reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Integrovana grafika gf6150

qaq (49)|18.7.2006 09:36
Ahoj, zajimalo by me, jestli tady nekdo z Vas ma nejake zkusenosti s touto kartou?
Predevsim by me zajimalo, jestli jde taktovat? Ne ze bych si od toho sliboval hodne, ale zajima me, jestli ta moznost vubec existuje :)
Diky
wizaard (913)|18.7.2006 10:04
No, o taktování nic nevím, standardně mají (jak asi víš) čipy GeForce 6150 frekvenci 475MHz (GeForce 6100 425MHz). Obávám se ale, že v tomhle případě (pokud Ti nejde vyloženě jenom o to dokázat, že to taktovat jde) je nějaké taktování absolutně zbytečné - jedná se ještě o daleko slabší čip, než je GeForce 6200TC, konkrétně zhruba o polovinu, protože má pouze 2 pixel pipelines. Pro přehrávání videa a editaci fotek není potřeba čip taktovat, pro hry je prakticky nevyhovující (trochu slušněji si na něm zahraješ minulou generaci her, ale ani tak žádná sláva).
qaq (49)|18.7.2006 10:14
Presne o to mi slo :) Jen zjistit, jestli to je vubec mozne... vcera jsem totiz nad tim trosku elaboroval a myslim, ze to proste "nejde" (a ja nerad slysim "nejde:))
Takze jsem se tu chtel trochu poradit...
Kazdopadne, Rivatuner, co mam doma, je na to kratky a kuprikladu coolbit mi sice taktovaci menu zpristupni, ale zadna ze zmen (at uz nahoru nebo dolu na frekvenci jadra) neprojde testem a tudiz ji odmitne aplikovat...

No a co se tyce her :) Tak v low nastaveni mi to hraje i Titan Quest v 1024*768, ale jasne... na hry to grafika opravdu neni
wizaard (913)|18.7.2006 10:32
U integrovaných grafik obecně bude zřejmě OC při nejmenším problém :). Nikdo nechce slyšet "nejde", ale v tomhle případě už mi skoro vyklouzlo z pusy... no, budu tomu asi muset nechat volný průběh, tedy: asi to fakt NEJDE ;). Zkus počkat na rady odborníků, ale já to vidím černě.

Edit: No, já se svojí GF2 MX400 taky spustím HL2 na low nastavení a celkem to jede :D...
qaq (49)|18.7.2006 10:44
Nechame se prekvapit, jestli to nejakemu opravdovemu odbornikovi bude stat za odpoved :)
Ja to taky vidim cerne
Honny (262)|18.7.2006 10:54
myslím že někdo z konkurenčního fóra ji taktoval, sice jenom lehce, ale taktoval...
Limoto (162)|18.7.2006 11:19
[quote=wizaard]U integrovaných grafik obecně bude zřejmě OC při nejmenším problém :). Nikdo nechce slyšet "nejde", ale v tomhle případě už mi skoro vyklouzlo z pusy... no, budu tomu asi muset nechat volný průběh, tedy: asi to fakt NEJDE ;). Zkus počkat na rady odborníků, ale já to vidím černě.

Edit: No, já se svojí GF2 MX400 taky spustím HL2 na low nastavení a celkem to jede :D...[/quote]tu mám taky a jediná hra, kterou sem nerozjel je F.E.A.R., prostě to nejlepší na AGP :D a to ji kvůli tomu, že nemá teplotní čidlo netaktuju
qaq (49)|19.7.2006 13:12
Tusim ze zadnym nastrojem s frekvenci jadra nepohnes... :(
Skoda... stacilo by jen "trosku" ...
Honny (262)|20.7.2006 11:20
zas na druhou stranu tě to nemusí tak s*át, protože by se to prakticky neprojevilo... :)))
Limoto (162)|20.7.2006 11:22
[quote=Honny]zas na druhou stranu tě to nemusí tak s*át, protože by se to prakticky neprojevilo... :)))[/quote]by uvařil chipset :D
Honny (262)|20.7.2006 11:30
no tak zlepšení chlazení je to nejmenší...