reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Potrebujem radu ohladne grafiky

1a1 (8)|1.2.2011 21:09
Potrebujem prepojit pc a tv
Potrebujem grafiku ktora podporuje aj prenos zvuku cez DVI alebo HDMI aby neboli pri prepojeni problemi so zvukom ako to to citam teraz proste prepojim to HDMI a hotovo a zvuk neriesim
od ktorej rady a ktore to podporuju

vopred dakujem
johny__g (6387)|1.2.2011 21:15
Zvuk přes HDMI snad umí přenášet všechny současné grafiky. Takže spíš záleží na zbytku PC (nemáš třeba AGP sběrnici?) a dalších požadavcích (hraní her apod. )
1a1 (8)|1.2.2011 21:57
[quote=johny__g;432803]Zvuk přes HDMI snad umí přenášet všechny současné grafiky. Takže spíš záleží na zbytku PC (nemáš třeba AGP sběrnici?) a dalších požadavcích (hraní her apod. )[/quote]
podla teba vsetky co maju HDMI tak aj zvuk ide cez HDMI ale na DVI to tak nemusi byt
speedsnail (4876)|1.2.2011 23:30
No on to johny myslel jinak. Stačí si přečíst specifikace jednotlivých rozhraní: HDMi, DVI.
Ve zkratce: HDMi je určeno pro přenos videa a zvuku, DVI je určeno jen pro přenos videa.
Grafika co má HDMi tedy umí přenášet s obrazem i zvuk, buď převzatý ze zvukové karty na základní desce (nVidia - speciální propojkou) nebo přímo ze zvukového čipu na grafice (AMD)
1a1 (8)|19.11.2011 17:15
mozem poprosit este jednu radu ohladne grafiky

doska NF4 Ultra-A9A socket 939 http://206.108.48.60/app/en/mb/intro...S_ID=143&tab=3
grafika MSI N430GT-MD1GD3/LP2 http://www.alza.sk/msi-n430gt-md1gd3-lp2-d267318.htm

ci pojde zvuk cez HDMI alebo to treba nejako este prepojit ak ano tak ako
grafit (2)|5.1.2012 09:52
Zdravím všetkých.
Skriňa môjho PC má výšku iba 9,5 cm. To znamená, že tam nezmestím žiadnu kartu s tým bežným rozmerom, ako sa vyskytujú skoro v každom počítači, ale iba menšiu (aj tá zadná uchytovacia plechová lišta musí mať max. asi 7 cm ?). No a potrebujem tam zohnať grafickú kartu buď AGP 4X a 1.5V, alebo PCI. Mám šancu to niekde zohnať? Alebo to mám radšej prerobiť do veľkej ATX skrine?
Ďakujem
johny__g (6387)|5.1.2012 10:51
[quote=grafit;488513]Zdravím všetkých.
Skriňa môjho PC má výšku iba 9,5 cm. To znamená, že tam nezmestím žiadnu kartu s tým bežným rozmerom, ako sa vyskytujú skoro v každom počítači, ale iba menšiu (aj tá zadná uchytovacia plechová lišta musí mať max. asi 7 cm ?). No a potrebujem tam zohnať grafickú kartu buď AGP 4X a 1.5V, alebo PCI. Mám šancu to niekde zohnať? Alebo to mám radšej prerobiť do veľkej ATX skrine?
Ďakujem[/quote]

Potřebuješ takzvanou low-profile grafiku. A to včetně bracketu. Spousta agp grafik se dělala jako lowprofile, ale bez bracketu, vypadá to takhle. Takže ten plech buď seženeš jinde nebo si ho upravíš sám.

Otázky, proč tu grafiku potřebuješ a co je to za PC? AGP a lowprofile nebude nic na hry. Současná karta je jaká? Integrovaná?
lavjoy (1628)|5.1.2012 11:09
Souhlas.
Jinak nej low profil asi bude Geforce 6200,po bazarech se dá sehnat.
grafit (2)|5.1.2012 17:39
Dík za cenné rady. Moja doska nemá v sebe grafiku vôbec. Gigabyte GA 8IEML-T. Kupoval som ju na inz. lebo mi odišla predošlá. Do tej mojej malej skrine sa ako náhrada mechanicky presne hodila ako predošlá, ale že nemá grafiku ma ani nenapadlo. Tak to teraz potrebujem riešiť. Možno to nieje doska nič moc úžasná, ale myslím, že ak ju rozchodím, tak mi bude stačiť - hry veľmi nehrávam.