Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 4 z 10 PrvníPrvní ... 23456 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 46 až 60 z 137

Téma: Autorská práva, kopírování a věci s tím spojené

Starousedlík SHW Avatar uživatele czhunter
    Registrace
    Dec 2007

Mně se zde líbí některé představy.

Tak zpěváci mají dávat CD zadarmo, a vydělávat si jen koncertováním.
    Herci a režiséři asi mají hrát pouliční divadlo, spisovatelé si nejspíš vydloubnout oči a recitovat své díla v podchodech ... a herní vývojáři mají dělat co? Lákat nebohé kolemjdoucí na skořápky v tržnicích?

Vysvětlím vám základní problém - pokud geniální idea ČPS projde a většina lidí se ke všem informacím a dílům dostane "za pět prstů", pak se na vás ti autoři a distributoři vykašlou (ti v tom mají obrovské peníze, šance bez nich vyprodukovat film nebo AAA hru je skoro nulová)), prostě to nebudou dělat. Už nebudou žádné drahé filmy a rozsáhlé hry, vlastně ani ty koncerty ne, protože to taky pořádají agentury.
    A pak si budete moc zadarmo stáhnou cokoliv ... jenže nebude co, a pak budou konečně všichni piráti žít šťastně až do smrti, jak to krásně vymysleli ...

Georginek> ROFL, ale pobavil jsi mě po ránu

Edit: Pokud se tu psalo, že "někteří autoři už to pochopili a produkují si svá díla sami", tak jsou z valné většiny ti autoři, které vydavatelé a distributoři už dávno protlačili. Bez nich by nikdy nebyli známí a dnes by kopali kanály a ne si "něco produkovali sami".

Resumé: Povinností autora není vám něco vytvářet, a až se rozhodnete mu nic neplatit, pak se na vás vyse*e.
    Naposledy upraveno uživatelem czhunter: 13-02-2011 v 12:35
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele EditorPO
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od StD Zobrazit příspěvek
    @Edi:
    Ad 1) No konečně jsi na to přišel, že to je vždy jen "člověk" a ten má každý přidělené nějaké rodné číslo a je dohledatelný, i v internetu.
    Ad 2) Blbý příklad - tričko si nekupuješ s výhradami distributora pro domácí použití, včetně vypůjčování...
    Ad 3 a 4) No jednak se tu packají dohromady 2 věci, autorství a distribuce, kde má každý své trochu jiná práva a povinnosti, a druhak ty vaše."statistiky" budou jaksi stát za starou belu, když už nebudou existovat ty distribuční mezičlánky, které vznik oněch děl vždy částečně spolufinancovaly - poslední příklad = hromadný zánik videopůjčoven, a to i těch on-line.
    Ad 1) s tým dohľadaním by som si nebol tak istý čím viac sa bude obmedzovať sloboda na internete a užívatelia budú šmírovaní, tým viac sa začnú využívať anonymizačné služby.
    Ad 2) no, najvhodnejší príklad to nebol, ale poslúžil. Kde si nechal autora? O to tu ide, veď je to Autorský zákon a ty spomínaš len distribútora
    Ad 3) autorstvo a distribúcia spolu súvisia. Autor je len jeden (ak to nie je kolektívne dielo), ale distribútori sú minimálne dvaja
    - 1 - oficiálny distribútor, s ktorým má autor zmluvu
    - 2 - internet, pretože akonáhle bolo raz dielo zverejnené, tak jeho šíreniu nezabrániš ... alebo žeby HADOPI?

Inak stále hovoríme o šírení/sťahovaní pre osobnú potrebu. Kto sťahuje a predáva, ten je hajzel a následky nech si znáša v max. rozsahu.

Videopožičovne pôjdu do múky aj keby všetci hudbu, filmy kupovali. Veď sú aj internetové videopožičovne. Majú ich aj ISP, ktorí prevádzkujú IPTV.

StD StD je offline
    Starousedlík SHW Avatar uživatele StD
    Registrace
    Feb 2007

Citace Původně odesláno od czhunter Zobrazit příspěvek
    ...
    No já mimo tu dříve formulovanou poučku o krádeži na tom vidím (na veškerých snahách pirátů celosvětově) jen jediné - bránit se trestní odpovědnosti jedince za jeho jednání ve virtuálním prostoru internetu, a to zuby nehty, navíc s absolutní anonymitou. Přestože každý klik myší provádí uživatel na své vlastní riziko...
    Tomuto já říkám "anarchokomunismus". Komunisté jsou sice z dálky dobře čitelní (uvažování), ale ve spojení s anarchií se z toho stává velmi explozivní látka, která má hodně blízko k terorismu. Myslím, že už nazrál čas, aby i v internetu zavládl Law & Order.

StD StD je offline
    Registrace
    Feb 2007

Citace Původně odesláno od EditorPO Zobrazit příspěvek
    Ad 1) s tým dohľadaním by som si nebol tak istý čím viac sa bude obmedzovať sloboda na internete a užívatelia budú šmírovaní, tým viac sa začnú využívať anonymizačné služby.
    Ad 2) no, najvhodnejší príklad to nebol, ale poslúžil. Kde si nechal autora? O to tu ide, veď je to Autorský zákon a ty spomínaš len distribútora
    Ad 3) autorstvo a distribúcia spolu súvisia. Autor je len jeden (ak to nie je kolektívne dielo), ale distribútori sú minimálne dvaja
    - 1 - oficiálny distribútor, s ktorým má autor zmluvu
    - 2 - internet, pretože akonáhle bolo raz dielo zverejnené, tak jeho šíreniu nezabrániš ... alebo žeby HADOPI?

Inak stále hovoríme o šírení/sťahovaní pre osobnú potrebu. Kto sťahuje a predáva, ten je hajzel a následky nech si znáša v max. rozsahu.

Videopožičovne pôjdu do múky aj keby všetci hudbu, filmy kupovali. Veď sú aj internetové videopožičovne. Majú ich aj ISP, ktorí prevádzkujú IPTV.
    K tomu ostatnímu jsem se snad dostatečně vyjádřil jinde, ale jenom k tomu "kde si nechal autora"

Copak autor/autoři neprodává/-ají svá díla distributorům na základě nějak upravených smluvních podmínek, podle kterých dostávají zaplaceno?

Já když odevzdám rukopis knihy na základě Nakladatelské smlouvy, tak za ni dostanu podle ní zaplaceno a o víc se už jako autor nestarám. Vše už je věc nakladatele - výroba i distribuce. A jestliže se někde objeví plagiát té knihy na internetu, je oprávněn jednat jen ten nakladatel v součinnosti s distributory. Co je na té jednoduché logice nepochopitelné?

Starousedlík SHW Avatar uživatele kevin00
    Registrace
    Feb 2008

Krást je správné, když se něco cizího někam vystaví a vezme si to každý kdo chce. Opravte mne, jestli se mýlím.
    Takový je zákon, pokud se Ti nelíbí, můžeš vznést návrh na jeho změnu. Jedná se o kopii pro osobní potřebu a zákon toto povoluje.

V tomto směru - s trestní odpovědností - jsem zajedno se smlouvou ACTA, aby odpovědní za obsah byli poskytovatelé (tedy hlavně ty sdílené servery...) a ty si hlavně hlídali sami ty pany "niekto"... Je to jejich problem.
    Takže souhlasíš se špehováním a odposlouchávání internetových uživatelů a následným rozhodnutím "odborníka" od poskytovatele internetu zda jsi kriminálník či nikoliv. Dopadne to velmi podobně jako ZDE. Toto je pro mě rozhodně nebezpečnější než-li jakýkoliv tebou udaný "argument" o tom, že ten, kdo kopíruje je terorista. Toto chování a tento způsob přemýšlení je celkově pro společnost velmi nebezpečný.

@Smeli: Já tedy, když není zbytí, kupuji na Amazonu a platím Visa nebo Paypal. Vyjde to mnohdy mnohem levněji než u překupníčků v ČR i včetně pošty u fysických dodávek, download si tam můžeš koupit také.
    Co to je za blbost odkazovat české uživatele na zahraniční obchody ? Češi nemají nárok na legální zakoupení děl na svém území a ve svém jazyce ? Nikdo zde není schopen pro české zákazníky takovouto službu zařídit a nabídnout zákazníkům/občanům možnost legálního nákupu v "domácích podmínkách" a bude je tímto způsobem označovat za "pitomce" ?

Edit: Pokud se tu psalo, že "někteří autoři už to pochopili a produkují si svá díla sami", tak jsou z valné většiny ti autoři, které vydavatelé a distributoři už dávno protlačili. Bez nich by nikdy nebyli známí a dnes by kopali kanály a ne si "něco produkovali sami".
    Zde nesouhlasím. Plno mých kamarádů hudebníků svá díla vydávají na své náklady a nejenom hudebníků, které znám a vyplatí se jim to. A věř tomu, že nechodím na pivo ani s Vondráčkovou, Bílou a podobnými lidmi, abych mohl tvrdit, že je lobbisti "někam" dotlačili. A jen třeba pro Tebe i p. Gott poznal, že ačkoliv se "ve velkém" stahují jeho nosiče, on v globále "zkrátka" nepřijde.

Tomuto já říkám "anarchokomunismus". Komunisté jsou sice z dálky dobře čitelní (uvažování), ale ve spojení s anarchií se z toho stává velmi explozivní látka, která má hodně blízko k terorismu.
    Pouze cimrmanovské "Jsem si trochu za přeháněl", viď

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele EditorPO
    Registrace
    May 2006

Mně se zde líbí některé představy.

Tak zpěváci mají dávat CD zadarmo, a vydělávat si jen koncertováním.
    Herci a režiséři asi mají hrát pouliční divadlo, spisovatelé si nejspíš vydloubnout oči a recitovat své díla v podchodech ... a herní vývojáři mají dělat co? Lákat nebohé kolemjdoucí na skořápky v tržnicích?
    Nikto tu nehovorí, že majú dávať CD zadarmo. Čítaj poriadne o čom sa tu píše. O CD s pridanou hodnotou, ktorá bude zodpovedať súčasnej cene. Ak bude hudba na tom CD kvalitná a samotné CD ako tovar bude mať úroveň, tak si to fanúšikovia kúpia. A nielen fanúšikovia. Ak niekto nie je fanúšik a tvorba konkrétneho autora sa mu nepáči, prípadne konkrétne CD, tak si to CD jednoducho nekúpi. A je jedno, či ho predtým stiahol z netu, alebo nie. Stejne to neskôr z HDD zmaže. Takže nemôžeš tvrdiť, že autor alebo monopol prišli o peniaze.
    Nemôže niekto tvrdiť, že keď by sa nesťahovalo, tak by sa o to viac kupovalo. Že by sa viac chodilo do kina. To je demagógia, na ktorej stavajú monopoly. Na jej základe sa aj vyčíslujú škody.
    E-knihy existujú tiež, ale určite sa lepšie číta papierová kniha, takže spisovatelia od hladu nezomrú.

Vysvětlím vám základní problém - pokud geniální idea ČPS projde a většina lidí se ke všem informacím a dílům dostane "za pět prstů", pak se na vás ti autoři a distributoři vykašlou (ti v tom mají obrovské peníze, šance bez nich vyprodukovat film nebo AAA hru je skoro nulová)), prostě to nebudou dělat. Už nebudou žádné drahé filmy a rozsáhlé hry, vlastně ani ty koncerty ne, protože to taky pořádají agentury.
    A pak si budete moc zadarmo stáhnou cokoliv ... jenže nebude co, a pak budou konečně všichni piráti žít šťastně až do smrti, jak to krásně vymysleli ...
    Ako je potom možné, že sa v súčasnosti sťahuje, ale hudba a filmy sa tvoria aj tak? To len monopoly chcú mať zisk o pár miliónov väčší a preto lobujú.

Odvážne tvrdenie. Je veľa skupín, ktoré nikdy nemali svojho vydavateľa a distribútora. Ich tvorba sa šíri hlavne internetom. CD si vydávajú sami a keďže sa jedná o malosériovú výrobu, tak sa okamžite rozpredajú. A majú určite väčšiu počúvanosť ako rôzne umelo vyrábané hviezdy.
    Tvoje tvrdenie vyplýva z neznalosti problematiky. Nevieš, ako to vo vydavateľstvách a rádiách beží. Nepoznáš zákulisie, lobing a podplácanie.

Registrace
    Dec 2007

Citace Původně odesláno od kevin00 Zobrazit příspěvek
    Zde nesouhlasím. Plno mých kamarádů hudebníků svá díla vydávají na své náklady a nejenom hudebníků, které znám a vyplatí se jim to. A věř tomu, že nechodím na pivo ani s Vondráčkovou, Bílou a podobnými lidmi, abych mohl tvrdit, že je lobbisti "někam" dotlačili. A jen třeba pro Tebe i p. Gott poznal, že ačkoliv se "ve velkém" stahují jeho nosiče, on v globále "zkrátka" nepřijde.
    A mají to jako plný úvazek? Dokáží si vydělat (aspoň) 30 000 Kč měsíčně na člena? Pokud ano, mají můj velký obdiv, ale většina autorů to bez pomoci nedokáže.
    Pan Gott (ačkoliv jeho kvality uznávám) většinu svého majetku získal na totalitním režimem pokřiveném trhu, takže to není úplně berná mince.

Ale ona ta argumentace hudebníkama není úplně fér, protože ti na tom po faktickém okleštění autorských práv budou zdaleka nejlíp.
    Mě spíš zajímá, co budou dělat ostatní - spisovatelé, filmaři, vývojáři her a SW (ti ještě nejsou pod OSA, ale chtěli by být) a další ???

O CD s pridanou hodnotou, ktorá bude zodpovedať súčasnej cene.
    Aha, a o té "reálné a férové ceně" budeš jako rozhodovat ty? Nebo státní úřad pro kontrolu cen? Sorry, ale to není kapitalismus a jestli tohle chceš, přestěhuj se na Kubu, tam nalezneš ráj.

E-knihy existujú tiež, ale určite sa lepšie číta papierová kniha, takže spisovatelia od hladu nezomrú.
    Zemřou. Víš proč? Protože jejich knihy bude moc vytisknout kdokoliv, aniž by jim cokoliv zaplatil.

Tvoje tvrdenie vyplýva z neznalosti problematiky. Nevieš, ako to vo vydavateľstvách a rádiách beží. Nepoznáš zákulisie, lobing a podplácanie.
    Dělal jsem ve firmách (české a slovenské), která tvoří hry. Bez distributora (který zaplatil nástroje, testovací HW, dával peníze na platy před vydáním atd.) bysme si ani neškrtli. Tečka. Jaké zkušenosti máš ty?
    Naposledy upraveno uživatelem czhunter: 13-02-2011 v 13:15

Registrace
    Feb 2008

StD StD je offline
    Registrace
    Feb 2007

Takový je zákon, pokud se Ti nelíbí, můžeš vznést návrh na jeho změnu. Jedná se o kopii pro osobní potřebu a zákon toto povoluje.

Proč? Mě to tak vyhovuje, já nic nestahuji. Ať si ty "poskytovatele" hlídají ti, co jim k tomu dávají prostor, a to na své náklady.

Takže souhlasíš se špehováním a odposlouchávání internetových uživatelů a následným rozhodnutím "odborníka" od poskytovatele internetu zda jsi kriminálník či nikoliv. Dopadne to velmi podobně jako ZDE. Toto je pro mě rozhodně nebezpečnější než-li jakýkoliv tebou udaný "argument" o tom, že ten, kdo kopíruje je terorista. Toto chování a tento způsob přemýšlení je celkově pro společnost velmi nebezpečný.

ANO, každý by měl mít povinně a zdarma svůj elektronický podpis. Potom můžeme už diskutovat jen o "úmyslech" té které osoby, která nějak jedná. A jestli to považuješ za globální odsudek (sosák = terorista), tak ano, i takové možnosti jsou myslitelné.

Co to je za blbost odkazovat české uživatele na zahraniční obchody ? Češi nemají nárok na legální zakoupení děl na svém území a ve svém jazyce ? Nikdo zde není schopen pro české zákazníky takovouto službu zařídit a nabídnout zákazníkům/občanům možnost legálního nákupu v "domácích podmínkách" a bude je tímto způsobem označovat za "pitomce" ?

Přečti si laskavě, co Smeli chtěl - zboží na českém trhu nedostupné...

Jejich věc, sedlák se také rozhodne sám, jestli bude prodávat své mléko/obilí přímo, přes nějaké družstvo/kolchoz nebo přímo velkoodběratelům...

Pouze cimrmanovské "Jsem si trochu za přeháněl", viď

No ona celá ta ČPS a její ideje jsou tak trochu cimrmanovské/švejkovské, takže jakákoli reakce na vaše P.T. názory musí tak zákonitě vyznívat. Mě připadáte, jako kdyby jste spadli z Marsu.

Registrace
    Feb 2008

Pan Gott (ačkoliv jeho kvality uznávám) většinu svého majetku získal za režimem pokřiveného trhu, takže to není úplně berná mince.
    Tady nejde ale přeci o to, jakým majetkem p. Gott disponuje. Jde o to, že ačkoliv nevystupuje ve statistikách jako nejprodávanější umělec v ČR, přesto na tom vydělává. Více lidí přijde na jeho koncert, více lidí si koupí jeho "reklamní věci", apod. Nebo mi chceš říci, že z pozice "bohatého člověka" dělá něco, co vůbec nevynáší, pouze z "lásky k fanouškům".

Registrace
    Dec 2007

Nebo mi chceš říci, že z pozice "bohatého člověka" dělá něco, co vůbec nevynáší, pouze z "lásky k fanouškům".
    Já panu Gottovi do hlavy nevidím, ale on své postavení získal (ze kterého dodnes těží) na pokřiveném trhu ... možná byl slavný proto, že dalších 1000 lidí mělo zakázáno koncertovat, pak je lehčí "být nejlepší".
    Ale to je nepodstatné, spíš by mě zajímalo, proč jsi odpověděl na nejmíň důležitou část mého příspěvku

Registrace
    Feb 2008

Ať si ty "poskytovatele" hlídají ti, co jim k tomu dávají prostor, a to na své náklady.
    ANO, každý by měl mít povinně a zdarma svůj elektronický podpis. Potom můžeme už diskutovat jen o "úmyslech" té které osoby, která nějak jedná. A jestli to považuješ za globální odsudek (sosák = terorista), tak ano, i takové možnosti jsou myslitelné.
    Co Tě prosím Tě k takovému "nesmyslu" přivedlo ? Kolik myslíš, že by takových poskytovatelů internetu bylo a "za jakých podmínek". Víš jak tohle smýšlení skončí ... odposlechy a špehováním internetu, mobilů, kamery v domech a to vše z důvodu "bezpečnosti". Nazýváš tu plno občanů teroristy"anarchokomunisty apod, ale sám máš smýšlení ještě nebezpečnější, něž-li např. zmínění komunisti.
    Vlastně by z toho vzešla jedna věc - internet v garážích a "pirát" je hrdina.

Přečti si laskavě, co Smeli chtěl - zboží na českém trhu nedostupné ...
    A pročpak to tady není, pročpak tady není vlastně žádná služby umožňující on-line nákup ... pak nebudeš muset řešit, proč to tady není.

[OT] Škoda, že tu není červenější, určitě by pak tvé názory měli větší váhu[/OT]

Starousedlík SHW Avatar uživatele robky
    Registrace
    Oct 2006

Niekedy mi to pripadá akoby sa medzi máme právo na slobodný prístup k informáciám a stiahnem si všetko zadarmo automaticky dávalo znamienko rovná sa ....

Hádam každý autor vytvára svoje dielo za účelom zárobku - nie preto, aby ho fanúšikovia na ulici potľapkávali po pleci. Ako ostatne aj my všetci za svoju prácu požadujeme prašulky ....
    To, že autor vďaka vydieračskej zmluve s "chorým/nenažraným medzistupňom" z diela vidí iba malé percento je predsa vec týchto dvoch strán ....

Stiahnutý windows alebo sw považujete za nelegál a naproti tomu stiahnutá hudba,film je v poriadku ...

Kto sa vo vás má vyznať

StD StD je offline
    Registrace
    Feb 2007

Co Tě prosím Tě k takovému "nesmyslu" přivedlo ? Kolik myslíš, že by takových poskytovatelů internetu bylo a "za jakých podmínek". Víš jak tohle smýšlení skončí ... odposlechy a špehováním internetu, mobilů, kamery v domech a to vše z důvodu "bezpečnosti". Nazýváš tu plno občanů teroristy"anarchokomunisty apod, ale sám máš smýšlení ještě nebezpečnější, něž-li např. zmínění komunisti.
    Vlastně by z toho vzešla jedna věc - internet v garážích a "pirát" je hrdina.

Těch poskytovatelů neubyde, o to neměj strach, dělají to za peníze. A co se týče toho "odposlechu a špehování", to tu už dávno je a i Europol má k tomu patřičná oprávnění, pokud vznikne oprávněné podezření, tak jedná. A k tomu internetu - byl jsem u samotného vzniku, předtím jsem v předchozím desetiletí dělal správce sítě za oddělení ještě na IBM A/S400, takže vím, jak se dělá pořádek a vyžaduje disciplina uživatelů v síti... Ty mi na to dnes určitě řekneš, že jsem ty uživatele špehoval, že.

A pročpak to tady není, pročpak tady není vlastně žádná služby umožňující on-line nákup ... pak nebudeš muset řešit, proč to tady není.

Jak chceš někoho nutit, aby podnikal za své a dovážel nebo umožňoval dovoz nějakého zboží, kterého
    prodá zanedbatelné množství? To jako uděláš "Centrální pirátskou dovozní komisi", která bude soukromým podn?katelům nařizovat, v jakém oboru mají co a jak dělat? Rozkošná karikatura.

[OT] Škoda, že tu není červenější, určitě by pak tvé názory měli větší váhu[/OT]
    Jiná barva bohužel zde na SHW k disposici není...

Registrace
    Feb 2008

Citace Původně odesláno od robky Zobrazit příspěvek
    Niekedy mi to pripadá akoby sa medzi máme právo na slobodný prístup k informáciám a stiahnem si všetko zadarmo automaticky dávalo znamienko rovná sa ....
    Nerovná. Smeli se na začátku ptal, jestli když si stáhne písničku vlastní ji legálně. Odpověděl jsem mu, jak to "vidí" český zákon.

To, že autor vďaka vydieračskej zmluve s "chorým/nenažraným medzistupňom" z diela vidí iba malé percento je predsa vec týchto dvoch strán ....
    Netýká. Lobbistické firmy svým jednáním omezují jak práva autora díla, tak i práva majitele legálně nabytého díla daného autora. Lobbistickým firmám se jedná pouze o vlastní zájmy, nikoliv o zájmy autorů či zájmy "zákazníků". Toto je potřeba změnit.

Stiahnutý windows alebo sw považujete za nelegál a naproti tomu stiahnutá hudba,film je v poriadku ...
    Jak jsem již zmínil, tak dle českého zákona ano.

Strana 4 z 10 PrvníPrvní ... 23456 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Jaká je ta pravá?
    Od sixx v sekci Skříně
    Reakcí: 30
    Poslední příspěvek: 27-06-2009, 20:53
  2. 2 spojené monitory ve Vistě
    Od alkaba v sekci Grafické karty
    Reakcí: 6
    Poslední příspěvek: 27-10-2008, 13:05
  3. Paměti: Práva při reklamaci RAM