm_ISP_nastaveni.jpg
Dojigiri (1629)|13.1.2011 21:02
Možno zkusit "cvičně" Windows firewall dočasně vypnout a vyzkoušet jestli je to tím (ale není doporučován trvalý provoz bez firewallu, obzvlášť pokud by to byly XP). Je to pod Ovládacími panely (v různých Windows se to liší, hledej něco co má v názvu slovo "firewall").

Ještě abychom se ujistili ... po vytažení modemu (pokud máš taky tu černou krabičku Motorola) z elektřiny (ze zásuvky nebo od modemu odpojit adaptér) před jeho znovuzapojením je potřeba ho mít už připojenej k NB (resp. nemít ho připojenej ke starýmu počítači, jinak si znova načte jeho MAC). A pokud to proběhne správně, měla by se změnit IP adresa a zároveň po připojení zpět starýho počítače (bez restartu modemu) by už na tom starým počítači neměl fungovat internet (dokud se opět neodpojí a nepřipojí modem k elektřině).
hananasam (19)|13.1.2011 22:25
takhle přesně to dělám od pátku, nechápu to s tím firewollem, kdybych tam měla něco špatně nastavené, proč tedy notas běží v pohodě na wifi a adsl? On jen na UPC běží mizerně.

nemám router,pouze modem a kabel
Dojigiri (1629)|13.1.2011 22:32
No ono když se připojí do nový sítě, tak by mělo vyskočit okno firewallu, že jde o nový síťový připojení. Takže pro různý připojení může být docela klidně firewall nastaven různě. (i když i v nejvíc restriktivním nastavení, což je "Veřejná síť" by internet i tak fungovat měl :notsure ).

Používáš pořád ten stejnej síťovej kabel (ten co vede od modemu do počítače) pro starej pc i pro NB? (tj. nepřipojuješ NB jiným kabelem?) mohl by být třeba i špatnej ten kabel k NB pokud je jinej než ke starýmu pc ... případně jaká je síťovka ve starým a jaká v novým - co se týká rychlosti? např. pokud by ve starým byla 100 Mbps a v novým 1Gbps, je taky možný že jsou špatný v kabelu drátky který využívá 1G ale 100M ne ... zkus kdyžtak ručně snížit ve Správci zařízení u dotyčný síťovky rychlost na 100 Mbps.
StD (1963)|13.1.2011 23:42
[quote=hananasam;429257]...nemám router,pouze modem a kabel[/quote]
To máš jedno - když jsem napsal, že jde o údaj z routeru pro tu bránu, tak to funguje naprosto stejně i když tu Motorolu připojím přímo na síťovku - ten údaj ISP Gateway by jsi mimochodem měla mít napsaný na předávacím protokolu od technika UPC, já si ho pro svůj konkretní příklad nevymyslel. A mám na tomtéž připojené 100kové i Giga síťovky.
hananasam (19)|14.1.2011 09:50
na předávacím protokolu není údaj ISP brány, ale když by povolení IP adresy bylo zamítnuté, nepřipojila bych se vůbec, je to tak? Já se připojím, ale kvalita je velmi nízká, než se připojím, nebo než se cokoliv rozbalí, můžu si vypít kafé..., na skypu můžu akorát zavolat, pak to tam zašumí a přeruší se, několik desítek skype testů provedeno, stáhnout cokoliv, tak to se ani nehne a ping test, jak jsem už psala, vykazuje very poor kvalitu, známka F (dle abecedy) a ztrátu paketů až 100%, na speed testu download výborný, např. dnes skoro 5Mb/s, ale upload je 0,23 Mb/s.
Situace je jiná na starém pc, známka B, very good a 0% ztráta paketů.
StD (1963)|14.1.2011 10:01
[quote=hananasam;429294]...[/quote]
No tak to už jsem s rozumy v koncích... :notsure
durib (1141)|14.1.2011 10:52
Uz jste zkouseli i uplne jiny pocitac (krome tech dvou)?
AxelBraun (8)|14.1.2011 12:06
Zajmavý problém, rad bych věděl jestli byl vyřešen...
Nějaké poznatky o UPC o de mne, pokud změníte MAC adresu, tedy ať ve Windows, nebo změnou PC za notebook, je dobré pokaždé modem restartovat, to už se tu psalo tím by se mělo měnit i IP pod kterým jste na internetu..

Dále když jsem jednou zkoušel hru CS 1.6 nastal pokaždé problém s internetem při obnově serverů na kterých se hraje (těch bylo stovky), po tom to zákroku mi internet zaručeně zatuhl na pár minut i když jsem hru vypl. Pokud jsem použil jen servery které mám v oblíbených tak bylo vše v pohodě.

Myslím si že by mohl pomoci routřík který by se dal za modem a mohl by být připojen notebook i desktop PC zároveň, ale ten něco stojí.

Nebo by mohl pomoci jiný modem od UPC, vím že používají dva druhy..

Pak se dal také modem připojit i přes USB, kabel by měl být v krabici od modemu :-)
potrus (18)|14.1.2011 12:08
Ještě bych zkusil síťovce vnutit pouze 10MBit/s, klidně fullduplex. Jestli by to nemohlo být tím. Mě takhle před vánoci blbnulo připojení - na stovce nejelo, na desítce jo. Najdeš to ve správci zařízení, ve vlastnostech síťovky a pak (tuším) třetí záložka a tam vybrat ze seznamu rychlost a v listboxu nastavit tu desítku.
AxelBraun (8)|14.1.2011 12:39
To by mohlo pomoci..
Napadlo mě ještě:
Možná je to blbost, zkusit jiný kabel.
Jsou dvě normy pro zapojení paralelního RJ-45 (i když je to vlastně stejné), nebo se dá zapojit křížově.
Při křížovém kabelu by s tím mohla mít nějaká síťvka problém to rozpoznat, ale to by asi nešel net vůbec.
johny__g (6387)|14.1.2011 12:46
A co nabootovat nějaký live linux, ať se vyloučí chyba OS? Stáhnout image (ten pro osobní počítače), vypálit, nabootovat z toho CD.
hananasam (19)|15.1.2011 10:04
.... bylo to v nastavení počítače, včera to vyřešil "ajt´ák", který zakázal v msconfigu aplikace ASUS.
Všem moderátorům dík za snahu mi pomoci.
Zdravím.
Hanka
StD (1963)|15.1.2011 10:16
[quote=hananasam;429417].... bylo to v nastavení počítače, včera to vyřešil "ajt´ák", který zakázal v msconfigu aplikace ASUS.
Všem moderátorům dík za snahu mi pomoci.
Zdravím.
Hanka[/quote]

Á, další dobrý argument pro nás, co si nikdy nekoupili výrobek značky "Aušus"... To zakázání bylo v položkách spouštěných po startu?
Jednou jsem desku Asus oživoval a od té doby bych to nevzal do ruky, nicméně je tu mezi námi mnoho "některých-Asus fanů", pro které by to jistě bylo poučné vědět. :angel
hananasam (19)|15.1.2011 15:35
Ano, to zakázání bylo v položkách spuštěných po startu.
Technik nejdříve zkusil připojení UPC na svém, taky ASUSu. Fungovalo. Potom odinstaloval předinstalovaný antivir, nic se nedělo, pak šel na ovladače sítovky z cd z vybavení nb, protože UPC technik při testu hlásil, že nekomunikuje s mou sitovkou, nic se nestalo, pak zakázal ty položky.
Prodejna se po mou 2 intervencích, at´problém s připojením, který nebyl v připojení, vyřeší, to chtěla vyřešit výjezdem ke mně domů s novým notasem, samozřejmě hrazeným, to mi přišlo absurdní, proto jsem se obrátila na IT firmu a prodejně jsem zaslala fakturu, vím, co mi na to odpoví, že jsem to měla řešit u nich, když jim řeknu, že jsem tak udělala... dokola a dokola. Ještě jednou všem dík za pomoc.
Hanka
StD (1963)|15.1.2011 16:08
Dobrá story, stálo by za to ji přesunout (@mods) někam do kastlíku Internet a připojení, "jednání lidí", protože tady v tom byl v zásadě ten hardware naprosto nevinně. :thumb;)