Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 31

Téma: Víkendová diskuze: Tablet pro zábavu nebo na práci?

Čestný člen Avatar uživatele husky14
    Registrace
    Jun 2007

Tímto Vás zveme na Víkendovou diskuzi na téma:

Tablet pro zábavu nebo na práci?

Jedním z trendů tohoto roku mají být tablety jako Apple iPad nebo Dell Streak. Jako univerzální mobilní zařízení rozšiřují možnosti online zábavy, ale zároveň otevírají nové obzory v pracovním využití. Kde vidíte jejich možnosti využití? Zapojte se do diskuze!

Zúčastnit se mohou i neregistrovaní, stačí stisknout tlačítko Odpověď u levého okraje stránky nad a pod příspěvky.
    Odpovídat lze po přihlášení

Neregistrovaný

Môj postoj k tabletom bol odmietavý - bral som ich ako zariadenia, ktoré nie sú k ničomu - na mobilnú komunikáciu sú priveľké, na serióznu prácu malé a nepohodlné. Na fotenie je dobrý fotoaparát, poťažmo mobil, na telefonovanie mobil a na prácu notebook alebo stolné PC. Ale asi to poznáte... sedíme pri telke a zrazu vám napadne nejaká myšlienka, alebo si spomeniete na niečo, alebo vidíte reklamu, alebo vám v telke utkvie nejaké meno atd. a najradšej by ste rýchlo skočili k notebooku, počkali nejaké minuty, kým sa naštartuje Windows a potom si vyhľadali čo potrebujete. A tu som našiel "medzeru", ktorú plánujem vyplniť tabletom - zariadenie, ktoré je poruke, stále pripojené na internet (resp. rýchlo po štarte) a na ktorom môžete rýchlo nájsť informáciu. To isté platí pre viacero činností - telku som použil ako príklad. Pri varení ako online zdroj receptov, pri zábave ako prístup k online hrám - proste všade, kde sa neoplatí nosiť notebook a kde mobil je príliš malý a s obmedzeniami

Starousedlík SHW
    Registrace
    Feb 2008

Mi se velmi libi koncepce tabletu-notebooku. To je takovy ten s otocnou obrazovkou, ktera se pripadne polozi zpet na klavesnici, ale obracene. Az bude neco takoveho s dostatecnym vykonem, alespon jako ION 2, nebo ted AMD APU, a take do 15000 CZK, jdu do toho!

odb odb je offline
    Obyvatel SHW
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od Neregistrovaný Zobrazit příspěvek
    Môj postoj k tabletom bol odmietavý - bral som ich ako zariadenia, ktoré nie sú k ničomu - na mobilnú komunikáciu sú priveľké, na serióznu prácu malé a nepohodlné. Na fotenie je dobrý fotoaparát, poťažmo mobil, na telefonovanie mobil a na prácu notebook alebo stolné PC. Ale asi to poznáte... sedíme pri telke a zrazu vám napadne nejaká myšlienka, alebo si spomeniete na niečo, alebo vidíte reklamu, alebo vám v telke utkvie nejaké meno atd. a najradšej by ste rýchlo skočili k notebooku, počkali nejaké minuty, kým sa naštartuje Windows a potom si vyhľadali čo potrebujete. A tu som našiel "medzeru", ktorú plánujem vyplniť tabletom - zariadenie, ktoré je poruke, stále pripojené na internet (resp. rýchlo po štarte) a na ktorom môžete rýchlo nájsť informáciu. To isté platí pre viacero činností - telku som použil ako príklad. Pri varení ako online zdroj receptov, pri zábave ako prístup k online hrám - proste všade, kde sa neoplatí nosiť notebook a kde mobil je príliš malý a s obmedzeniami
    Mna, ked nieco napadne, tak si to zapisem, zapametam a neskor si to pozriem ale, zeby som na to potreboval tablet tak urcite nie.
    Uz dnes nemam rad, ked pri kazdej prilezitosti (aj ked to vobec nieje nutne) niekto vytiahne mobil, tablet, netbook... a uz nieco hlada, surfuje a vselico ine. Mam rad elektroniku ale nie takto.

Tablet si viem predstavit ako jednoucelove zariadenie v profesionalej sfere, napr. v nemocnici personal, restauraciach a podobne. Doma,je to dalsie zbytocne zariadenie, ktore dobre nahradi PC(notebook), TV alebo mobil. Aby som ho nosil v taske, to urcite nie a bez mysi a klavesnice to aj tak nieje pre mna dost pohodlne ovladatelne.

Dne sa z elektroniky stava spotrebny material, co nieje dobre. Elektronika sa davaja aj tam, kde to vobec nieje vhodne.

Nováček
    Registrace
    May 2009

Tablety podle mého názoru mají velkou budoucnost, zejména pro svou univerzálnost. Se zvyšujícím se výkonem postupně převezmou úlohu současných notebooků a netbooků a není daleko doma, kdy vytlačí i klasické stolní počítače - viz řešení od Motoroly http://www.zive.cz/bleskovky/motorol...5/default.aspx. Profesionální tablety budou pravděpodobně lépe vybavené (a dražší), ale princip zůstane stejný - budeme si počítač nosit i na WC, či do postele s milenkou.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Dec 2008

Tabletz zatím moc nepodporuji, k práci pc, sebou notas nebo mobil, na koukání tv. Jejich nedostatkem je podle mne zatím ovládání, je to malé a nešikovné. To stejné obraz, příliš malý na nějakou práci či dívání a nic z toho. Jo až to bude člověk ovládat myšlenkama a dálkově to bude vysílat pořádný obraz kam si člověk bude přát bude to nádhernej přístroj...(jen se mu asi už zas nebude nadávat tablet)

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Feb 2007

Jelikoz me uchvatila PDA tak jsem si pral aby to melo nejakej velkej pouzitelnejsi displej.
    Konecne je to tady. Preci jen 3,5" je na mapu ci cteni malo.
    A pomalu se zacinaji objevovat zajimave modely. Nejlevnejsi se da uz sehnat kolem 2000kc ale zajimavejsi kousky jsou od 5000kc vyse. Coz je trochu moc ale ceny nam casem trochu klesnou. Predpokladam boom ARM procesoru a v dusledku toho zajimave vykony za prijatelnou cenu.

Muj idealni tablet by vypadal asi takto:
    7-10" lcd OLED s barevnou E-ink vrstvou (turisticke mapy a knihy moc casto prekreslovat netreba, proc plytvat baterkou)
    GPS, Wifi, BT mozna 3g (O pripojeni k netu se mobil rad podeli)
    G-senzor
    Dostatecny vykon pro prehravani klidne i Full HD videa. Samozrejme s vystupem. Treba HDMI.
    2x USB host
    Dostatecne velke vnitrni uloziste (Jo turisticke bitmapy sezerou hodne) + slot na kartu.
    A velky vydrz na baterie. Staci 4h videa a 8h bezne cinnosti.

Asi bych toho chtel trochu moc ale pak to bude celkem sikovne zarizeni. ktere v pripade potreby s externi klavesnici a mysi nahradi notebook/netbook. Pro me je to sikovne viceucelove zarizeni.

Radovan Bláha

Dle mého názoru mají tablety naopak obrovskou budoucnost, řekl bych, že o mnoho větší, než třeba netbooky.
    Osobní zkušenost mám pouze s iPad a i přes určité nedostatky, které ale nesouvysí s přístrojem samotným, jako spíš s wintelovskou minulostí si nedokážu představit ideálnějšiho společníka na práci i zábavu.

Velikost a váha tak akorát, ovládání naprosto dokanalé a výdrž přesně na den intezivního používání.
    Dokážu si představit, že přesně takhle bude vypadat budoucnost počítačů - Dock stadion doma i v práci, data na serverech a rozdělaná práce uvnitř. Dokonalost!!!

Nemusíme si je kupovat, můžeme je hanět ale to je asi tak vše, co proti nástupu tabletů můžete dělat.

Neregistrovaný

Souhlasím s tím, že v tabletech je budoucnost a že je to tak trochu konec netbooků.

Zatím ale beru tablet jako hračku a na vyřízení pošty, u nás v ČR jako "šperk" typu - já na to mám !
    Znám mnoho lidí, kteří mají iPad, ale jen jako "šperk" - neumí na něm vyřídit ani poštu, natož zpracovat nějaký dokument.

Já osobně čekám jak se to vyvine, ale tablet s dokováním doma (kam připojím klávesnici, myš a monitor) a s mini-klávesnicí na cesty mi připadne jako možná náhrada PC a notebooku zároveň.
    Kdo v dnešní době potřebuje super výkonné PC buď na práci nebo na hry - asi 25% lidí.

Tabletům fandím víc, než chytrým telefonům - ty pro mne nemají využití.

PS: asi každý má v tomto směru jiný názor a to přesně podle svých požadavků a co potřebuje ke své práci a zábavě - já osobně si možná tablet letos pořídím :-)

Starousedlík SHW Avatar uživatele czhunter
    Registrace
    Dec 2007

No, myslím že je třeba si přiznat, že jediný důvod existence tabletů je výhoda jejich fyzicky většího displeje, než mají smartphony, jiné výhody prakticky nemají.

Dokud to bude platit, budou tablety existovat jako jedna z mnoha dalších možností jak se připojit k Síti. Přijde-li jiná metoda zobrazení a ovládání (které nepotřebuje relativně velký a pevný displej), pak logicky zaniknou.

Já si tablet nekoupím. Já mám workstation, notebook a smartphone a pečovat o další zařízení? Ne, děkuji

Nováček
    Registrace
    May 2009

Citace Původně odesláno od czhunter Zobrazit příspěvek
    No, myslím že je třeba si přiznat, že jediný důvod existence tabletů je výhoda jejich fyzicky většího displeje, než mají smartphony, jiné výhody prakticky nemají.

Dokud to bude platit, budou tablety existovat jako jedna z mnoha dalších možností jak se připojit k Síti. Přijde-li jiná metoda zobrazení a ovládání (které nepotřebuje relativně velký a pevný displej), pak logicky zaniknou.

Já si tablet nekoupím. Já mám workstation, notebook a smartphone a pečovat o další zařízení? Ne, děkuji
    Ten vtip tabletů je ale právě o tom, že onen smartphon a notebook můžeš prodat - stávají se zbytečnými - a s dokovací stanicí doma i ten stolní počítač potká stejný osud... Nebude to ale hned....

Starousedlík SHW Avatar uživatele czhunter
    Registrace
    Dec 2007

Citace Původně odesláno od lunak Zobrazit příspěvek
    Ten vtip tabletů je ale právě o tom, že onen smartphon a notebook můžeš prodat ... nebude to ale hned....
    To asi ne, protože můj notebook má Quadro a chtěl bych vidět tablet s aspoň 1/10 jeho grafického výkonu

Nicméně i tak nevím, co získám tím, když prodám notebook a smartphone a místo toho si koupím tablet a "dumbphone"?
    Co konkrétně bude vtipného na tom, když se místo dvou zařízení budu starat o dvě úplně jiná zařízení?
    (krom toho, že dohromady budou mít menší hmotnost, což mi ale vůbec nepomůže, protože budu muset častěji nosit tablet místo toho mnohem menšího a lehčího smartphonu).

Starousedlík SHW Avatar uživatele xmarek
    Registrace
    May 2008

Tyto zařízení mě nikterak neoslovily. Na práci mám notebook (nebo PC), na čtení čtečku, na telefonování mobil. Zařízení na prohlížení fotek nepotřebuji. Tablety tady byly a dokud nepřišel apple s tím ePádlem, tak si jich nikdo pořádně ani nevšiml a najednou takový rozruch.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Feb 2007

Ja se chytreho telefonu zbavovat nebudu.
    Mobil mas stale u sebe. Je malej a vejde se do kapsy.
    Notebook nebo spise netbook uz zbytecny bude.

Nováček
    Registrace
    Nov 2007

Je tomu něco málo přes týden, co jsem si koupil Samsung GalaxyTab.
    Pracuji jako řidič a přiznám se, že první moje myšlenka byla v tom, vyměnit v autě "nepraktický" notebook za něco menšího, co drží na skle, ovládá se dotykem, netahají se od toho šňury k napájení a i bez nich to vydrží celý den. Hlavně jsem to chtěl kvůli navigaci, filmům a internetu.
    Po týdnu si mě absolutně získal. Je vždy po ruce, když něco potřebuji, ať už přečíst mail, zjistit kontakt, najít nějaký místo...
    Hodně lidí mi na to říká, že jsem blázen a co s tak velkým telefonem. Takhle se na to člověk nesmí dívat. Všechny hovory mám přesměrovaný na svoji archaickou Nokii, která zvládá telefonovat a vydrží přes 10 dní na jedno nabití. Doma mám stolní počítač na bežnou práci. Tak co s tím tabletem?
    Máte u sebe stále malou osobní kancelář, díky dostatečně velkému displayi napíšete dlouhý text, potvrdíte schůzky a nakonec si najdete v okolí dobrou restauračku, kam si zajdete na oběd. Při čekání na jídlo si zkrátíte chvilku brouzdáním po netu nebo zahráním nějaké hry. Nakonec sednete do auta a pustíte si zase film nebo navigaci.
    Jestli ho mám pro zábavu nebo na práci nevím. Momentálně je to takový mezistupeň, na kterém se rozhodně nedá nahradit kompletní práce na noťasu, ale na ty "cestovní" práce je víc než schopný. Stejně tak jsem na něm vydržel hrát přes dvě hodiny hry a ztratil jsem pojem o čase, takže u mě je to půl napůl.

Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Víkendová diskuze: Inkoust, nebo laser?
    Od husky14 v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 61
    Poslední příspěvek: 04-01-2017, 20:16
  2. Víkendová diskuze: Tablet?
    Od Petr S. v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 32
    Poslední příspěvek: 25-12-2011, 08:39
  3. Nové PC na práci zábavu
    Od megawir v sekci PC - archiv
    Reakcí: 36
    Poslední příspěvek: 13-01-2010, 22:31
  4. Víkendová diskuze: NAS servery i pro domácí zábavu?
    Od husky14 v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 16
    Poslední příspěvek: 04-12-2009, 19:47
  5. LCD: LCD Monitor pro práci i zábavu
    Od lubos12 v sekci Monitory
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 14-03-2007, 10:01