reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

VLC - sledování televize přes internet

Devouver (304)|20.1.2011 21:40
Mám takový dotaz.
Napadlo mne že bych sledoval televizi přímo na PC, protože televize je často nedostupná a nebaví se mě dívat na různé pořady na nově či jiných českých stanicích.
Brouzdal jsem tak po internetu a narazil jsem na zajímavou Utilitku. Také jsem si našel seznam free televizí pro česko. Jenže, nechce mi naběhnout obraz ani zvuk, jen vyskočí hláška že se nepodařilo optimalizovat spojení. Zajímalo by mne zda-li je na sledování nutná TV karta. Mám jednu starší a nejsem si jist zda-li najde uplatnění.
Děkuji za odpovědi.
durib (1141)|20.1.2011 21:58
Na sledovani po netu nepotrebujes TV kartu. Ale mohl by jsi se podelit o utilitku a seznam. Treba ti pak reknu i vic, kdyz to uvidim ;)
Jo a rychlost pripojeni mas jakou?
Devouver (304)|20.1.2011 22:04
[quote=durib;430557]Na sledovani po netu nepotrebujes TV kartu. Ale mohl by jsi se podelit o utilitku a seznam. Treba ti pak reknu i vic, kdyz to uvidim ;)
Jo a rychlost pripojeni mas jakou?[/quote]

Tak Utilitka se jmenuje VLC http://www.videolan.org/vlc/ tu stáhneš a seznam mám v přílohách.
Rychlost připojení mám 16Mbit/s od O2
jeninicicek (205)|20.1.2011 22:26
VLC dokáže přijíímat streamy dobře, jen je potřeba mít vše správně nastaveno. Doporučuji hlavně zkontrolovat zda je vše povoleno ve firewalech (v pc i modemu?). Pro ověření funkčnosti doporučuji prvně zkusit příjem jednoho kanálu s ručním nastavením, potom teprve použít listy kanálů(ten list co máte přiložen mi taky nejde a jinak streamy občas chytám).

Protože máte O2, je tu možnost ještě pc připojit k jejich iptv (základní programy by měly být k internetu zdarma... ). Stačí sítový kabel z pc připojit k portu, na kterém je na modemu zapnutá iptv(na huawei i zyxelu by to měl být defaultně druhý port a měl by být označen) a potom ve vlc jen přijímat opět kanály. Je potřeba znát jen adresu a udp port (zjistit snifferem, u mě např. 239.232.0.1 a port 8001 je CT1). Bohužel tento způsob příjmu není u O2 podporovaný, takže je více než vhodné potom hlídat packety odesílané počítačem, aby nevznikl nějaký důvod k postihu...(určitě však nedoporučuji tuto jejich službu nějak rozšiřovat, patří rozhodně k horším a platit za ni i korunu navíc, pokud je možnost lepšího příjmu se nevyplatí...)
Devouver (304)|20.1.2011 22:32
[quote=jeninicicek;430560]VLC dokáže přijíímat streamy dobře, jen je potřeba mít vše správně nastaveno. Doporučuji hlavně zkontrolovat zda je vše povoleno ve firewalech (v pc i modemu?). Pro ověření funkčnosti doporučuji prvně zkusit příjem jednoho kanálu s ručním nastavením, potom teprve použít listy kanálů(ten list co máte přiložen mi taky nejde a jinak streamy občas chytám).
[/quote]

IPTV službu bohužel nemám. Teda spoň si toho nejsem vědom. Firewall jsem vypl včetně antiviru, také sem dočasně povolil všechny porty na routeru a nic. Zkoušel jsem i jiné stramy a také nic.
Docela mi to neleze do hlavy, v tomto se moc nevyznám.
Zkusím se stím nějak poprat a rozchodit to. Zkusím to ruční nastavení a uvidíme.
speedsnail (4876)|20.1.2011 22:36
Mam obavu ze ty kanály jsou streamovaný jen na lokální síti na kolejích. Nicméně samozřejmě budu rád když se to někomu podaří rozdhodit, já jsem zatím neúspěšný.
durib (1141)|20.1.2011 23:31
Tak to by byla parada, kdyby fungoval real-time neomezeny stream z DVB-T po internetu. Me to taky nejde :( Skoda, ze televize nevysilaji cely zaznam i po internetu, ceho se boji? Vsak poplatky platime tak, jak tak.
EditorPO (2819)|21.1.2011 00:07
keby to malo fungovat, tak by sme za chvilu zahltili internet

tieto ip rozsahy funguju v uzavretych sietiach, napr ISP ich pouzivaju na multicast TV, načierno sa tak šíri TV na internátoch a pod.

http://whois.arin.net/rest/net/NET-224-0-0-0-1
jeninicicek (205)|21.1.2011 09:57
Ještě, co se týče O2, spíše máte ale nevíte (viz ceník zde http://www.o2-tv.cz/_pub/cc/e8/7c/176674_441485_Cenik_digitalni_televize_O2TV_17012011.pdf, prostě dávají základní kanály jako bonus...-kdo má jinou možnost to ale ani zadarmo nechce)
zsdx (2098)|21.1.2011 10:02
[quote=durib]Skoda, ze televize nevysilaji cely zaznam i po internetu, ceho se boji? Vsak poplatky platime tak, jak tak.[/quote]

Ony se neboji, jsou vazany podminkama pri nakupu prevzatych del, ktera jim tento zpusob sireni zakazuji. Vlastni tvorbu maji vystavenou v archivu a vetsina jede i live.
durib (1141)|21.1.2011 10:31
[quote=zsdx;430595]Ony se neboji, jsou vazany podminkama pri nakupu prevzatych del, ktera jim tento zpusob sireni zakazuji. Vlastni tvorbu maji vystavenou v archivu a vetsina jede i live.[/quote]
DVB-T je nesifrovane, divat se na nej muze KAZDY i v blizkem zahranici. Me to prijde naprosto stejne tomu, aby se na vysilani podival kazdy na internetu. A cesky nemluvici asi tezko budou sledovat cesky nadabovane programy (pripadne by to slo omezit na ceske IP). Ne, fakt stale nechapu.
jeninicicek (205)|21.1.2011 15:35
[quote=durib;430600]DVB-T je nesifrovane, divat se na nej muze KAZDY i v blizkem zahranici. Me to prijde naprosto stejne tomu, aby se na vysilani podival kazdy na internetu. A cesky nemluvici asi tezko budou sledovat cesky nadabovane programy (pripadne by to slo omezit na ceske IP). Ne, fakt stale nechapu.[/quote]

Představ si, že jsi obchodnik a prodáváš věci typu stb, tv karta atd. kdyby existovalo jednodušší řešení, tak by tyto věci nikdo za chvíli nekoupil a to přece nemůžou dopustit... (když znám potenciál některých zařízení a porovnám co v něm(firmwarově)povolili a co ne je to strašnej rozdíl, to stejný u tohoto vysílání, šlo by to ale lidi by to vyšlo až moc levně...)
durib (1141)|21.1.2011 15:48
[quote=jeninicicek;430629]Představ si, že jsi obchodnik a prodáváš věci typu stb, tv karta atd. kdyby existovalo jednodušší řešení, tak by tyto věci nikdo za chvíli nekoupil a to přece nemůžou dopustit...[/quote]
Mno neni mi znamo, ze by televizni spolecnosti mely nejake prasule z prodeje techto udelatek. Taktez vsak na samotny stream, ktery nevypada jak krabicka od sirek potrebujes kvalitni pripojeni k internetu, takze ta logika jde i na druhou stranu vah. Trochu jsem hledal a nasel, ze az do roku 2009 bylo verejne streamovane vysilani, ted se zobrazuje jenom logo OpenWRT :(
jeninicicek (205)|21.1.2011 19:02
[quote=durib;430631]Mno neni mi znamo, ze by televizni spolecnosti mely nejake prasule z prodeje techto udelatek. T:([/quote]
Společnosti spolu vždy budou spolupracovat a pokud to půjde tak tak aby to bylo výhodné pro obě strany, a zákazy, zákony atd. půjdou vždy s dobou. Dokud většina lidí nemá vhodné připojení, není jim důvod nic zakazovat, ale ted už začínají mít a tak se podmínky mění...
EditorPO (2819)|21.1.2011 21:33
Spoločnosti (v tomto prípade ISP) kupujú práva na vysielanie filmov len pre konkrétnu oblasť. Teda napríklad metropolitnú sieť, pokiaľ je to nejaký lokálny provider, alebo len pre územie štátu, pokiaľ je to celoštátna televízia, prípadne pre satelitné vysielanie. Mimo územie, pre ktoré platí licencia nesmú vysielať.
Aj v internetovom vysielaní televízií sú len programy, ktoré vyrobila samotná TV, alebo nie sú obmedzované licenciou.
Fakt, že na niektorých internetových stránkach sa dá pozerať streamovaná TV bez obmedzení (Markíza, JOJ, ...) je porušením zákona.
durib (1141)|22.1.2011 14:26
V tom pripade porusuji zakon uplne vsechny nase televize. Licenci maji zakoupenou asi jen na CR, ale vysila se i za hranice...
To uz je teda daleko lepsi to omezeni na CZ IP adresy.
EditorPO (2819)|22.1.2011 15:36
[quote=durib;430749]V tom pripade porusuji zakon uplne vsechny nase televize. Licenci maji zakoupenou asi jen na CR, ale vysila se i za hranice...[/quote]

ktoré :confused:
durib (1141)|22.1.2011 15:48
[quote=EditorPO;430768]ktoré :confused:[/quote]
Vsechny verejnopravni CT, NOVA, Prima, Barrandov atd., naopak Polaci vysilaji zase treba k nam a hoodne daleko... pokud jsi blizko nasich hranic SK, chytis signal z Lyse hory (Multiplex 1), pokud Polak, chytis M1,2 a 3 (Praded, Hostalkovice). Jako Rakusak si muzes zase pochutnat na M2 a 3 dokonce s lepsim signalem nez cesi. No ja ti nevim, ale neco tu hapruje ;)
EDIT: jo a kdyby nekoho zajimalo, jak moc ty nase TV porusuji zakon, tak zde: http://www.mapavysilacu.cz/
EditorPO (2819)|22.1.2011 15:53
Analógové aj digitálne vysielanie samozrejme presahuje aj cez hranice.
Je to kvôli tomu, aby mali vysielače dobré pokrytie aj v hraničných oblastiach.
Počíta sa s tým a medzinárodná komisia preto koordinuje používanie kanálov v týchto oblastiach.

takže nie je to úmyselné šírenie signálu do zahraničia
durib (1141)|22.1.2011 16:50
[quote=EditorPO;430772]takže nie je to úmyselné šírenie signálu do zahraničia[/quote]
To jsou teda berlicky :D
A ted- kdyby tedy pristup ke streamu byl omezen na IP adresu CR, bylo by to daleko mene "zavazne" nez dosavadni prepaleni vysilacu za hranice...
EditorPO (2819)|22.1.2011 17:21
[quote=durib;430787]A ted- kdyby tedy pristup ke streamu byl omezen na IP adresu CR...[/quote]

Časom k tomu určite príde.
Záleží ovšem na použitej technológii. Klasické streamy nie sú kvalitné. Ak by sa streamovalo vo vyššej kvalite, tak by to bolo náročné na servery a taktiež na prenosové cesty. To samé platí pre multicasty, navyše multicastových rozsahov nie je veľa.
Kto by teda investoval do technológií? Investorovi by sa to muselo nejak vrátiť. Sme u jadra problému a odpoveďou je tripleplay od ISP. Teda klasická IPTV.
Free internetová TV bude stále len nejaký doplnok a v nízkej kvalite. A samozrejme bez licencovaných programov.
Scream CZE (125)|22.1.2011 17:39
durib: ani moc ne, bo IP adresu si můžeš přes různé stránky měnit, takže se můžeš na vysílaní dívat klidně z celého světa, ale analogově/digitálně, ale české stanice chytneš jenom u nás + plus přesah do okolních států.
Navíc stanice mají podmínky, které jim určí držitel práv a když ten jim dá do smlouvy, že vysílat po netu to nemůžou, tak to po netu vysílat nemůžou. Případně musí zaplatit poplatky navíc.