reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problem s předním panelem u desky MSI p965 platinum a case od akasa

khury.tariq (6)|4.5.2007 17:09
čusík všem,
před týdnem jsem si koupil komponenty a poskládal jsem si kompa. Po instalaci jsem zjistil, že mi nejde zvuk v předním panelu. Nevíte jak to mam nastavit, aby to šlo?
Kabel jsem zastrčil na spravné místo podle manuálu.
boboco (1987)|4.5.2007 17:20
Pokud máš klasický case, který umí zprovoznit přední výstup pouze u AC97 kompatibilních zvukovek (nikoliv HD), je potřeba udělat dvě věci:

1) V BIOSu povolit výstup na přední audio a pokud je možnost, místo HD zvolit AC97

2) V ovládacím panelu Realtek (myslím, že záložka v/v zvuku) kliknout na nastavení (kulatá ikonka klíče) a tam zatrhnout něco ve smyslu "deaktivovat rozpoznávání při připojení předního panelu..." -přesnou formulace nevím, každopádně, pak by zvuk měl běžet. Pokud ne, chyba bude v zapojení nebo v samotném předním panelu a nebo někde úplně jinde:D

Pokud se nezadaří, napiš co máš za case - nebo ještě líp - popiš ty kablíky co jsi připojil jako přední audio - jestli je to AC97 nebo už HD audio:turtle
Weslo (234)|8.5.2007 11:14
jo tohle mě taky zajímá .. funguje to najednou?

tzn .. mám PC viz. podpis je tam HD realtek ... bude fungovat přední i zadní výstup?
boboco (1987)|8.5.2007 12:28
U DS4, po správném zapojení a nastavení budou fungovat oba výstupy. Je ale potřeba mít case, který podporuje přední HD audio, když se zapojí jen jako AC97, zvuk je podstatně horší než ze zadního výstupu. Zvuk je rušen a dá se přirovnat k prvním integrovaným zvukovkám, kdy jste slyšeli pohyb myši, práci HDD a další nepěkné věci. -nevím stoprocentně, zda to bylo právě tím, že se jednalo o AC97, ale když teď mám jiný case (Centurion), který už umí HD, tak je vše v pořádku (kvalita je jen nepatrně horší než ze zedního výstupu).
Weslo (234)|11.5.2007 11:56
no tak jsem to otestoval a .. NEJEDE TO

mám tuhle bednu

LBX-03B-B-SL

akorát je černá a jestli HD audio podporuje nebo ne jsem se nikde nedočetl ... možná bude vědět velký propagátor tehle beden ICEBOSS

zapojení OK nastavení v ovladačích OK zvuk žádný (teda z front panelu)
boboco (1987)|11.5.2007 12:25
[quote=boboco]
2) V ovládacím panelu Realtek (myslím, že záložka v/v zvuku) kliknout na nastavení (kulatá ikonka klíče) a tam zatrhnout něco ve smyslu "deaktivovat rozpoznávání při připojení předního panelu..." -přesnou formulace nevím, každopádně, pak by zvuk měl běžet. Pokud ne, chyba bude v zapojení nebo v samotném předním panelu a nebo někde úplně jinde:D [/quote]a tohle jsi udělal? -myslím, že ty kablíky u toho case budou jen AC97. Jistě to ale nevím.
Weslo (234)|11.5.2007 12:30
[QUOTE=boboco]a tohle jsi udělal? -myslím, že ty kablíky u toho case budou jen AC97. Jistě to ale nevím.[/QUOTE]

jo jo zkoušel jsem oba módy ..čekal jsem teda aspoň nějáký zvuk :(
boboco (1987)|11.5.2007 12:33
BIOS jsi prolejzal? -Není tam FRONT audio zakázáno?