Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 33

Téma: Sekání nového PC ve hrách

Občasný diskutér
    Registrace
    Jan 2011

Dobrý den, mám takový problém s mím novým PC. Zapnu třeba COD Black ops a když se načte v multiplayeru mapa a ja se vydám do první místnosti, nebo jiného prostředí, udělá to kratičký sek, pak vběhnu do dalšího baráku a další sek, prostě když změním prostředí a jsou tam jiné textury, tak to udělá krátký, ale v takovéto hře problémový sek. Zajímavé ale je, že když odejdu z té dané místnosti a vrátím se později, už je vše v pořádku a hra se neseká. Takže vlastně musím proběhnout vždy celou mapu pro bezproblémové hraní. To samé se dějě např. i v Mafia 2, částečně v Team Fortress 2 a skoro všech dalších hrách. Nevíte, čím by to mohlo být?

Moje PC sestava (od Vánoc nová): CPU: AMD Phenom II X4 965 3.40GHz, GPU: Gigabyte GTX 460 1GB, RAM: 4GB Kingston Hyper X (2x 2GB) 1600MHz, MB: Gigabyte 870A-UD3, OS: 32bit Win 7 Home Premium (na 64bitové verzi se hry sekají ještě víc), Monitor: Prestigio P179 1280x1024 (malý monitor, proto se divím, že se to seká), HDD: Seagate 1TB 7200ot/min

Děkuji předem za jakoukoliv odpověď a radu
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW
    Registrace
    Aug 2007

To mě připadá jako swapování. Akorát nechápu, že ti to dělá i s 4GB RAM Jaký máš využití RAM? Zkus úplně vypnout swap (ty by w7 s 4GB RAM měly přežít)

Starousedlík SHW Avatar uživatele r34ktor
    Registrace
    Oct 2006

Disk je SATA?
    V jaké běží režimu (IDE/AHCI)?
    Zkoušel jsi defragmentovat?
    Je dle SMARTu disk OK?

Občasný diskutér
    Registrace
    Jan 2011

DrZelenka: Jsem laik takze nejak nevim co to to swapovani je a jak to vypnout.. a jestli to vypnuti nahodou nezkrati dobu fungovani HW nebo jestli ho neposkodi...

r34ktor: Jak jako Sata? jestli je pripojenej sata konektorem nebo jak?
    Jak zjistim ten rezim behani HDD? V biosu? Jinak system souboru je NTFS, jestli to nejak pomuze...
    Nezkousel jsem defragmentovat, vzdyt to je novy pocitac a sekalo se to i po prvnim nainstalovani windows a pak te hry....
    Smart je co? nejaky program?
    Jsem fakt laik tak se nezlobte ze jsem takovej nesika
    Naposledy upraveno uživatelem zvejra: 16-01-2011 v 18:45

Občasný diskutér
    Registrace
    Jan 2011

Tak jsem to swapovani vypnul, jestli se to teda dela pres Tento pocitac/vlastnosti/upresnit nastaveni systemu/a u vykon tlacitko nastaveni/upresnit/a u virtualni pameti jsem nastavil nepouzivat strankovaci soubor. Hry se stejne sekaji.

Starousedlík SHW
    Registrace
    Aug 2007

Tak swap zase zapni a zodpověz zbytek otázek. Odpovědi najdeš v programu HD Tune. A defragmentuj ten disk.

SMART - pošli screen záložky health (dá se uploadovat přímo zde na fórum)
    IDE/AHCI mod - screen záložky info

Občasný diskutér
    Registrace
    Jan 2011

Musim do skoly, odpoledne az se vratim tak se na to podivam

Občasný diskutér
    Registrace
    Jan 2011

Tak jsem to jeste stihnul, tady jsou ty screeny:
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: HDTune_Health_ST31000525SV.png 
Zobrazení: 170 
Velikost: 33.2 KB 
ID: 20302   Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: HDTune_Info_ST31000525SV.png 
Zobrazení: 121 
Velikost: 27.8 KB 
ID: 20303  

Starousedlík SHW Avatar uživatele 16cmfan
    Registrace
    Jul 2009

Citace Původně odesláno od zvejra Zobrazit příspěvek
    Tak jsem to jeste stihnul, tady jsou ty screeny:
    Zdá sa, že symptómy, ktoré popisujete presne sedia stým, čo našiel program a to problémy so seekom... inak povedané, disk je asi mrtvý... Reklamačka... a ešte len tak pre istotu kráľov, aký tam je zdroj, nemusí spôsobovať chybu ale istota je istota.

Občasný diskutér
    Registrace
    Jan 2011

Normalne jsem mel 600W CoolerMaster nebo 650w GX CoolerMaster, ted si nejsem jisty, ale ten vyhorel a tedkon je na reklamaci, takze prozatim je tam 550w, ale nevim ktery, nejaky, ktery tam dali a meli ho na sklade, abych mohl pocitac doma pouzivat behem reklamace. Jinak sekalo se to i predtim s tim zdrojem i ted.
    Naposledy upraveno uživatelem zvejra: 17-01-2011 v 15:05

Starousedlík SHW Avatar uživatele r34ktor
    Registrace
    Oct 2006

Projeď disk pomocí SeaTools. Případný chybový protokol přilož k reklamaci.

Vzhledem k tomu, jak má disk málo najeto, bych asi vadný už z výroby.

Občasný diskutér
    Registrace
    Jan 2011

Citace Původně odesláno od r34ktor Zobrazit příspěvek
    Projeď disk pomocí SeaTools. Případný chybový protokol přilož k reklamaci.

Vzhledem k tomu, jak má disk málo najeto, bych asi vadný už z výroby.
    Tim SeaTools for Windows jsem ho projel snad vsema moznejma testama az na "Long Generic", ktery asi bude trvat stejne dlouho jako tamten jinej s long na zacatku- kolem 4 hodin a vsude mi to zatim napsalo pass, zadna chyba... Tak kde je problem?

Občasný diskutér
    Registrace
    Jan 2011

V tom SeaTools to pri zadnem testu neukazalo zadnou chybu, takze k ty reklamaci nemam co ukazovat.... nevim no, zkusim to bez toho...

Nováček
    Registrace
    Jan 2011

Seagate tools je jen doporučení. Nikdo Tě do něj nemůže nutit. Přilož ten výstup z HDTune. Jakákoliv rudá SMART položka je špatně a na reklamaci. Žlutě by taky nemělo být, ale seagate to má skoro u všech disků + unknow attribute položky. Nicméně se dá trochu argumentovat i tím.
    Disk by měli bez problémů přijmout, v lepším případě vymění hned prodejce, v běžném to pošlou do seagate, ten vrátí certifikovaně opravený.

Občasný diskutér
    Registrace
    Jan 2011

Citace Původně odesláno od Nemesid1 Zobrazit příspěvek
    Seagate tools je jen doporučení. Nikdo Tě do něj nemůže nutit. Přilož ten výstup z HDTune. Jakákoliv rudá SMART položka je špatně a na reklamaci. Žlutě by taky nemělo být, ale seagate to má skoro u všech disků + unknow attribute položky. Nicméně se dá trochu argumentovat i tím.
    Disk by měli bez problémů přijmout, v lepším případě vymění hned prodejce, v běžném to pošlou do seagate, ten vrátí certifikovaně opravený.
    Ok diky, vytisknu a zajdu za nima zitra, dneska uz to nestihnu. Pak kdyztak napisu jak to dopadlo

Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Sekání CSS
    Od twix v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 28-03-2011, 20:19
  2. Sekani pc.
    Od Ahanfouf v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 32
    Poslední příspěvek: 29-10-2009, 08:31
  3. Sekání PC