reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Je to pravý Eagle?

happymaster23 (117)|6.5.2007 22:28
Zdravím,

poměrně dlouhou dobu se v diskuzi na http://www.cdr.cz/a/diskuze/9987 hádám s jistým uživatelem co má nick Eagle_not_registered. Zlom nastal, když jsem mu poslal link na článek na shw.cz s názvem Intel Core - Pohled na architekturu, který napsal známý Petr Orel s nickem Eagle. On napsal, že ho poučuju vlastním článkem a tak se chci zeptat, je to ten pravý Eagle? Přece jenom se mi nezdá že by pravý Eagle napsal věci ve stylu že až se mu do ruky dostane Celeron tak si poměříme Celeron vs. C2D s jistotou že Celeron díky frekvenci vyhraje. Nebo větu "proto žádám co nejvyšší frekvenci a to není se současnými vícjádry bez vypínatelného jádra možné.".

Díky za odpovědi :D
P@pi (1519)|6.5.2007 22:49
Podle mě jo nebo velice "podobný" uživatel. Podle toho co jsem zatím od něj přečet, tak rozumí problématice více než dobře.

A stejně tu je ten jeho šílenej fanatismus, že je dualcore je hnus.

Já si myslim, že Eagle to je.
boboco (1987)|6.5.2007 22:50
Bude to on, koukám, že jste tam rozpoutali vášnivou diskuzi:)
happymaster23 (117)|7.5.2007 00:24
LooooooL. Tak to sem si teda nemyslel. Já sem myslel že se o problematiku zajímal komplexně, ale podle tohoto mám IMHO ten pocit že patří do sorty lidí, kteří si dokážou daný problém nastudovat, chápou ho výborně a potom ho dokážou i vysvětlit ale jisté souvislosti jim prostě unikají. Nezdá se vám že něco co píše jsou nesmysli a protiřečí si proti třeba tomu článku Intel Core - pohled na architekturu? Samozřejmě že já taky možná píšu semtam nějakou blbost - tolik do procesoru jako on nevidím. Nezdá se vám, že jakoby po svém bouřlivém odchodu z redakce shw ztratil přehled?
P@pi (1519)|7.5.2007 00:38
Od jeho odchodu z SHW jsem s ním "mluvil" jen jednou... na onom místě dostal ban a od té doby ho pouze vidím občas v diskuzích na PCT nebo právě CDR. Nevím, podle mě se tak nějak zfanatizoval do toho, že DC je škaredej a nic jiného nikde neřeší.

Ostatně o jeho diskuzních kvalitách se toho ví hodně. Nejříve ban/vyloučení z PCTF, později ze zive, potom odešel odsaď a není to dlouho co dostal ban na OCčku. On prostě nedokáže přenést přes srdce, že by neměl pravdu.

Jeho chování není zrovna korektní. Přece jen odejít a smazat za sebou všechny příspěvky... To udělal tady na SHW. Na OCčku je chtěl taky smazat, ale tamější admini to zakázali.

Je to skvělý redaktor (jeho články jsou špičkové), ale tam to také končí. Osobně ho neznám, ale z diskuzí se mi docela znechutil.

A odpověď na tvojí otázku :D: nečetl jsem celé diskuze, ale nemyslím, že by "zhloupl". Jen stále tvrdí to samé jako je zhoršení kvality ripovaného videa při použití DC, malý nárůst výkonu apod. Možná má pravdu, ale nic na AMD nebo Intelu nezmění. Uživatelé stále budou kupovat DC a ne SC. Minimálně dvě jádra vypadají lépe :).