reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Blokovaný přístup na některé weby

Lamak (96)|14.1.2011 15:20
Mám problém u jednoho PC v síti není možné se dostat na stránky microsoft.com a eset.com (o dalších zatím nevím).

Jedná se o PC s windows XP, je to v podstatě skoro čistá instalace, která proběhla před rokem, od té doby je na PC jen Google sketch up a sem tam se na něm modeluje. Nově se připojil na internet (bezdrát). Bohužel není možné se z tohoto PC dostat na některé domény - FF i IE jen vyhodí chybu server nenalezen. Když jsem ale do stejné sítě připojil svůj notebook, tak vše jede jak má.

Vyresetoval jsem nastavení v možnostech interentu na původní hodnoty, zkusil vypnout firewall, .....nic nepomohlo.
v hosts je záznam pouze pro localhot (tzn. je prázdný), v blokovaných webech taky nic nemám. DNS to být nemůže, protože jednak vše jede na jiném stroji, který je v té stejné síti a navíc nejde ping ani telnet na IP adresu microsoftu.
Do routeru bohužel přístup nemám, je poskytovatele :(

Nemá někdo zkušenosti s něčím podobným? V googlu jsem nic použitelného nenašel.

EDIT: tak nově nejdenačíst ani malwarebytes.org (že by virus....ale nejede to od chvíle co se PC na net připojilo a předtím na síti nikdy nebylo)

SOLUTION: Tak už se mi podařilo...opravdu se jednalo o virus. Pan majitel stihnul asi 20 minut surfovat na netu, než jsem přišel mu antivirus nainstalovat a to byl jen na seznamu a přidružených stránkách (novinky.cz, super.cz), nic víc......a byli tam 2 trojani, confiker, a 6 dalších nákaz