reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

problem s bootovanim pc

MarsTeam (1)|6.5.2007 15:15
Ahoj, poprosil by som o pomoc s tymto problemom niekoho skuseneho. Vzdy ked v BIOS zvysim FSB frequenciu co i len o 1, cize akonahle nieje na defaulte, neviem resetnut PC lebo vzdy mi zamrzne pri botoovani a vypise nieco v zmysle : System has failed to boot. a nastavi sa mi BIOS na default.

Ak to vsak nastavim ako chcem, resetnem PC, vypnem a zapnem, tak mi to normalne nabehne (teraz bezim na FSB230). Akonahle chcem resetovat PC musim ho znova vypnut a zapnut.

Moja zostava:
CPU:AMD (Windsor) x2 4000+ @ 2000mhz default
Mainboard:ASUS M2N-SLI Deluxe s pasivnym chladenim
Power:a-tec PSU 400W (AC input 230V)
GPU:Geforce7600GT s pasivnym chladenim
RAM:2x512DDR2

Dakujem za pomoc a ospravedlnujem sa ak som nieco zabudol alebo napisal do nespraneho forumu, som tu novy.
Petr S. (1220)|12.5.2007 11:57
Něco se brání přetaktování? Základní deska? Možná pomůže flash Biosu...
eraser (0)|12.5.2007 19:25
Vhodnejšie by bolo pozrieť si nejaké presné postupy ohľadne pretaktovania, a najmä si naštudovať pomery a závislosti medzi jednotlivými položkami a hodnotami. A úplne ideálne je, ak by si našiel pretaktovanie s použitím tvojej dosky a prípadne i CPU. Potom by si postupoval rovnako, prípadne s menšou nižšou toleranciou a pokiaľ by si neuspel, problém by bol s veľkou pravdepodobnosťou v nejakej súčiastke, ktorej daný takt nesedí... CPU, RAM, addon karta, atď. :)
mech13 (5526)|13.5.2007 01:49
[QUOTE=eraser]...[/QUOTE]
no ty mu radis "jak taktovat", ale s tim problemy nema... jde o to, ze kdyz PC resetuje, tak to nesnese, ale kdyz ho vypne/zapne tak vse jede OK... proste hodne divny chovani zakladni desky.

ja bych skusil novy BIOS a jinak me nic nenapada, je to vazne rarita, na 95% za to muze zakladni deska