reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Vadná grafika?

Sunshine (103)|3.2.2011 21:29
Čau,

jelikož mám momentálně náhradní díly zabalený ve sklepě, tak se s vámi podělim s problémem, kdyby někoho něco napadlo.

Ráno, když jsem kompiloval najendou začal skákat/zrnět obraz. Koukal jsme na to asi 3minuty, kdy naskočila tabulka že byly problémy s grafickým adaptérem a byl obnoven. Restartoval jsme počítač a nechal jsem to být. Jenže teďka večer se to začalo kousat zase až to pokaždý dopadlo tak, že jsme to restartoval -> šel jsme na linux a tam to samý. Jenže jednou při restartu už to nenaběholo.

Dostanu se přes POST do grubu, jak ale vyberu Linux (ubuntu 10.10) nebo W7, naběhne logo a dál nic. U Linuxu naskočí monitor do stand-by a nic, a W7 hodi BSOD. Grafiku jsme dal do druhého PCI slotu a napojil druhý DVI výstup - nepomohlo.
Funguje safe mod - odinstalovla jsme ovladače a počítač naběhnul (sice se sekal jak blázen, ale..), nainstaloval nový respektive v.191.07 nVidia a zase se to vrátilo k tomu problému.

Podezření na grafiku mám, jelikož i když se ukazuje logo MB při zapnutí počítače - jsou tam zelené proužky (za chvilku dám foto). Jenže mě zaráží, že de safe modu se dostanu v pohodě, bez ovladačů to spustím, ale nefunguje ani LiveCD. Jenže zase hodit to na ovladače by bylo trochu divný, protože ty by nemeli vliv ohledně linuxu ani livecd...

Ještě přidám 3 minidumpy - první se před reinstalem ovladačů. Časů si nevšímejte, protože je po resetu biosu.

EDIT: A jde o nVidii 8600 GT
EDIT2: Přidán ten obrázek při startu počítače - ty zelené proužky tam jsou, není to žádná chyba foťáku.
DrZelenka (2491)|3.2.2011 22:18
Artefakty při POSTu ukazují na vadnou GK. 100% jistotu budeš mít samozřejmě po zkoušce jiné GK/této GK jinde.

To, že PC nabíhá v nouzovým režimu je způsobeno omezením funkčnosti GK (nevím jestli procesor počítá úplně vše, nebo i něco GK), kdy se z celé GK používají jen základní funkce potřebné pro zobrazení a vadná část jádra je nevyužitá.

//EDIT - byly tu někde diskuze ohledně pečení GK v troubě. Vím, že se jednalo o karty nvidie - zkus si to dohledat (já jsem to nijak moc nečetl, takže nevím detaily a třeba ti to j ničemu nebude, uvidíš).
Sunshine (103)|3.2.2011 22:30
Dobře, zítra vyzkoušim jinou. Jinak to pečení mě docela rozesmálo, ještě nikdy jsem o tom neslyšel a když jsem hledal tak hned první odkaz a část textu "pečte grafické karty jen kondenzátorama nahoru" tak aspoň se pobavim. :)
Sunshine (103)|4.2.2011 22:02
DrZelenka jsi génius! Včera jsme hledal, dneska jsem si skočil pro pastu - GK jsme upekl podle návodu a ona funguje! Sice jsem tomu byl zpočátku skeptický, ale GK už rozbitá byla, tak jsme mohl rozbít akorát tak troubu. :-D
Kartu jsem zapojil a koukal jsme jen s otevřenou pusou. Funguje jak 2D, tak 3D akcelerátor - pustím ještě benchmarky a nechám kartu 24hodin běžet kvuli stabilitě. Uvidíme. Hrozně ti děkuji, leč je to stroj pracovní, tak jsme nechtěl dávat zbytečně nějaký peníze na části. ještě jednou velké DÍKY.
Gejmer (99)|4.2.2011 22:34
Vidíš,že k smíchu to opravdu není.Funguje to.
Otázka je jak dlouho to vydrží,uživatelé píší,že tak 3 měsíce.Pak je nutné péct znova.