reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Zvuk vedený přes Grafiku

Kynio (3)|23.1.2011 12:40
Zdravím. Potřeboval bych ujasnit, jak je to přesně s vedením zvuku DTS (master, HD), DD (true HD) přes grafickou kartu. Momentálně mám GTX260 a zde je nutnost spojení grafické karty a zvukovky(ať už integrované na desce, nebo přídavní v PCI slotu) kabelem SPDIF. Mám i správnou redukci DVI/HDMI, která dokáže vézt zvuk. Vše funguje, jen ne DTS MSTR, HD a DD True HD a tyhle bezztrátový formáty. Dočetl jsem se, že je k tomu potřeba zvukový čip na grafický kartě a že ho mají až grafiky od série 300.
Teď mě ale zajímá jedna věc. Pokud se jedná o spojení PC a recieveru OPTIKOU, odpovídá kvalita zvuku použité zvukovce? Tzn bude rozdíl mezi integrovanou optikou na desce a přídavnou Xonar DX? I když se jedná o digitální připojení a používání bezztrátových audio stop? Mám totiž za to, že při tomto připojení se signál (ať už z blueray disku, nebo mkv, mp3, flac atd) nemění a jde přímo ze zdroje (souboru) do recieveru. Je upravován pouze při připojení analogových repro (tzn přes jacky na výstupu zvukovky)

Dál mě zajímá kvalita zvukovýho čipu na grafikách. Pokud by signál šel nezměněný ze zdroje, nemusela by ho grafika ani zvukovka vůbec upravovat, atak vlastně nezáleží na specifikacích a kvalitě zvukovky ne? Čip ho jednoduše jen přepošle a o zbytek se postará reciever. Chápu to správně, že se kvalita zvukovky (odstupy signálu a takový veškerý specifikace) nemusí řešit při použití tohoto připojení (optika, koax, hdmi)?

Možná melu úplný hovadiny, tak mě prosím opravte a předem se omlouvám. Nevyznám se moc v tomto oboru a potřeboval bych si to trochu ujasnit :)