reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Jde to bez ventilátorů v case?

veny (161)|18.1.2011 09:36
Ahojte,trochu upřesním o co mi jde.Jelikož se blíží obnova pracovního PC,potřeboval bych vědět,zda je možné uchladit nové PC pouze pomocí vodního chlazení.Počítač je v lehce prašném prostředí,ale nejhorší je že prach je mastný,tzn. že nejde skříň čistit stlačeným vzduchem.Takže je vždy nutný sundat všechny chladiče,odmastit a očistit od toho humusu :p.Bohužel základovka se takhle čistí dost blbě,takže už čekám kdy odejde nějaká součástka.
Pokud to možný je tak uvítám každou radu jakého vodníka event. použít a možná i case.
Díky ;)
johny__g (6387)|18.1.2011 09:41
Chtělo by to vědět zhruba konfiguraci PC. Ono je rozdíl chladit sestavu s atomem a integrovanou grafikou nebo něco žravějšího.
Ale obecně - problém v případě vody je chlazení zdroje (i na ně se dělají vodní bloky, ale není to úplně běžné) a součástek na desce (ne NB ale spíš napájecí kaskáda).
veny (161)|18.1.2011 10:23
Jsem si to myslel že to bude potřeba :p. No jelikož se bude pracovat s CAD/CAM programy tak by to byla výkonější stanice počítám cca kolem 25000 takže jeden z nových procesorů Core,GK-GTX560 nebo lepší,nebo ATI asi řada 69xx, RAM 6-8GB, HDD-WD Black, zdroj cca 650w, vše bez potřeby přetaktování.
Jak jsem psal už nahoře,je to předběžné schánění info zda ta možnost je a za jakou cenu.;)

ale díky za každý tip a info
16cmfan (2153)|18.1.2011 10:44
[quote=veny;430018]Jsem si to myslel že to bude potřeba :p. No jelikož se bude pracovat s CAD/CAM programy tak by to byla výkonější stanice počítám cca kolem 25000 takže jeden z nových procesorů Core,GK-GTX560 nebo lepší,nebo ATI asi řada 69xx, RAM 6-8GB, HDD-WD Black, zdroj cca 650w, vše bez potřeby přetaktování.
Jak jsem psal už nahoře,je to předběžné schánění info zda ta možnost je a za jakou cenu.;)

ale díky za každý tip a info[/quote]

Bez pretaktovania sa budú dať tieto komponenty uchladiť úplne bez problémov, poprípade sa dá kúpiť výkonný vzduchový chladič a aj čo to pretaktovať. Zároveň bude počítač aj veľmi tichý.
veny (161)|18.1.2011 11:21
[quote]poprípade sa dá kúpiť výkonný vzduchový chladič[/quote]
nevím co tím přesně myslíš,potřebuju aby se do skříně dostalo co nejmíň venkovního vzduchu ;)
16cmfan (2153)|18.1.2011 11:33
[quote=veny;430035]nevím co tím přesně myslíš,potřebuju aby se do skříně dostalo co nejmíň venkovního vzduchu ;)[/quote]

Nejak som to prehliadol... ráno :D

- nepomohol by asi predpokladám ani prachový filter, že? Ale ak tam bude čisto len vodník, bude na tak výkonné komponenty potrebovať tak či tak ofuk radiatoru....
veny (161)|18.1.2011 11:58
to jo,radiator ale si myslím (nemám s vodníkama prachžádné zkušenosti :notsure) je nebo může bejt uloženej mimo case

je jasný že pokud bych se měl dostat s chlazením na polovičku ceny sestavy tak od toho asi upustím a využiju prachové filtry
Pabler (425)|18.1.2011 12:26
Mozno by ta zaujímalo napr.:
Thermaltake Rocket CL-W0011
http://www.xbitlabs.com/articles/coolers/display/4-wcoolers_3.html

podobne Zalman reserator
http://www.alza.sk/zalman-reserator-1-plus-d66315.htm


neviem ako su na tom s vykonom chladenia, ale recenzie sa daju najst na oba, ...
vyhoda je ze to nepotrebuje ventilator, ...
ale daky vanok bude v skrinke tak ci onak treba.... prave to vyssie spomínane chladenie napajania a pod ...
veny (161)|18.1.2011 12:53
tak jsem taky pátral a zatim jsem nenarazil na vodníka na patici nových Core procesorů i když si myslím že nebude dlouho trvat a něco na světlo vyleze.
jinak ventilator vůbec nevadí protože jestli bude vydávat nějakej hluk tak to stejně nepřeřve 6500 ot/min a pískot jak sviň od mašiny :D:D
no uvidíme uvidíme,teď mě napadlo co umístit zdroj mimo case a nebo skříň která má pro zdroj samostatnej box už plácam asi blbosti :p:stupid ale...
matyyy (2527)|18.1.2011 13:03
co spíš umístit pc skříň do bedny s prachovými filtry(pro jednoduší čištění) za předpokladu že není třeba používat dvd mechaniku

nebo pc strčit do jiný místnosti usb zvládne 5m
veny (161)|18.1.2011 13:26
[quote=matyyy;430050]co spíš umístit pc skříň do bedny s prachovými filtry(pro jednoduší čištění) za předpokladu že není třeba používat dvd mechaniku

nebo pc strčit do jiný místnosti usb zvládne 5m[/quote]
tahle možnost mě už napadla jenže právě mechanika je poměrně dost využívaná ale je pravda že by šla udělat nějak "bedna na bednu"
začínám to vidět tak že prostě bude nějakej vodník,prachový filtry na nutný ventilátory a bude.
je to asi maximum bez toho aby člověk zacházel do extrému nebo začal vymejšlet nějaký pikačoviny a různej jinej tuning
přecejen to bude pracovní PC a ne domácí mazlík :p
Pabler (425)|18.1.2011 15:07
tak USB externa CD/DVD mechanika :)
Maxtor (321)|18.1.2011 16:06
Priznam se, ze jsem diskusi jen prolitl, ale na puvodni dotaz odpovim jasne.. PC bez jedineho ventilatoru..? ano.. jde to.. a to i u vykonnych komponent.. ale ne levne.. bud zacni uvazovat nad vodnikem, nebo nastuduj treba na konkurencnich forech, jak stavel case VlasTik, ktery ji opravdu pasivni udelal.. opet ale zduraznuju a 2x podrthavam.. naklady rostou s kazdou pasivne chlazenou soucastkou dost vysoko.. bud si to clovek spocita a postavi si sam pasivni case, nebo hold vodnik..
robky (3195)|18.1.2011 16:27
Čo to pc vložiť do niečoho ako case pro priemysel .... myslím, že IP54 bude dostatočne prachotesné ...
veny (161)|19.1.2011 06:34
[quote=robky;430092]Čo to pc vložiť do niečoho ako case pro priemysel .... myslím, že IP54 bude dostatočne prachotesné ...[/quote]
díky za link-ukládám do záložek ;) tohle vypadá jako možná nejschůdnější řešení,protože je to přímo pro ten účel který potřebuji.
takže jsem se vlastně dostal už mimo mísu ve vláknu Vodníci:p,všem ještě jednou díky moc za nápady a tipy.
Alphacool Support (1563)|19.1.2011 12:56
Mo-Ra 3 to utahne pasivne v pohode, ale samotna stoji skoro 4k. plus dalsi dily vodnika a jses orientacne na 12 - 15tis, pokud to ma byt kvalitni. k tomu seasonic x-750 zdroj a bude to neslysitelny. ale pak uz opravdu zalezi jan na tom, jestli ti ty penize za to stoji. mnoha lidem ano, a nemuzou si vysledek vynachvalit. at si rika kdo chce co chce, vzdycky bude rozdil mezi ultratichym ventilatorem a ZADNYM ventilatorem. jde jen o to, jestli je pro tebe ta cena rozumna.
veny (161)|19.1.2011 13:29
tak to je další z možností i když cena je už přece jen dost vysoko :( stejně díky :p