reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Sledovani sitove aktivity aplikaci

Tremor (58)|31.1.2011 20:19
Zdravim, potreboval bych nejaky software, ktery by sledoval uricty proces / sluzbu a zapisoval jeho sitovou aktivitu do logu.
Poradite prosim?
kevin00 (10238)|31.1.2011 20:22
Pokud se nepletu, toto zvládá např. firewall Comodo :notsure
r34ktor (7477)|31.1.2011 20:29
NetLimiter. Na monitorování stačí free verze.
Tremor (58)|31.1.2011 22:48
Potrebuju si projit log vsech prichozich i odchozich spojeni za 24 hodin, jednoho procesu.
Jde to nejak ve zminovanych programech provest?
Oba jsem zkusil nainstalovat ale u comoda jsem uplne mimo a netlimiter se me libi ale taky nevim jak na to. :(
r34ktor (7477)|31.1.2011 23:23
Co chceš vlastně logovat?
Tremor (58)|1.2.2011 06:57
Vzdyt jsem to prave napsal.
Proste mam program ktery me prijme/odesle data na urcitou ip v urcitou dobu (cas se meni).
A ja potrebuju zjistit jaka ip to je a nasledne ji zakazat ve firewallu.
Takze potrebuju software, ktery bude cely den sledovat aktivitu toho programu a zapisovat ji do logu stylem:

6:48:52 > TCP 80.211.23.154:3828
6:49:02 < UDP 196.56.112.16:9522

atd......
kevin00 (10238)|1.2.2011 07:20
Sledování síťové komunikace v Comodu: Nainstaluješ Comodo Firewall, v trayi klikneš pravým myšítkem na ikonu firewallu a vybereš možnost Otevřít. V otevřeném Ovládacím panelu vyber záložku Firewall a položce Aktivní spojení máš seznam programu, připojených k internetu. Nastavení záznamu nastavíš v samotném nastavení firewallu.
r34ktor (7477)|1.2.2011 09:38
[quote=Tremor;432659]Takze potrebuju software, ktery bude cely den sledovat aktivitu toho programu a zapisovat ji do logu stylem:

6:48:52 > TCP 80.211.23.154:3828
6:49:02 < UDP 196.56.112.16:9522[/quote]
Tohle NetLimiter neumí.
Tremor (58)|1.2.2011 10:14
[quote=kevin00;432662]Sledování síťové komunikace v Comodu: Nastavení záznamu nastavíš v samotném nastavení firewallu.[/quote]

Opravdu jsem hledal ale netusim, kde se da nastavit to co potrebuju. :notsure
Dojigiri (1629)|1.2.2011 10:38
[quote=Tremor;432659]Proste mam program ktery me prijme/odesle data na urcitou ip v urcitou dobu (cas se meni).
A ja potrebuju zjistit jaka ip to je a nasledne ji zakazat ve firewallu.
[/quote]

Tak to nepotřebuješ nic logovat - až se ten program bude chtít připojit, Comodo se zeptá, jestli povolit nebo ne, a ty dáš prostě zakázat a zapamatovat a hotovo.

(případně, pokud by se neptal, přepnout režim Comoda z "Bezpečný režim" na "Režim uživatelských pravidel")
Tremor (58)|1.2.2011 11:11
No to prave nejde, nebo spis nevim jak na to.
Tim zakazu tomu programu veskerou komunikaci.
Ja potrebuju aby normalne komunikoval se svetem, krome te jedne ip adresy, kterou ale bohuzel neznam a ani nevim v ktery cas s ni komunikuje.
mpitman (206)|1.2.2011 12:38
[quote=Tremor;432691]No to prave nejde, nebo spis nevim jak na to.
Tim zakazu tomu programu veskerou komunikaci.
Ja potrebuju aby normalne komunikoval se svetem, krome te jedne ip adresy, kterou ale bohuzel neznam a ani nevim v ktery cas s ni komunikuje.[/quote]

Neni nutne zakazovat veskerou kominikaci, proste se Comodo pri kazdem pokusu o komunikaci zepta zda ji povolit a nebo ne. Comodo tu ted nemam, ale podle mne i v nem slo bez problemu pridavat pravidla jen pro konkretni odchozi adresy. Kazdoapdne pokud se pokusi komunikovat, tak vyskoci okno a bude cekat na potvrzeni, takze se tim da ziskat i jiz zminovana konkretni IP. Ovsek napada me, jak rozeznas IP na kterou ho chces pustit od te, na kterou nesmi?
Tremor (58)|1.2.2011 12:49
Nj jenze to je prave ono, program komunikuje furt takze vyskoci okno a na nem to zustane vyset. Takze jestli se za dve hodiny pokusi spojit s pozadovanou ip, uz nezjistim, protoze to bude vyset porad na vyskocenem oknu ze zacatku.
Proto jsem prave chtel soft kterej by logovol vsechny pristupy.
Z tech bych uz hledanou ip zjistil vyfiltrovanim ip ktere znam a ostatni bych si proveril.
Ono jich zas tolik nezbude...
kevin00 (10238)|1.2.2011 13:04
[quote=Tremor;432704]Nj jenze to je prave ono, program komunikuje furt takze vyskoci okno a na nem to zustane vyset. Takze jestli se za dve hodiny pokusi spojit s pozadovanou ip, uz nezjistim, protoze to bude vyset porad na vyskocenem oknu ze zacatku.[/quote]

Na okně zadáš Pamatovat/Nepamatovat dané pravidlo a nic Ti nikde vyset nebude. Pokud dáš Zapamatovat, automaticky se daná operace provede vždy při pokusu komunikace daného programu. Předpokládá se nastavení chování firewallu podle uživatelských pravidel.
Tremor (58)|1.2.2011 13:18
Nj jenze pokud jsem to dobre pochopil, tak dam zapamatovat a firewall pusti programu vse a neresi jestli je to z te, nebo z te IP.
A i kdyby si zapamatoval pravidlo jen pro jednu IP a pak pro dalsi a dalsi, to bych u toho musel sedet cely den.
mpitman (206)|1.2.2011 13:54
[quote=Tremor;432709]Nj jenze pokud jsem to dobre pochopil, tak dam zapamatovat a firewall pusti programu vse a neresi jestli je to z te, nebo z te IP.
A i kdyby si zapamatoval pravidlo jen pro jednu IP a pak pro dalsi a dalsi, to bych u toho musel sedet cely den.[/quote]

Pokud tech znamych IP nebude mnoho, tak je povolovani po jednom cesta k uspechu. Pokud jich bude mnoho, tak asi povolit docasne vse a pouzit treba tohle http://searchwindowsserver.techtarget.com/tip/Microsoft-offers-free-Network-Activity-logging-service (http://support.microsoft.com/?id=837243) zrovna jsem to nasel a nezkousel jsem to, ale vypada to zajimave. Pak jen odfiltrovat radky od daneho procesu a projit si cilove IP/porty...
r34ktor (7477)|1.2.2011 15:03
[quote=Tremor;432691]Ja potrebuju aby normalne komunikoval se svetem, krome te jedne ip adresy, kterou ale bohuzel neznam a ani nevim v ktery cas s ni komunikuje.[/quote]
Koukal jsem do nastavení Comoda, a logovat aktivity jednotlivých procesů lze. Jen je potřeba ručně vytvořit odpovídající pravidlo (standardně se logují jen vybrané akce).

Proces přidáš skrze dialog Firewall > Síťová pravidla. Pravidlo se může vytvořit i automaticky při dotazu na aktivitu daného procesu. V takovém případě ho stačí upravit. Je také dobrý jeho přesun na začátek seznamu, aby mělo nejvyšší prioritu. Logování se aktivuje zatržením volby Zapsat použití pravidla do záznamu.

Zapsané události lze prohlížet v okně Firewall > Události firewallu.

Až zjistíš závadnou IP adresu(y), stačí přidat odpovídající pravidlo (v dialogu Síťová pravidla) do subvětve procesu k již existujícímu, a přiřadit mu vyšší prioritu.
Tremor (58)|3.2.2011 07:36
Tak nevim co delam spatne.
Testuju to v praci na winampu a uplne jsem ho zakazal, pres to si v klidu prehrava radio z netu a v udalostech firewallu se neobjevi ani jedna udalost.
Výst?ižek.JPG
r34ktor (7477)|3.2.2011 13:23
[quote=Tremor;433088]Tak nevim co delam spatne.[/quote]
V první řadě bych firewall zapnul. Jinak pochopitelně nic nedělá.

Tremor (58)|3.2.2011 14:54
Tak to sem se skutecne od srdce zasmal, diky! :thumb
Takze to funguje, hned jak budu u serveru tak to zkusim aplikovat...