reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Víkendová diskuze: Tablet pro zábavu nebo na práci?

husky14 (4214)|14.1.2011 11:14
Tímto Vás zveme na Víkendovou diskuzi na téma:


[SIZE="5"]Tablet pro zábavu nebo na práci?[/SIZE]



Jedním z trendů tohoto roku mají být tablety jako Apple iPad nebo Dell Streak. Jako univerzální mobilní zařízení rozšiřují možnosti online zábavy, ale zároveň otevírají nové obzory v pracovním využití. Kde vidíte jejich možnosti využití? Zapojte se do diskuze!


Zúčastnit se mohou i neregistrovaní, stačí stisknout tlačítko Odpověď u levého okraje stránky nad a pod příspěvky.
Neregistrovaný (0)|14.1.2011 13:59
Môj postoj k tabletom bol odmietavý - bral som ich ako zariadenia, ktoré nie sú k ničomu - na mobilnú komunikáciu sú priveľké, na serióznu prácu malé a nepohodlné. Na fotenie je dobrý fotoaparát, poťažmo mobil, na telefonovanie mobil a na prácu notebook alebo stolné PC. Ale asi to poznáte... sedíme pri telke a zrazu vám napadne nejaká myšlienka, alebo si spomeniete na niečo, alebo vidíte reklamu, alebo vám v telke utkvie nejaké meno atd. a najradšej by ste rýchlo skočili k notebooku, počkali nejaké minuty, kým sa naštartuje Windows a potom si vyhľadali čo potrebujete. A tu som našiel "medzeru", ktorú plánujem vyplniť tabletom - zariadenie, ktoré je poruke, stále pripojené na internet (resp. rýchlo po štarte) a na ktorom môžete rýchlo nájsť informáciu. To isté platí pre viacero činností - telku som použil ako príklad. Pri varení ako online zdroj receptov, pri zábave ako prístup k online hrám - proste všade, kde sa neoplatí nosiť notebook a kde mobil je príliš malý a s obmedzeniami
durib (1141)|14.1.2011 15:32
Mi se velmi libi koncepce tabletu-notebooku. To je takovy ten s otocnou obrazovkou, ktera se pripadne polozi zpet na klavesnici, ale obracene. Az bude neco takoveho s dostatecnym vykonem, alespon jako ION 2, nebo ted AMD APU, a take do 15000 CZK, jdu do toho!
odb (505)|14.1.2011 17:28
[quote=Neregistrovaný;429322]Môj postoj k tabletom bol odmietavý - bral som ich ako zariadenia, ktoré nie sú k ničomu - na mobilnú komunikáciu sú priveľké, na serióznu prácu malé a nepohodlné. Na fotenie je dobrý fotoaparát, poťažmo mobil, na telefonovanie mobil a na prácu notebook alebo stolné PC. Ale asi to poznáte... sedíme pri telke a zrazu vám napadne nejaká myšlienka, alebo si spomeniete na niečo, alebo vidíte reklamu, alebo vám v telke utkvie nejaké meno atd. a najradšej by ste rýchlo skočili k notebooku, počkali nejaké minuty, kým sa naštartuje Windows a potom si vyhľadali čo potrebujete. A tu som našiel "medzeru", ktorú plánujem vyplniť tabletom - zariadenie, ktoré je poruke, stále pripojené na internet (resp. rýchlo po štarte) a na ktorom môžete rýchlo nájsť informáciu. To isté platí pre viacero činností - telku som použil ako príklad. Pri varení ako online zdroj receptov, pri zábave ako prístup k online hrám - proste všade, kde sa neoplatí nosiť notebook a kde mobil je príliš malý a s obmedzeniami[/quote]

Mna, ked nieco napadne, tak si to zapisem, zapametam a neskor si to pozriem ale, zeby som na to potreboval tablet tak urcite nie.
Uz dnes nemam rad, ked pri kazdej prilezitosti (aj ked to vobec nieje nutne) niekto vytiahne mobil, tablet, netbook... a uz nieco hlada, surfuje a vselico ine. Mam rad elektroniku ale nie takto.

Tablet si viem predstavit ako jednoucelove zariadenie v profesionalej sfere, napr. v nemocnici personal, restauraciach a podobne. Doma,je to dalsie zbytocne zariadenie, ktore dobre nahradi PC(notebook), TV alebo mobil. Aby som ho nosil v taske, to urcite nie a bez mysi a klavesnice to aj tak nieje pre mna dost pohodlne ovladatelne.

Dne sa z elektroniky stava spotrebny material, co nieje dobre. Elektronika sa davaja aj tam, kde to vobec nieje vhodne.
lunak (17)|14.1.2011 19:49
Tablety podle mého názoru mají velkou budoucnost, zejména pro svou univerzálnost. Se zvyšujícím se výkonem postupně převezmou úlohu současných notebooků a netbooků a není daleko doma, kdy vytlačí i klasické stolní počítače - viz Motorola Atrix. Profesionální tablety budou pravděpodobně lépe vybavené (a dražší), ale princip zůstane stejný - budeme si počítač nosit i na WC, či do postele s milenkou.
jeninicicek (205)|14.1.2011 23:22
Tabletz zatím moc nepodporuji, k práci pc, sebou notas nebo mobil, na koukání tv. Jejich nedostatkem je podle mne zatím ovládání, je to malé a nešikovné. To stejné obraz, příliš malý na nějakou práci či dívání a nic z toho. Jo až to bude člověk ovládat myšlenkama a dálkově to bude vysílat pořádný obraz kam si člověk bude přát bude to nádhernej přístroj...(jen se mu asi už zas nebude nadávat tablet)
Woyta (284)|14.1.2011 23:32
Jelikoz me uchvatila PDA tak jsem si pral aby to melo nejakej velkej pouzitelnejsi displej.
Konecne je to tady. Preci jen 3,5" je na mapu ci cteni malo.
A pomalu se zacinaji objevovat zajimave modely. Nejlevnejsi se da uz sehnat kolem 2000kc ale zajimavejsi kousky jsou od 5000kc vyse. Coz je trochu moc ale ceny nam casem trochu klesnou. Predpokladam boom ARM procesoru a v dusledku toho zajimave vykony za prijatelnou cenu.

Muj idealni tablet by vypadal asi takto:
7-10" lcd OLED s barevnou E-ink vrstvou (turisticke mapy a knihy moc casto prekreslovat netreba, proc plytvat baterkou)
GPS, Wifi, BT mozna 3g (O pripojeni k netu se mobil rad podeli)
G-senzor
Dostatecny vykon pro prehravani klidne i Full HD videa. Samozrejme s vystupem. Treba HDMI.
2x USB host
Dostatecne velke vnitrni uloziste (Jo turisticke bitmapy sezerou hodne) + slot na kartu.
A velky vydrz na baterie. Staci 4h videa a 8h bezne cinnosti.

Asi bych toho chtel trochu moc ale pak to bude celkem sikovne zarizeni. ktere v pripade potreby s externi klavesnici a mysi nahradi notebook/netbook. Pro me je to sikovne viceucelove zarizeni.
Radovan Bláha (0)|15.1.2011 01:01
Dle mého názoru mají tablety naopak obrovskou budoucnost, řekl bych, že o mnoho větší, než třeba netbooky.
Osobní zkušenost mám pouze s iPad a i přes určité nedostatky, které ale nesouvysí s přístrojem samotným, jako spíš s wintelovskou minulostí si nedokážu představit ideálnějšiho společníka na práci i zábavu.

Velikost a váha tak akorát, ovládání naprosto dokanalé a výdrž přesně na den intezivního používání.
Dokážu si představit, že přesně takhle bude vypadat budoucnost počítačů - Dock stadion doma i v práci, data na serverech a rozdělaná práce uvnitř. Dokonalost!!!

Nemusíme si je kupovat, můžeme je hanět ale to je asi tak vše, co proti nástupu tabletů můžete dělat.
Neregistrovaný (0)|15.1.2011 13:46
Souhlasím s tím, že v tabletech je budoucnost a že je to tak trochu konec netbooků.

Zatím ale beru tablet jako hračku a na vyřízení pošty, u nás v ČR jako "šperk" typu - já na to mám !
Znám mnoho lidí, kteří mají iPad, ale jen jako "šperk" - neumí na něm vyřídit ani poštu, natož zpracovat nějaký dokument.

Já osobně čekám jak se to vyvine, ale tablet s dokováním doma (kam připojím klávesnici, myš a monitor) a s mini-klávesnicí na cesty mi připadne jako možná náhrada PC a notebooku zároveň.
Kdo v dnešní době potřebuje super výkonné PC buď na práci nebo na hry - asi 25% lidí.

Tabletům fandím víc, než chytrým telefonům - ty pro mne nemají využití.

PS: asi každý má v tomto směru jiný názor a to přesně podle svých požadavků a co potřebuje ke své práci a zábavě - já osobně si možná tablet letos pořídím :-)
czhunter (775)|15.1.2011 14:22
No, myslím že je třeba si přiznat, že jediný důvod existence tabletů je výhoda jejich fyzicky většího displeje, než mají smartphony, jiné výhody prakticky nemají.

Dokud to bude platit, budou tablety existovat jako jedna z mnoha dalších možností jak se připojit k Síti. Přijde-li jiná metoda zobrazení a ovládání (které nepotřebuje relativně velký a pevný displej), pak logicky zaniknou.

Já si tablet nekoupím. Já mám workstation, notebook a smartphone a pečovat o další zařízení? Ne, děkuji :)
lunak (17)|15.1.2011 17:18
Ten vtip tabletů je ale právě o tom, že onen smartphon a notebook můžeš prodat - stávají se zbytečnými - a s dokovací stanicí doma i ten stolní počítač potká stejný osud... Nebude to ale hned....
czhunter (775)|15.1.2011 17:31
[quote=lunak;429459]Ten vtip tabletů je ale právě o tom, že onen smartphon a notebook můžeš prodat ... nebude to ale hned....[/quote]To asi ne, protože můj notebook má Quadro a chtěl bych vidět tablet s aspoň 1/10 jeho grafického výkonu :)

Nicméně i tak nevím, co získám tím, když prodám notebook a smartphone a místo toho si koupím tablet a "dumbphone"?
Co konkrétně bude vtipného na tom, když se místo dvou zařízení budu starat o dvě úplně jiná zařízení?
(krom toho, že dohromady budou mít menší hmotnost, což mi ale vůbec nepomůže, protože budu muset častěji nosit tablet místo toho mnohem menšího a lehčího smartphonu).
xmarek (1676)|15.1.2011 19:12
Tyto zařízení mě nikterak neoslovily. Na práci mám notebook (nebo PC), na čtení čtečku, na telefonování mobil. Zařízení na prohlížení fotek nepotřebuji. Tablety tady byly a dokud nepřišel apple s tím ePádlem, tak si jich nikdo pořádně ani nevšiml a najednou takový rozruch. :D
Woyta (284)|15.1.2011 23:46
Ja se chytreho telefonu zbavovat nebudu.
Mobil mas stale u sebe. Je malej a vejde se do kapsy.
Notebook nebo spise netbook uz zbytecny bude.
Scoobyk (9)|16.1.2011 00:33
Je tomu něco málo přes týden, co jsem si koupil Samsung GalaxyTab.
Pracuji jako řidič a přiznám se, že první moje myšlenka byla v tom, vyměnit v autě "nepraktický" notebook za něco menšího, co drží na skle, ovládá se dotykem, netahají se od toho šňury k napájení a i bez nich to vydrží celý den. Hlavně jsem to chtěl kvůli navigaci, filmům a internetu.
Po týdnu si mě absolutně získal. Je vždy po ruce, když něco potřebuji, ať už přečíst mail, zjistit kontakt, najít nějaký místo...
Hodně lidí mi na to říká, že jsem blázen a co s tak velkým telefonem. Takhle se na to člověk nesmí dívat. Všechny hovory mám přesměrovaný na svoji archaickou Nokii, která zvládá telefonovat a vydrží přes 10 dní na jedno nabití. Doma mám stolní počítač na bežnou práci. Tak co s tím tabletem?
Máte u sebe stále malou osobní kancelář, díky dostatečně velkému displayi napíšete dlouhý text, potvrdíte schůzky a nakonec si najdete v okolí dobrou restauračku, kam si zajdete na oběd. Při čekání na jídlo si zkrátíte chvilku brouzdáním po netu nebo zahráním nějaké hry. Nakonec sednete do auta a pustíte si zase film nebo navigaci.
Jestli ho mám pro zábavu nebo na práci nevím. Momentálně je to takový mezistupeň, na kterém se rozhodně nedá nahradit kompletní práce na noťasu, ale na ty "cestovní" práce je víc než schopný. Stejně tak jsem na něm vydržel hrát přes dvě hodiny hry a ztratil jsem pojem o čase, takže u mě je to půl napůl.
odb (505)|16.1.2011 18:22
[quote=lunak;429459]Ten vtip tabletů je ale právě o tom, že onen smartphon a notebook můžeš prodat - stávají se zbytečnými - a s dokovací stanicí doma i ten stolní počítač potká stejný osud... Nebude to ale hned....[/quote]

ukaz mi tablet s 15" lcd, klavesnicou a touchpadom (ako nahradu za notebook). Ukaz mi tablet s 20" lcd, normalnou klavesnicou, mysou a vysokym vykonom ako nahradu za PC?

Tablet najde ozajstne uplatnenie len v obmedznej miere. Zvysok je to len modny vystrelok vdaka Applu lebo je Apple dnes in. Tablet sa nikdy nevyrovna komfortu pracovania na notebooku alebo PC. Klavesnica a mys je nevyhnutnost pre vela cinnosti, bez nich je to utrpenie.

Ak chcem nieco narychlo najst alebo nieco jednoduche urobit je smartphone urcite lepsi a prenosnejsi ako tablet. Zase notebook je ovela lepsi na serioznejsiu pracu ako tablet.

Tablet si najde miesto na trhu ale to miesto nebude velke. Dnesna bublina okolo tabletov splasne ako sa to pomaly deje u netbookov-ludia zistili, ze az take uzasne a prakticke niesu. U tabletov to ale pojde rychlejsie, lebo tie su este menej uzasne a prakticke a maju mensie realne miesto na trhu a netbooky.
Georginek (2957)|16.1.2011 18:33
Asi jako dalsi zbytecnosti typu nebo Ipad...
Tablet a podobny kraviny, ktery jsou delany akorat na oko s mizernym vykonem a vysokou cenou, jsou pro lidi ktery se chtej odlisovat a nebo tomu vubec nerozumi.
Mam holt na to takovej nazor. Nemam rad Apple, Iphone, Ipad, tablety, hraci konzole, ctecky knih podobny hovadiny, na ktery mi staci dektop, notas, smartphone a htc.
Dalsi kravinu o kterou bych se musel starat nepotrebuju. :D
Richmond (8084)|16.1.2011 19:59
[quote=odb;429677]Klavesnica a mys je nevyhnutnost pre vela cinnosti, bez nich je to utrpenie.[/quote]
Nesouhlasím, myš je nahraditelná a zrovna tablety jsou toho důkazem. U klávesnice je to trochu horší - ta je prostě zapotřebí. Padla tady zmínka o více zařízeních což jsem také pár let praktikoval, ale má to i stinné stránky - pořád musíte synchronizovat, hlídat baterky, nesmíte nikde zapomenout to či ono zařízení apod. MDA jsem si sice oblíbil již od prvního co byl u nás na trhu, ale postupem času přestávaly stíhat např. 10mb cenník. Malé notebooky zase mají nevýhodu v konstrukci (nepoužitelné za pohybu). Tablet mi vyhovuje... ...tedy teď po vystřídání 3 operačních systémů a půl roce hledání aplikací usnadňující ovládání ;) (mimochodem je to zhruba stejná doba jako v případě MDA - v době pořízení bylo občas utrpení s tím vůbec něco dělat). Moc rád bych si pořídil lepší, ale ani po těch letech se na trhu nic moc co by za to stálo zatím neobjevilo ačkoliv jsme ze všech stran bombardováni "novinkami", viz. např. probíhající CES na kterém vynášejí do nebes Android 3 / ARM / Tegry a drtivá většina beží na Androidu 2, ARM nemá Windows, Tegra je zatím v nedohlednu... Jediné zařízení co mi padlo do oka je Asus s i5, ale ten zas nemá podle všeho vyměnitelnou baterii :rolleyes:

edit: jinak iPad (i iPhone) je sice méně použitelný, ale oproti konkurenci má výbornou konstrukci a ovládání (ten rozdíl je propastný). Samozřejmě si za to nechá adekvátně zaplatit a proč taky ne když jsou lidi ochotni platit. Pokud by bylo k mání zařízení s klávesnicí (slider) s plnohodnotným operačním systémem, rozumným (nonTN) displejem a vše zabalené do kovového těla tak bych neměl problém si připlatit. Momentálně je na trhu nespočet čínských bakeliťáků za směšné ceny, které jsou naprosto nepoužitelné ;)
Thorleif (29)|17.1.2011 12:55
Mně je nejvíce sympatická varianta convertible tabletů a to z toho důvodu, že lze dané zařízení využívat jako slate tablet, ale stále máte k dispozici hardwarovou klávesnici. Těším se na nástup platformy (nebo jak to nazvat) AMD Fusion. Jeho výkon v tak malém provedení a s příjemnou spotřebou by pro mne znamenal konec stolního počítače.
Nejsem až zas tak vášnivým hráčem a v oblibě mám především klasiky jako je Baldurs Gate a další. (IW, PT, Fallout), takže za předpokladu, že by mi takové tablet pc rozjelo ještě Dragon Age a Mass Effect (které jsem si koupil a které mi můj dnešní počítač nepobere), tak bych byl maximálně spokojen.

Byl mi velmi sympatický také tablet HP touchsmart TM2 s i5 a grafikou ati 5450. Bohužel jsem se o něm dočetl, že má nějaké problémy s přehříváním...:(

Našel jsem první vlaštovku: http://blog.laptopmag.com/hands-on-with-acers-windows-convertbile-tablet-its-magnetic#axzz1BEEVWJGH

Ale řešení se mi nelíbí, odpojovat a připojovat klávesnici, když si třeba během sledování filmu vzpomenu, že bych měl napsat příspěvek pro hráče, se kterými hraju drd online. Ono napsat něco delšího (třeba pro čtyři hráče) na softwarové klávesnici dotykového displeje, nebude asi nic moc komfortní.

Edit: Co se týče toho HP TM2, nenašel jsem nikde, jestli ty problémy s přehříváním mají inovované modely (s i3 a i5), nebo jestli je to problém těch starších verzí. Možná by stálo za to uvést to na pravou míru. Moje angličtina není až na tak dobré úrovni, že bych pochopil absolutně vše, co se na zahraničních serverech píše (bohužel). Takže pokud se ozve někdo, kdo má s těmito modely zkušenosti, tak bych byl moc rád.
Richmond (8084)|17.1.2011 16:47
Jj, přehřívání je celkem běžné u výkonnějších modelů takže odcházejí baterky jak na běžícím páse :hmm
BTW není až takový problém si nechat streamovat obraz do tabletpc/umpc z klasického stolního pc třeba po wifi ;)
odb (505)|17.1.2011 19:04
[quote=Richmond;429722]Nesouhlasím, myš je nahraditelná a zrovna tablety jsou toho důkazem. U klávesnice je to trochu horší - ta je prostě zapotřebí.[/quote]

Neviem, co robis na tablete ale pri trochu vaznejsej praci by ti ta mys poriadne chybala (odhliadnuc od toho, ze tablet nieje stavany na takuto pracu)
Mys je nahraditelna ale len pri urcitych cinnostiach. Potobne ako touchpady alebo trackpointy u notebookov. Pouzitelne to je ale keby som mal s tym robit par hodin denne, nebodaj cely den, tak to nie.
Staci, ked vidim sefa ako sa trapi s touch padom, ja by som mal tie cinnosti s klasickou mysou niekolko krat rychlejsie hotove. Mys len tak nic nenahradi.
Tablet sam o sebe nemoze zastavat plnohodnotnu poziciu notebookou alebo PC ako pracovneho nastroja
Richmond (8084)|17.1.2011 19:32
Dobře, napište tedy, co dotyková obrazovka proti myši neumí - opravdu nevím co by to mohlo být :notsure

edit: Mimochodem zkuste si myší napsat větu "neumím s tabletem" :D

edit: napadly mě komba typu držet prostřední čudl na myši a do toho mačkat obě tlačtka... Akorát nevím, která aplikace by to vyžadovala (vím o držení prostředního a zmáčknutí levého / pravého)... Není to nevyřešitelné - buď se dá namapovat touchpad nebo třeba "Rychlé pohyby" (součást Win7, pro případ, že by tablet neměl ani touchpad)
Thorleif (29)|18.1.2011 11:39
Richmond: Nevýhodou hraní na tabletech bez klávesnice je nepřístupnost některých ovládacích prvků... Třeba si nedokážu představit, že by někdo na slate tabletu (byť s odpovídajícím výkonem) hrál třeba FEAR... Ale nejde jenom o střílečky...kromě ovládání pohybu avatara/jednotek v rpg/rts člověk potřebuje taky scrollovat mapou, nebo třeba prohlížet itemy v inventáři.

Tohle je třeba nevýhoda podle mě nadějně vypadajícího portu Gemrb, který převádí klasická rpg od Black Isle na platformy Maemo, Android, MAC a mělo by se nyní pracovat na portu pro Windows mobile...
Problém je ale s emulací pravého tlačítka myši... A bez něj je to v podstatě nehratelná záležitost...bohužel...:(

Proto se mi velmi zamlouvají konvertibilní tablety, který si prostě sem tam otevřu a sáhnu do touchpadu, když budu potřebovat identifikovat itemy v inventáři, podle popisu je rozdělit charakterům, které je potřebují...atd.

Skutečnost, že už si vlastnosti těch itemů po mnohonásobném dohrání více méně pamatuju je mi k ničemu, když neidentifikované nefungují...

edit:
Youtube videa k Gemrb:
http://gemrb.sourceforge.net/wiki/doku.php?id=video_list

edit2: Tak jsem objevil, že tento port může být již plně funkční... stačí se podívat sem: http://talk.maemo.org/showthread.php?p=915745
Osobně nemám ani zařízení, na kterém bych to mohl vyzkoušet, asi budu muset něco sehnat...
Richmond (8084)|18.1.2011 14:24
Už se nemohu dočkat vláken typu: "Koupím tablet na hraní her do 5.000,-" :D
Thorleif (29)|18.1.2011 15:16
Tohle nemám ve zvyku... Já si vždycky hledám sám a sháním si vždy co nejvíc dostupných a schroustatelných informací...
Není mi 15...;)
Richmond (8084)|18.1.2011 15:19
V tom případě mi jistě dáte za pravdu, že se více hodí český slovník ;) (mimochodem Mrkvosoftem slibovaný už v XP Tablet PC Edition, ve Vistách taktéž chyběl a k mému překvapení se objevil až v ve Win7RC ENG)
Thorleif (29)|18.1.2011 15:48
Já z angličtiny maturoval (ostatních jazyků si nevšímám) a na hledání jednotlivých slovíček mi bohatě stačí google translator. Navíc, na můj zastaralý počítač nemám potřebu instalovat win7, bohatě si vystačím s XPčkama.

Nerad bych ale byl OT.

Hlavní vtip v tom, zda je či není tablet pc (třeba slate) na práci, vidím v uživateli co ho drží v ruce.
Každý má jiné potřeby a očekávání. I když nevím jestli mám do této problematiky co mluvit. Jedinou zkušenost se zařízeními ovládanými dotykem mám skrz svůj mobilní telefon (Samsung GT-S5230).
Docela příjemně se na něm čte a přehraje mi mého zbožňovaného Červeného Trpaslíka...:D
Richmond (8084)|18.1.2011 16:22
No oo jde u toho slovníku spíše o to, že bez něj jaksi ztrácí tablet smysl (zejména pokud na něm chcete pracovat - počínaje psaním emailů a zadávání jmen souborů konče) ;) Podobné "malichernosti" jako absence postraních tlačítek si spousta lidí taktéř neuvědomuje (ve chvíli kdy mají tablet pár dní v ruce by pak rádi oželily design)... Problematikou pohodlného ovládání se zabývají firmy už pěkných pár let (Mrkvosoft zhruba 3-5 let nazpátek) a zatím je situace taková, že se buď celé zařízení oblékne do jiného GUI s omezenými funkcemi, ale pohodlného ovládání jedním prstem (Origami, aplikace dodávané např. s Lenovo AllInOne pc - ten mimochodem existuje pro iPad takže na něm můžete mít pc) nebo se spoléhá na multidotekové řešení (pohyby, klávesové zkratky bezproblémově nastavitelné na touchscreen). Samozřejmě je dobré si uvědomit, že tablet je tablet (telefon je telefon, počítač je počítač), nikdy se kombinace nesetkala s úspěchem (a pěkně dlouho se tak nestane) ;)


...existuje spousta dalších včetně rychle přístupných menu, namátkou http://www.makeuseof.com/tag/radian-awesome-mouseoriented-application-launcher-windows/ ;) každopádně pořád má smysl psát do Start > Hledání požadovaný program čili český/anglický slovník je stále prioritou číslo 1, prioritou číslo 2 jsou "detaily" na přizpůsobení (např. fullscreen prohlížeč, rychlý přístup k aplikacím, pohyb po stránce alá iPhone apod.) Číslo 2 je už dávno řešitelné a zdarma několik let

edit: ještě screen na co je dobrý slovník (uznávám, mohl jsem to típnout někde kde to má větší přínos a v okamžiku kde to rozpoznává písmo z mých klikyháků, ale nějak jsem to nestihl, holt se nedá všechno dělat za pochodu :D)
Bez_nazvu.png
Woyta (284)|21.1.2011 08:16
Stejne tak se da rici, ze notebook plne nenahradi stolni PC.
Coz spousta lidi resi pripojenim monitoru, klavesnice a mysi.
To same muzes pripojit k tabletu. Obvykle ti ale postaci gumova rolovaci klavesnice a nektere tablety maji opernou nozku. Takze staci jen stul a muzes pracovat jako na netbooku.

15" tablet na cesty? Az moc velke na to aby jsi ho mel porad pri sobe.
Netbooky ziskali prave tim, ze jsou male a lehke.

V tomhle rozmeru jsou notebooky s otocnym ktere by ti vyhovovali spise. Ale jejich nevyhoda je hmotnost a vydrz na baterie.
Thorleif (29)|25.1.2011 09:02
Jsem zvědavý, jakou cenu nasadí Gigabyte u nás pro svůj T1125N. A jak na tom vůbec tento tablet bude co se týče chlazení, výdrže na baterie atd.

V Německu jsou už k dostání (Nebo jde jen o předprodej? V té jejich hatmatilce se nevyznám :D) za vcelku pěknou cenu...
http://www.notebook.de/gigabyte-booktop-t1125n-g-1496
bren1965 (26)|20.9.2011 18:22
Diskuze asi už skončila...hledám nějaké vlákno a toto je asi nejbližší. Chtěl bych si postavit malý počítač do auta (malý tedy rozměry). Samozřejmě natom nepojedou nějaké velké aplikace - jednalo by se o navigaci, internet, přehrávání DVD (možná je z flashky) digitální TV, nějaký textový editor, připojení na net (WIFI). Samotné PC asi nebude takový problém, ale řeším otázku displaje. Dotykové jsou příliš drahé a ani normální nejsou zvlášt levné. Ale napadlo mě jestli by jako monitor nešel použít levný (2000,-) tablet s Androidem. V podstatě bych ho využil jako monitor k PC, kde by jeli asi XP a při odpojení by jel jako tablet a Androidem? Nevím někdo, zadli by to šlo?