reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Teploty notebooku

littleomig (8)|13.1.2011 21:38
Zdravím, mám notebok eMachines e640G

a teploty u něj jsou:

v klidu a v zátěži jdou až na 90°C ... s použitím chladící podložky Thermaltake Massive se to snížilo zhruba o 10°C jak v zátěži, tak v klidu, ale přesto mi přijde, že je to trochu víc, než by mělo, zvlášť, když bratranec má stejný notebook a v klidu má zhruba 45°C .. nějaké rady ? :X
durib (1141)|14.1.2011 00:35
Máte oba notasy stejne stare, stejne pouzivane?
Prvni pricina- prach na zebrech chladice (pokud to nedela od zacatku, je to velmi pravdepodobne)- fouka z notasu hodne horkeho vzduchu? Druha- stara krabata teplovodiva pasta, nebo vychyleny chladic. Treti- NB se zblaznil a prihulil volty. Ctvrta- unik elektronu v cipu (snizeni ucinnosti):notsure
3 a 4 = velmi nepravdepodobne :rolleyes:
littleomig (8)|14.1.2011 07:48
Já ho mám zhruba o 2 měsíce dýl, když jsem ho zkoušel rozdělat a vyčistit, nějak jsem se do něj nedostal, i když jsem odšrouboval všechny šroubky, zkoušel jsem pořádně zabrat, aby to odskočilo úplně, ale nic, zase jsem nechtěl zabírat moc, aby to neprasklo .. a horkého vzduchu fouká ven hodně, když takhle topí
btw: používáme ho oba dva stejně, oba dva ho necháváme jen na stole
durib (1141)|14.1.2011 10:49
Rozebiraci manual jsem k tomu nenasel. Pokud je jeste v zaruce, neni co resit... jestli ne, budes jej asi muset nejak rozebrat, nebo to nekomu dat vycistit.
Zoidik (1405)|14.1.2011 11:18
durib : Jelikož se ho již snažil rozebrat, tak bych pochyboval o uznání reklamace.

littleomig : K tomu aby ses dostal na chladič CPU, tak by mělo stačit oddělat jenom 4 šroubky z krytu, na chladiči budou tak asi 2, pak vyměnit pastu složit a jedeš dál.
littleomig (8)|14.1.2011 15:30
[quote=Zoidik;429305]durib : Jelikož se ho již snažil rozebrat, tak bych pochyboval o uznání reklamace.

littleomig : K tomu aby ses dostal na chladič CPU, tak by mělo stačit oddělat jenom 4 šroubky z krytu, na chladiči budou tak asi 2, pak vyměnit pastu složit a jedeš dál.[/quote]

Vyzkouším :)

btw: to jde tak snadno poznat, že už jsem byl uvnitř ? :D:D:D
durib (1141)|14.1.2011 15:35
[quote=littleomig;429336]Vyzkouším :)

btw: to jde tak snadno poznat, že už jsem byl uvnitř ? :D:D:D[/quote]

Nekdy jsou na spojich, nebo sroubech takove papirove plomby. Musis je tedy opatrne odlepit, nebo je poskodis a je po zaruce.
Richmond (8084)|14.1.2011 15:35
[quote=littleomig;429336]btw: to jde tak snadno poznat, že už jsem byl uvnitř ? :D:D:D[/quote]
Pokud jste použil motyku, krumpáč, rýč tak ano :D

BTW pár šroubků je pod klávesnicí :idea
littleomig (8)|14.1.2011 16:02
[quote=Richmond;429340]Pokud jste použil motyku, krumpáč, rýč tak ano :D

BTW pár šroubků je pod klávesnicí :idea[/quote]

Zas takhle jsem na to nešel :D byla jemná práce :D
littleomig (8)|14.1.2011 20:19
Zkusil jsem se znovu podívat dovnitř a prostě se k tomu nedostanu :( kterej blbec vymyslel tak hloupou konstrukci ...
Jura2 (152)|14.1.2011 22:11
Nerieš to nasilu a daj si to odborne, alebo zdatnému kamarátovi vyčistiť.
Prípadne ak je v záruke, skús to ešte pred tým reklamovať.
Tie teploty sú priliš vysoké.

Prípadne skús ešte iný diagnostický nástroj, či tá detekcia teplôt skutočne ukazuje reálne hodnoty.
Ak áno, tak potom to, čo som uviedol vyššie, by som asi odporučil :-).
littleomig (8)|14.1.2011 22:13
Teď jsem zjistil, že jde čím dál míň teplýho vzduchu ven :/ tak to někomu hodim, ať se v tom povrtá :)