Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 9 z 9

Téma: Upgrade PC v ceně 10 000 - 12 500 Kč

Nováček
    Registrace
    Dec 2007

Co chci upgradovat: CPU,MB,RAM

Aktuální konfigurace: MB ASUS P5N32-E SLI Plus, Core2Duo E8200 2,66GHz, 2x2GB DRR2 800MHz Patriot CL 4, Geforce 8800 GTS 512MB, Samsung SpinPoint F3 3.5" 500GB HD502HJ, Zdroj 500W Fortron Blue Storm II

Další komentář: Zdravím chtěl bych se poradit ohledně upgradu na CPU SB. Sestavu mám na hraní.

Jako MB zvažuji bud MSI P67A-GD55 nebo MSI P67A-GD65 kterou z nich a proč?
    http://www.alfacomp.cz/php/basket.ph...tems=_12KW12KX

Jako RAM nevím jestli mám koupit 4GB nebo 8GB, tedkom mam 4GB a nezdá se mi že bych je využíval na 100%, ale nechám si poradit. Jinak tady jsou 2 druhy RAMek podle mě sou uplně stejné tak proč ten rozdíl v ceně??V sestavách pro leden byly ty levnější.
    http://www.alfacomp.cz/php/basket.ph...tems=_11WT11W7

CPU to mám už vybráno chci koupit Intel Core i5-2500K BOX.

Zbytek sestavy bude původní. Jen co se chci ještě zeptat jestli musím reinstalovat OS. Mám tedkom W7 64-bit a moc se mi do toho nechce . Všem dik za pomoc.
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW
    Registrace
    Jul 2006

gd65 má navíc přídavný sata řadič (navíc 2esata porty a 2 interní sata) esata se dá pořešit i redukcí za pár korun

každá pamět má jinak designovaný plíšek na sobě levnější udělají stejnou službu jako dražší jen se všem nemusí líbit

Moderátor Avatar uživatele speedsnail
    Registrace
    May 2006

Desku i paměti bych vzal levnější variantu.
    No výměna chipsetu je už dost velký zásah do HW. Jsou jisté postupy jak se to dá udělat bez reinstalu (odebírání ovladačů a řadičů před výměnou atp.) ale já za sebe hlasuju pro reinstall. Než pak riskovat kolaps systému po upgrade..

Nováček
    Registrace
    Dec 2007

Tak ja e-sata nepotřebuji, takže vemu tu levnějsí. U těch pamětí je mi uplně fuk jaký mají plech na sobě protože se stejně do skříně dívám jednou za 1-2 měsíce a to abych vyfoukal prach.

Jen mě trochu mrzí ten reinstal OS mám disk skoro zaplněný to abych kupil rovnou nový k tomu a na něj to nejdříve zálohoval. A to se ty drivery jak se zavadi od novější desky automaticky ty staré nepřepíšou?

A eště kolik těch ramek jestli 4GB nebo 8GB ??
    Naposledy upraveno uživatelem Sir Nitram: 18-01-2011 v 23:34

Starousedlík SHW
    Registrace
    Aug 2007

Citace Původně odesláno od Sir Nitram Zobrazit příspěvek
    Jen mě trochu mrzí ten reinstal OS mám disk skoro zaplněný to abych kupil rovnou nový k tomu a na něj to nejdříve zálohoval. A to se ty drivery jak se zavadi od novější desky automaticky ty staré nepřepíšou?
    W7 se už instalují poměrně rychle a pokud bys měl disk rozdělen na C (systém+programy) a D (data), tak bys ani neměl problém se zálohou.

Rozhodně jsem taky pro čistou instalaci - časově náročný to moc není (řekl bych, že méně časově náročný než snažit se rozchodit starý systém) a výsledkem bude spolehlivý systém. U starého systému na nové sestavě můžou nastat problémy občas.

Citace Původně odesláno od Sir Nitram Zobrazit příspěvek
    A eště kolik těch ramek jestli 4GB nebo 8GB ??
    Záleží na využití, ale 8GB se dá využít tak akorát při renderování atp. Na hry těžko.

Nováček
    Registrace
    Dec 2007

jo tak to bohužel nemám, ale koupím si k tomu i 2TB disk na data a pak reinstalnu ty okna a ty ramky koupím teda jen 4 GB
    http://www.alfacomp.cz/php/product.p...300400000011OZ

Nováček
    Registrace
    Aug 2010

Jenom takový poznatek, píšeš že to chceš především na hry, sice nevím jaký máš monitor. Ale ta grafika bude docela brzda

Nováček Avatar uživatele Ecthelion
    Registrace
    Mar 2010

Nechci ti kazit plány, ale pokud máš teď problém znovu nainstalovat WIN, tak bych s upgradem počkal. Dnešní desky pro SB mají totiž vadu v čipu čipsetu způsobující degradaci výkonu na zařízeních připojených přes SATA 3GB/s (SATA II). Intel, výrobci a snad většina prodejců to bude řešit výměnou kus za kus, ale až někdy kolem dubna, kdy budou k dispozici desky bez vady. Čili bys musel (pokud bys chtel používat i SATA II porty potom desku nechat vyměnit, což by znamenalo znovu reinstal systému. O časové ztrátě nemluvím.

Starousedlík SHW Avatar uživatele NHKG
    Registrace
    Mar 2008

Citace Původně odesláno od Ecthelion Zobrazit příspěvek
    Čili bys musel (pokud bys chtel používat i SATA II porty potom desku nechat vyměnit, což by znamenalo znovu reinstal systému. O časové ztrátě nemluvím.
    Proč by výměna desky měla znamenat reinstal systému? Obzvláště když mu dají stejný model desky. Problémem spíše je, že Alfacomp a několik dalších obchodů už desky pro Sandy Bridge stáhli z nabídky. Navíc může používat SATA3 porty, které nejsou zasažené tímto problémem.

Podobná témata

1. Upgrade PC v ceně 10 000 - 12 500 Kč
    Od Nixonson v sekci PC - upgrade
    Reakcí: 13
    Poslední příspěvek: 21-09-2014, 19:21
  2. Upgrade PC v ceně 12 500 - 15 000 Kč
    Od Ondrasss v sekci PC - upgrade
    Reakcí: 13
    Poslední příspěvek: 15-04-2013, 16:09
  3. Upgrade PC v ceně 12 500 - 15 000 Kč
    Od bulhy v sekci PC - upgrade