reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Víkendová diskuze: Příslušenství k PC

husky14 (4214)|28.1.2011 11:32
Tímto Vás zveme na Víkendovou diskuzi na téma:


[SIZE="5"]Příslušenství k PC[/SIZE]



Leden na SHW věnujeme právě této oblasti. Jaké doplňky kromě myši a klávesnice jsou pro vás při práci nebo hraní nepostradatelné? Jaké používáte např. reproduktory, sluchátka, herní ovladače atd. a jak jste s nimi spokojeni? Zapojte se s ostatními do diskuze!


Zúčastnit se mohou i neregistrovaní, stačí stisknout tlačítko Odpověď u levého okraje stránky nad a pod příspěvky.
durib (1141)|28.1.2011 12:58
Prvni! Samozrejme monitor a pak bedny (nejake Genius 2.0 stereo)- to mam na video. Na hrani pak 5.1 sluchatka, ktere jsou i po 4 letech pouzivani a slepovani stale dobre. Na nejaky zvuk si nepotrpim, nejsem audiofil. I kdyz se hudbe venuji a nemam hudebni hluch, na to moje ratata to staci :)
No a pak jeste takove drobnosti jako webkamera, tiskarna a scaner.
Neregistrovaný (0)|28.1.2011 13:06
I když bych neměl psát o myši a klávesnici, tak musím napsat, že pro mě se nepostradatelnými stala myš a klávesnice v bezdrátovém provedení. Hlavně pokud si lehnu na nedaleký gauč a mužu některé jendodušší věci odklikat z dálky. Z těch ostatních mám samozřejmě stereo repro (Trust, mají celkem vychytaný design i u jiných výrobků). Do budoucna uvažuju o upgradu, jen bych rád koupil jen výkonnější stereo, protože nemám rád subwoofer pod nohama.Nemluve o tahani kablu u prostorovych 4+1 atd. sestav. Pak mám ještě gamepad, ale bohužel na pc se nenajde moc her, u kterých ho využít. I závodní hry se přesněji hrají na klávesnici.
Neregistrovaný (0)|28.1.2011 14:43
Hlavně sluchátka. Senny, jedny otevřené 555/595 (jen kdyby ten noťas tak neřval), jedny uzavřené 215. No a pak převodník uDAC (ten Realtek má fakt mizernej zvuk). Externí disk, tiskárnu....
Japkoslav (80)|28.1.2011 14:53
Tohle bude dlouhá odpověď :D
Repráčky vlastním 5.1 Onkyo HTX-22HD - oproti předchozím Logitech Z-5500 mnohem příjemnější zvukové podání a nezanedbatelně menší rozměry.
Externí box Creative X-Fi Elite Pro - všechny vstupy a výstupy pěkně po ruce, připojit se dá všechno od repráčků optikou až po gramofon :D.
Pro hry a filmy - slepovaná, stará, s vyměněným kablíkem (po pěti letech praskl :cry) sluchátka Sennheiser HD 265. Měl jsem i několik 5.1 sluchátek, ale nakonec jsem se vždycky vrátil ke kvalitním stereo.
Pro hudbu Sennheiser HD 650 - když nepočítám velký přítlak náušníků, který je po několika hodinách nepříjemný, tak nemám co bych jim vytkl.
Mikrofon Sennheiser PC131 - krapítko předražený, ale výborná citlivost a kvalita záznamu.
Saitek x52 Pro - excelentní joystick, bohužel ale nemám žádnou pořádnou hru, kterou bych si s ním užil.
Několikero, i napájených, USB rozbočovaců - komu by se chtělo furt lovit USB port na pc, když si může hodit rozbočovač na stůl.
Monitor HP LP2475W - do teď rozhodně moje nejlepší investice. Po kalibraci nádherné barvy, přijatelná odezva a minimální inputlag (4ms).
Xonar STX + StyleAudio Carat-Topaz DAC + Canor SH1 :thumb
Georginek (2957)|28.1.2011 17:24
Krome klavesnice a mysi?
-Urcite podlozka ( predtim Razer Omega speed) a ted na stridacku Quick&steel mini a Razer Vespula
-Zavazicka k G9 ( menim na praci a na hry), stejne tak kryty
-G15 a z ni vyvedeny 2 miniUSB jeden Nokia a druhy Tomtom ( jsou stoceny pod klavesnici a nemusim porad nekde strachat kabely)
-Webcam Labtec + mikrak ( oboji celkem za 400Kc) takze nema cenu to tady moc pitvat :D
-16GB Patriot XPorter a 16GB A-Data ( prace, doma,notas,tv ) 160GB USB FS- furt se neco kopiruje :D
-Pak 2 stolni lampy ( jedna zarivkova velka - bile svetlo) a (jedna halogenova mala - zlute 15W)

-Bedny Genius 5005 silver 5.1 ( naprosta spokojenost za ty prachy),
-Koss sluchátka ( uz se mi rozpadaji molitanky - tak pojedou na vymenu ( dozivotni zaruka ) :D

PS: Jo, a stolni ventilator :D:D kdyz je mi horko, kterej uz moc nepouzivam jelikoz sem si poridil klimu :)
Neregistrovaný (0)|28.1.2011 19:34
Pro mne to je Externí disk na zalohování a další na zalohy v šupliku
Není nic horšího jak přijít o data při selhání disku
Jinak myš Logitech a Chicony klavesnice Repro klasika stereo Genius
Osobně víc vrazím do Pc železa a výkonu Pc
xmarek (1676)|28.1.2011 21:51
Tak to je diskuze pro mě, vysloveně proto abych se mohl chvástat. No budiš. :D
Když pominu věci jako je klávesnice, myš, monitor, nějaký ten ext. disk, dock a šuplík tak jsou mé tři lásky.
1. Monitory KRKy RP2.
2. Sluchátka AKG K702
3. A v neposlední řadě tomu sekunduje má největší láska a to je Benchmark DAC1 USB. :p

A ještě jsem zapomněl odpovědět, jak jsem s nimi spokojený. Prostě chrochtám blahem. Hudba je můj život a tak si ji náležitě užívám.
Mr-Paul (45)|29.1.2011 11:28
myška G500, klávesnice G15 oranžová
repro: logitech G51
případně sluchátka když musí být klid Koss Porta Pro..mám jedny starší s potrhanýma molitánkama na doma a jedny klasika na ven
občas tisk, takže tiskárna
czhunter (775)|29.1.2011 11:58
Tak nejdražším příslušenstvím mého PC je laserová multifunkční síťová tiskárna Samsung SCX-4500W :)
Pak mám myš a klávesnici od MS (nějaký natural cosi cosi), 2.0 repro Genius, externí HDD Verbatim a solnou lampičku do USB.

Chci si koupit SpacePilot a dancepad, ale mám takový tušení, že z něj by sousedi pod náma neměli radost :)
elpsycho (1602)|29.1.2011 20:29
Repro: M-Audio StudioPro3 - když po nich nechci větší hlasitost, hrajou moc pěkně a detailně.
Sluchátka: Sennheiser HD555 - ještě větší přesnost než repro, některé nahrávky se staly neposlouchatelné, každý šum, rušivý zvuk atd. je slyšet. Ale ty nejlepší dostaly zas trochu jiný rozměr. Ale trochu mi u sluchátek chybí fyzický vjem z tlakových vln :)
Zvukovka: M-Audio Revo 5.1, s tuningem od předchozího majitele :) Některé kondenzátory vyměněné za tantalové, měněné OZ, rozhodně hraje o poznání líp než jakákoliv integrovaná kterou jsem zkoušel, ale jiné srovnání nemám. Celkově mám ale pořád ze zvuku na sluchátkách i na repru pocit že to není ono, buď nemám dost kvalitní nahrávky, nebo zvukovka už časem zdegradovala...nebo ani ty sluchátka nejsou tak dobré jak by měly být :/
Volant: Logitech MOMO - celkem dobrý, force feedback je užitečná věc, malá prodleva motorku a vůle při změně směru ve střední poloze je patrná, ale nic na co by nešlo zvyknout. Bohužel pedály nejsou moc robustně provedené, pružina proti pedálu plynu tlačí jenom z jedné strany osy uložení, proto je viklavý a nejde zkalibrovat aby reagoval od krajní polohy a občas reaguje nevyzpytatelně i ve zbytku dráhy, což je v simulátorech větší problém čím pomaleji jedete a čím víc virtuálních koní musíte krotit. Škoda, tipuju že udělat uložení pořádně by vyšlo na pár desítek korun. Ale jak by k tomu pak výrobci přišli kdyby mezi nejlevnějším a nejdražším modelem byl rozdíl 500 Kč. Uvítal bych taky větší rozsah volantu než necelou jednu otáčku, což se hodí pro formule, méně pro rozkývanou 911ku vyžadující přesné kontra.
ČR (0)|30.1.2011 10:07
Místnost 23m. Logitech Z5500. Nakoupil jsem pár desítek metrů akust. textilií. Výsledek? Akustika nejdůležitější ze zvuku. Nemám bass trappy v rozích, ale jen spojené textilie k sobě, dále polepenej strop. Žádné odrazy, v místnosti klid, ostrost daleko lepší. Zdi jsou z cihel, na nich omítka, žádnej sádrokarton. Pří logitechovském dunění jsem byl jako v kostele, ale teď se to nepřeřvává.Tóny jakoby změnily pořadí. Když jsem hrál TRA:Underworld, tak to bylo na ohluchnutí, ale teď OK. Používal jsem lepidlo Soudal. V balení je nástavec na proud lepidla, na obalu napsáno nezahřívat. Lepidlo kupodivu tekuté není, po nahřátí se nic nezměnilo. Textilie jsem na obvodové zdi mazal nožem jako chleba. Na stropě to nedželo, tak jsem použil kladivo a hřebíky. Doporučuji každému minimálně rohy vylepit textiliemi. Měl by to být standard. Brzo vyměním repro za lepší 5.1 satelity. Něco kolem 100k.
Vito (25)|30.1.2011 11:42
Ako pc pužívam Thinkpad R61i s 1680x1050 displejom ku ktorému mám doma pripojený ViewSonic P95F+ (2048x1536@68Hz ale mne stačí 1600x1200@87Hz) kúpený za 15€ (360 czk).
Externú klávesnicu nemám potrebu kupovať hoci bezdrôtová Wave od Logitechu ma láka.
Ako myš som po reklámacii 2,5 ročnej VX Nano dostal Anywhere MX na ktoré nedám dopustiť.
Sluchadla mám už niekoľko rokov Koss Spark Plug ktoré dobre utlmujú vonkajší hluk.
Ako audio mám doma zosilovač Tesla AZS218 (rok výroby cca. 1986) spolu s ekvivalentnými reproduktormy po rodičoch. Na intráku mám Logitech X-240 (nové za 30€ z Tesca). Niesú dokonalé ale som spokojný.
Na intráku mám na zálohu ext. 3,5" 750GB hdd, doma 2,5" 160GB hdd.
boreczech.cz (2)|1.2.2011 17:41
reproduktory: Genius SW-HF 5.1 5000
volant: Genius SpeedWheel 3 MT
Tiskárna: HP Photosmart C3180 All-in-One