reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problém při vypalování DVD+R DL

lape444 (9)|29.1.2011 13:19
Zdravím,mám dost velký problém při vypalování DVD DL.Zhruba v polovině vypalování se to vždycky zastaví,vysune DVD a napíše,že vypalování se nezdařilo.Vypalovačka je včera koupená nová LG GH22NS50.Média používám Verbatim DVD+R DL.Vypalovací soft Nero 10.Zkoušel jsem ještě se starou vypalovačkou LG GH20NS15 sposutu různých vypalovacích softů,ale výsledek byl stále stejný-dost zku....ch DVD.OS mám Win 7 ultimate.Už opravdu nevím co s tím. V XP se to sice taky občas stalo,ale fakt jen jednou za čas,tady se mě prostě DL vypálit nedaří.CD a obyč DVD jdou bez problémů.Jo a ještě nevím,proč se vypalovačka všude zobrazuje jako IDE,když je to SATA.Zobrazovala se tak i ta stará mechanika.Že by to měly na svědomí W7?
StD (1963)|29.1.2011 15:14
Vypaluj z ISO připraveného pro DVD+R DL v ImgBurnu a nebudeš mít problem. Toto je evidentní chyba toho zmetku Nero, že ti zkolabuje při přechodu z vrstvy na vrstvu (cca v polovině...).
lape444 (9)|29.1.2011 16:06
No zkusím,ale asi se na to vy... protože ty DVD nejsou nejlevnější a pořád je ničit se mě nechce :) Teď jsem přepl book type na DVD-ROM a sice už to nero vypálilo a i psalo,že dobře,ale když to dám do mechaniky,tak jen hučí a bliká,ale nic nezobrazí.Film v HD to vypálilo a funguje,ale hry jaksi nejdou .

Něco bude špatně,ale netuším co.Když zapnu ImgBurn tak se v logu objeví hláška : W 16:08:57 Duplex Secure's SPTD driver can have a detrimental effect on drive performance.
StD (1963)|29.1.2011 16:15
[quote=lape444;432144]No zkusím,ale asi se na to vy... protože ty DVD nejsou nejlevnější a pořád je ničit se mě nechce :) Teď jsem přepl book type na DVD-ROM a sice už to nero vypálilo a i psalo,že dobře,ale když to dám do mechaniky,tak jen hučí a bliká,ale nic nezobrazí.Film v HD to vypálilo a funguje,ale hry jaksi nejdou .

Něco bude špatně,ale netuším co.Když zapnu ImgBurn tak se v logu objeví hláška : W 16:08:57 Duplex Secure's SPTD driver can have a detrimental effect on drive performance.[/quote]

Nemáš si cpát do mašiny takový kraviny... :thumbdown

Tady máš, jak se toho zbavit, ovšem neznalost ENG neomlouvá.

http://www.duplexsecure.com/faq
kocourleo (110)|29.1.2011 19:58
S SPTD driverem není problém, sám ho používám (s Daemon tools lite) a v Imgburnu pálím jakákoliv media v pohodě (Imgburn jen upozorňuje na to, že to má nepříznivý vliv na výkon). A že se hlásí mechanika jako IDE bude asi proto, že máš v BIOSu přepnutý mód SATA disku na IDE (a nikoliv AHCI). Koukni se na firmware mechaniky a pokud je starý, stáhni si nový (http://www.lg.com/cz/support/product/support-product-profile.jsp?customerModelCode=GH22NS50&matchedModelCode=NOT_MATCHED&searchEngineModelCode=GH22NS50&initialTab=documents&targetPage=support-product-profile).
lape444 (9)|31.1.2011 15:21
Tak v BIOSu jsem to změnil na ten AHCI,když jsem to udělal poprvé,tak totálně zkolaboval comp.Nešla udělat ani oprava systému,takže jsem dal nový win 7 professional 32bit a přepnul v biosu opět na AHCI,to už sice problémy nedělá,ale oba dva SATA HDD i SATA vypalovačka se zobrazují jako IDE.Neinstaloval jsem ani NERO ani jiný soft a zkusil vypálit DVD+R DL přes windows.Na konci to sice napsalo,že vypálení je OK,ovšem realita je taková,že ten disk prostě nejde načíst.Ještě zkusím koupit dvd disky jiné značky,než Verbatim a pokud ani to nepomůže,tak už fakt nevím.
StD (1963)|31.1.2011 15:33
[quote=kocourleo;432180]...Koukni se na firmware mechaniky a pokud je starý, stáhni si nový...[/quote]
To je blbost - +R DL od Verbatimu LGčka znají ve firmware (jako typ 15) už od dob modelu GSA-4082B a to je něco let. Druhá věc je, že některý LG je prostě odmítají.

[quote=lape444;432525]...[/quote]
Jakou rychlostí to vypaluješ? Doporučoval bych minimální, tj. 4x. A jestli to takto blbne, tak té mechanice zkus předhodit DVD+R DL značky Kodak - má zápisovou vrstvu Ritek (Ricoh) a ty jim (alespoň u mne) velmi "chutnají"... A zkoušej to se stejným ISO/MDS připraveným v ImgBurnu - doufám, že víš o tom, že se pak načítá soubor MDS (obsahující údaje o velikosti vrstev a přechodu), nikoli ISO (ve kterém jsou vlastní data)!!!
lape444 (9)|1.2.2011 14:34
Zkusím to až seženu disk jiné značky než Verbatim,dnes jsem prošel pár obchodů včetně hypermarketů a všude mají DL jen od Verbatimu.Chtěl jsem vzít pár disků různých značek,ale nic není.Takže to musím někde sehnat a pak se uvidí.Z netu to bjednávat nemá cenu,pokud nezjistím na které to pálí bez problémů.Zatím díky za tipy.
StD (1963)|1.2.2011 16:47
[quote=lape444;432717]Zkusím to až seženu disk jiné značky než Verbatim,dnes jsem prošel pár obchodů včetně hypermarketů a všude mají DL jen od Verbatimu.Chtěl jsem vzít pár disků různých značek,ale nic není.Takže to musím někde sehnat a pak se uvidí.Z netu to bjednávat nemá cenu,pokud nezjistím na které to pálí bez problémů.Zatím díky za tipy.[/quote]
Ještě bys' mohl zkusit Philips (což je "otec" celého DVD+), případně TDK, ale nic jiného natož No-Name vůbec nemá smysl brát (a vyhazovat tak jen peníze)
Richmond (8084)|1.2.2011 21:22
TDK DL jsou ok (H20NS50 s novým fw a stará H10N - obě LG) ;) Páleno jak iso v ImgBurnu/UltraIsu (nejspolehlivější záležitost) i jednotlivé soubory v Neru (ale nepálil jsem multisession... ani nehodlám)
Cidlo (21)|19.4.2011 15:25
Měl jsem úplně stejný problém a to i s jednovrstvými DVD jakékoliv značky. Na konci vypalování vždy chyba.
Po přepnutí do AHCI módu (vypalovačku mám na druhém SATA řadiči, z kterého nebootuju) problém zmizel.
Používám ke své spokojenosti NERO 9 na Win 7 Ultimate tak nesvádějte vše na tento software.
Momochodem na svém dřívějším starém PC jsem pálil dvouvrstvá DVD na NERU 6 úplně bez problémů.
Na NERO 9 jsem přešel hlavně kvůli podpoře Blue-Ray disků.
hugostieglitz (907)|19.4.2011 16:32
[quote=lape444;432525]Tak v BIOSu jsem to změnil na ten AHCI,když jsem to udělal poprvé,tak totálně zkolaboval comp.Nešla udělat ani oprava systému,takže jsem dal nový win 7 professional 32bit a přepnul v biosu opět na AHCI,to už sice problémy nedělá,ale oba dva SATA HDD i SATA vypalovačka se zobrazují jako IDE.Neinstaloval jsem ani NERO ani jiný soft a zkusil vypálit DVD+R DL přes windows.Na konci to sice napsalo,že vypálení je OK,ovšem realita je taková,že ten disk prostě nejde načíst.Ještě zkusím koupit dvd disky jiné značky,než Verbatim a pokud ani to nepomůže,tak už fakt nevím.[/quote]

milý hochu NEJPRVE PREPNOUT NA AHCI A POTÉ NAINSTALOVAT WIN 7!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Cidlo (21)|19.4.2011 17:37
Mám asi správně za to, že na instalačním DVD Windows 7 nejsou obsaženy ovaladače pro SATA řadiče.
Je jich prý celá řada (nejsou unifikovány). Proto a je to uvedeno u ovladačů výrobce MB se mají načítat na začátku instalace (po stisku F6 z diskety). Zažil jsem to na své staré desce BIOSTAR s integrovaným řadičem HPT na Windows XP a byl to horor (asi 8x mi to při načítání ovladače ohlásilo chybu). Domnívám se, že ve Windows 7 mohl Microsoft v tomto směru učinit alespoň mírný pokrok a zařadit nejrozšířenější ovladače SATA na instalační disk. Vůbec se nedivím, že většina uživatelů se tomu raději vyhne a raději v BIOSU nastaví při instalaci mód Native IDE. Dá se to změnit i dodatečně, ale vyžaduje to zásah do registrů.
Jandaskunk (2330)|19.4.2011 17:49
Windows 7 pokud vím, tak už v sobě ovladače mají, takže není potřeba nic instalovat...jinak změnit na AHCI se to dá i po instalaci Windows 7, ale je potřeba zapnout v registrech podporu msahci - na EHW tam byl i postup v nějakém článku (rozhodně neinstalovat ovladače od AMD třeba).
StD (1963)|19.4.2011 18:03
[quote=Cidlo;446865]Měl jsem úplně stejný problém a to i s jednovrstvými DVD jakékoliv značky. Na konci vypalování vždy chyba.
Po přepnutí do AHCI módu (vypalovačku mám na druhém SATA řadiči, z kterého nebootuju) problém zmizel.
Používám ke své spokojenosti NERO 9 na Win 7 Ultimate tak nesvádějte vše na tento software.
Momochodem na svém dřívějším starém PC jsem pálil dvouvrstvá DVD na NERU 6 úplně bez problémů.
Na NERO 9 jsem přešel hlavně kvůli podpoře Blue-Ray disků.[/quote]

Abychom zůstali u tématu a neřešili tu OT problemy BFU s instalací čehokoli - otestoval jsi si ty své "výrobky" z N-krámu nějak??? Minimálně čtením v jiné mechanice, DVDplayeru, nejlépe třeba po 2 letech?

Tvé problemy s ovladači/nastavením ani "spokojenost" nezajímají. Jak vidíš, jen to vzbuzuje zbytečné OT-reakce jiných.