reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Jak na stream videa z IP kamery na webovou stranku?

RolandN (210)|25.1.2011 14:10
Zdravím všechny, potřeboval bych poradit.

Mám IP kameru (na veřejne IP adrese) a chtěl bych obraz z ní přenest na jakoukoliv stranku někde na webu.
V nastavení kamery je možnost nastavení portu pro streamovaní (RTSP streaming), ale nevím jak to použít, a zapsat v kodu aby se na web strance otevřel přehrávač (většinou Windows Media Player).

Na PC ve VLC Playeru se mi strem videa podaří spustit (viz odkaz: rtsp://95.173.83.128/live.sdp ), ale proste jak to dostanu na webovou stránku?

Diky za jakékoliv rady a typy.
ipcameras (2)|16.2.2011 21:53
Dobrý den,

mohu se zeptat o jakou kameru se jedná? Jinak vložení obrazu do webových stránek lze mnoha způsoby, například:

1. Odesílání obrázků na FTP
2. přes Active X
3. Quick Time
4. restreamingem
5. další možnosti

osobně jsem zastáncem první varianty, jelikož je nutné si uvědomit, že kamery mají omezený počet současných klientů kteří kameru současně sledují (většinou je to max. 10). Dále zde jde o datový tok, jde-li z kamery 1Mbit/s (není problém dostat z VGA kamery) tak při 10 klientech je to již 10Mbit/s směrem nahoru. Ani jeden z těchto "problémů" varianta nemá.

Varianta 2 je závislá pouze na IE. Varianta 3 má problém viz výše a nutná instalace Quick Time (to samé u WMP). Varianta 4 je náročná na PC provádějící restreaming, ale řeší problém s datovým tokem a počtem klientů.

Napište mi co máte za typ kamery a kterou variantu jste si vybral a kouknem na to co se s tím dá dělat ;)
RolandN (210)|17.2.2011 11:25
Zdravím, konečně někdo kdo má v tom přehled :)

Ta IP kamera je Vivotek IP7135.

Varianta:
1. není vhodná z důvodu jen snímkovaného videa.
2. Taky ne, důležitá je nezávislost na prohlížečích.
3. K videu budou přistupovat nejrůznější uživatele, pro jednodušší užívaní by bylo výhodné bez nutné doinstalace plug-in (použití toho co má většinou již každý nainstalováno v PC). Ale toto není podmínka.
4. Varianta mi přijde nejlepší, jen nemám představu jak až výkonný stroj na restreamingem bude potřeba a jaký software.

Abych nastínil trochu to co je v plánu. K přenosu videa bude použito několik kamer (cca až několik desítek). Počítá se spíše s tím, že IP kamery by byly nahrazení obyčejnými webkamerami připojenými k USB nějakého serveru, který právě tyto videa bude streamovat do internetu.
ipcameras (2)|18.2.2011 09:46
Dobrý den,

myslel jsem si že se jedná o produkt od Vivoteku :)

Takže těch streamovacích programů je mnoho, například: VLC, Darwin, Helix, Windows media services, snad i dokonce Apple Quick Time atd, osobně jsem to nyní zkoušel ve VLC, kdy jsem Vaši kameru streamoval přes moje PC a pouštěl to v prohlíže ve WMP.

Nastavení VLC playeru...média -otevřít síťový proud - zde vyplníte rtsp stream poté dole vyberete možnst spustit proudem. Zdroj bude rtsp stream kliknete na další, jako nový cíl dáte MS-WMSP (MMSH) a kliknete na přidat v možnostech přenosu vyberte Video - DIV3 + MP3 (ASF) a klikněte na spustit proudem. Nyní restreamujete a na stream z kamery se můžete připojit odkudkoliv ze sítě například přes VLC player po zadání adresy mms://ip adresa:8080.

Pro vytvoření stránky zadejte následující kód do zdrojového kódu:


classid='CLSID:22d6f312-b0f6-11d0-94ab-0080c74c7e95'
codebase='http://activex.microsoft.com/activex/controls/mplayer/en/nsmp2inf.cab#Version=5,1,52,701'
standby='Loading Microsoft Windows Media Player components...' type='application/x-oleobject'>








src="mms://ipadresarestramujicihopc:8080" width=640 height=480 autostart=1 loop=0
align="absmiddle" type="application/x-mplayer2"
pluginspage="http://www.microsoft.com/Windows/MediaPlayer/download/default.asp"
showcontrols=1 showdisplay=0 showstatusbar=1 >



Snad se Vám vše podaří jak má a uvidíte obraz, mně šlo vše v pohodě, ale zkoušel jsem to pouze ve vnitřní síti, což by snad na nic nemělo mít vliv ;) Restreamovací PC nemusí být zas taková "mašina", zkoušel jsem i5, ale co s tím udělá například 100 uživatelů nejsem schopen říct.

další možností je využít nějaké společnosti co reastreaming nabízí jako placenou službu.
RolandN (210)|23.2.2011 13:19
Super, díky. Takhle to šlape krasně. Jde tak v pohodě nastramovat i webku. :thumb
nicename (1)|25.9.2011 13:18
dobry den mam podobny problem ale rad by som to riesil mimo moj pc, resp z ip axis na web, ako na to?
PlesounMilan (2)|23.12.2011 20:42
Zdravím.

Chci se zeptat na nejaký kod abych mohl vložit na své stránky obrázek z ftp serveru , kde je aktualizovaný každou vteřinu z webkamery . Na stránku se mi to podařilo dát , ale nerozchodil jsem znovunačítání obrázku . Jedna se o kamerku Apexis . Díky za pomoc .
zsdx (2098)|26.12.2011 21:17
[quote=PlesounMilan]Na stránku se mi to podařilo dát , ale nerozchodil jsem znovunačítání obrázku.[/quote]

Zkus HTML tag Refresh.
jura319 (1)|7.3.2012 19:22
Zdravím .
Chtěl jsem se zeptat ipcamerase ,zda lze použít uvedený html kod s případnými úpravami i pro kameru WL 1000 CAM nebo pokud ne , mohl by jsi mě prosím poradit jak na to. díky Jura
PlesounMilan (2)|29.7.2012 01:41
[QUOTE=RolandN;437434]Super, díky. Takhle to šlape krasně. Jde tak v pohodě nastramovat i webku. :thumb[/QUOTE]

me to nejede,potrebuju poradit diky

- - - - doplněno - - - -

me to nejede,potrebuju poradit diky