Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 5 z 10 PrvníPrvní ... 34567 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 61 až 75 z 137

Téma: Autorská práva, kopírování a věci s tím spojené

StD StD je offline
    Starousedlík SHW Avatar uživatele StD
    Registrace
    Feb 2007

@kevin00: Jen pro informaci, píše se lobbyistická od angl. slůvka lobbying/lobbyist, výklad si najdi sám. A jestli to slovo špatně používáš v pejorativním významu ve spojení s firmami, tak mi prosím najdi v Obchodním rejstříku třeba i jen jednu jedinou, která má jako předmět podnikání zapsáno "lobbying" a odvádí z této činnosti daně...
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele kevin00
    Registrace
    Feb 2008

Citace Původně odesláno od StD Zobrazit příspěvek
    @kevin00: Jen pro informaci, píše se lobbyistická od angl. slůvka lobbying/lobbyist, výklad si najdi sám. A jestli to slovo špatně používáš v pejorativním významu ve spojení s firmami, tak mi prosím najdi v Obchodním rejstříku třeba i jen jednu jedinou, která má jako předmět podnikání zapsáno "lobbying" a odvádí z této činnosti daně...
    Lze psát jak s i tak s y jen pro tvou informovanost ... najdi si pravidla Českého pravopisu

StD StD je offline
    Registrace
    Feb 2007

Citace Původně odesláno od kevin00 Zobrazit příspěvek
    Lze psát jak s i tak s y jen pro tvou informovanost ... najdi si pravidla Českého pravopisu
    ...v těch mých nikolivěk, nepoužívám ta oportunistická, nicméně to nic nemění na obsahu mého dotazu: Už jsi našel jednu jedinou firmu s předmětem podnikání "lobbyismus, lobbyistika"? Nenašel, takže docela obyčejně sprostě kecáš podle naučeného slovníku newspeaku ČPS - chápu, měli jste u vás to stranické školení, ale okolní svět vás nějak nechápe a já se obávám, že ani nebude ochoten pochopit. Máme tu na to smajlika

Doporučoval bych vaší P.T. členské základně shlédnout povinně filmový snímek 1984 podle Orwella. Nejenže máte plná ústa toho, jak podobné situaci chcete zabránit, ale v případě "uchopení moci" by jste udělali přesně to, co ta vládnoucí strana...

Starousedlík SHW Avatar uživatele czhunter
    Registrace
    Dec 2007

Taky začínám mít pocit, že se ČPS sice ohání "svobodami" ale ve skutečnosti je to totalitní kryptofašistická strana, která chce hlavně všem poroučet, co smí a nesmí a nastavovat "jediné správné modely".
    Ale protože zastupuje názor pouhých 0,8% voličů (dle voleb do PS 2010), tak zatím není moc nebezpečná.

StD StD je offline
    Registrace
    Feb 2007

Citace Původně odesláno od czhunter Zobrazit příspěvek
    ...Ale protože zastupuje názor pouhých 0,8% voličů (dle voleb do PS 2010), tak zatím není moc nebezpečná.
    [OT] Tam jsem v těch 0,8 % i já, protože jsem potřeboval bezpečně zahodit druhý hlas, aby nespadl ODéesesákům... [/OT]

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele EditorPO
    Registrace
    May 2006

Aha, a o té "reálné a férové ceně" budeš jako rozhodovat ty? Nebo státní úřad pro kontrolu cen? Sorry, ale to není kapitalismus a jestli tohle chceš, přestěhuj se na Kubu, tam nalezneš ráj.
    O regulácii cien nikto nehovoril. O cene rozhoduje trh. A trhom je aj internet. Pokiaľ bude cena privysoká, tak sa budú radšej sťahovať MP3. Pokiaľ bude prijateľná a adekvátna produktu, tak sa bude viac kupovať. V súčasnom stave rozhodujú o cene kopírovacie monopoly s podporou zákona.

Zemřou. Víš proč? Protože jejich knihy bude moc vytisknout kdokoliv, aniž by jim cokoliv zaplatil.
    Stále hovoríme o užití diela pre osobnú potrebu. Ak to niekto chce šíriť ďalej, musí mať s autorom, alebo výhradným distribútorom zmluvu.

Dělal jsem ve firmách (české a slovenské), která tvoří hry. Bez distributora (který zaplatil nástroje, testovací HW, dával peníze na platy před vydáním atd.) bysme si ani neškrtli. Tečka. Jaké zkušenosti máš ty?
    Vlastnil som jedno TV médium. Vyrábali sme hudobnú reláciu. Od distribútorov sme mali promo nahrávky, ktoré sme vysielali v rámci hitparády. Distribútori mali snahu nám diktovať, ktorých interprétov môžeme a ktorých nemôžeme zaraďovať do hitparády. Tí v kategórii "nemôžeme" boli samozrejme z konkurenčného vydavateľstva. Tiež nám boli vnucovaní konkrétni interpréti a frekvencia ich propagácie.
    Možno si aj sám počul o tom, že niektorí hudobní redaktori v rádiách boli podplácaní, aby konkrétnych interprétov viac púšťali do vysielania.

Já panu Gottovi do hlavy nevidím, ale on své postavení získal (ze kterého dodnes těží) na pokřiveném trhu ... možná byl slavný proto, že dalších 1000 lidí mělo zakázáno koncertovat, pak je lehčí "být nejlepší".
    Autorské poplatky za CD, HDD, tlačiarne, kopírky trh nekrivia? Tieto poplatky idú len umelcom, ktorí sú združení v ochranných zväzoch. Čo ale s inými žánrami a ich umelcami, interprétmi? Prečo má byť jeden zvýhodňovaný oproti inému? To je súčasná realita.

...v těch mých nikolivěk, nepoužívám ta oportunistická, nicméně to nic nemění na obsahu mého dotazu: Už jsi našel jednu jedinou firmu s předmětem podnikání "lobbyismus, lobbyistika"? Nenašel, takže docela obyčejně sprostě kecáš podle naučeného slovníku newspeaku ČPS - chápu, měli jste u vás to stranické školení, ale okolní svět vás nějak nechápe a já se obávám, že ani nebude ochoten pochopit. Máme tu na to smajlika
    Zadaj do Google termín "lobisticka firma", uvidíš koľko ti ich nájde. V USA a v niektorých štátoch EÚ existuje priamo takýto predmet podnikania. Fakt, že to nie je v Čechách, alebo na Slovensku ešte neznamená, že neexistujú firmy s touto oblasťou podnikania. Je to v rámci poskytovania služieb. Prijaté peniaze sa normálne zdania.

Taky začínám mít pocit, že se ČPS sice ohání "svobodami" ale ve skutečnosti je to totalitní kryptofašistická strana, která chce hlavně všem poroučet, co smí a nesmí a nastavovat "jediné správné modely"..
    trochu opatrnejšie vo vyjadrovaní, kroť svoje vášne ... ak už nevieš argumentovať

Registrace
    May 2006

ČPS vítá způsob prodeje nového alba Horkýže Slíže

Výpalné OSA

a ešte zacitujem:

Jak se to má s duševním vlastnictvím?

Pirátská strana jednoznačně odmítá používání nepřesného termínu duševní vlastnictví, a to jak z hlediska ekonomického, tak z hlediska právního. Tento příjemně znějící termín je výsledek propagandy zábavního průmyslu a zábavní průmysl investoval miliardy, aby tento termín do zákonů protlačil.

Například článek Intelektuální vlastnictví -- Základ tržního řádu nebo rafinovaná státní regulace? uveřejněný v prosinci 2001 v časopise Terra Libera liberálního institutu, argumentuje:

Nevyřčená myšlenka je skutečným „intelektuálním vlastnictvím“, člověk má nad ní (jakožto vzácným zdrojem) výhradní kontrolu (může se rozhodnout zda a kde ji zveřejnění, apod.). Kdyby koncept intelektuálních vlastnických práv končil zde, žádné vnitřní rozpory konceptu vlastnictví by nevznikaly.
    Nyní tento koncept rozšíříme a zamyslíme se nad smyslem vlastnictví vyřčené myšlenky. Jestliže je myšlenka vyřčena, tj. slyší, vidí, čtou… ji jiní lidé, stává se součástí jejich těla – je uložena v jejich mozcích. Tvrdit, že jeden člověk vlastní svou myšlenku v hlavách ostatních lidí (kteří jej nikdy nemuseli vidět, nejsou v žádném smluvním vztahu apod.), kteří ji nemohou bez jeho souhlasu reprodukovat, využívat atd., je absurdní. Znamená to říkat jim, jaké informace, které jejich mozek dokáže poskytnout, může (resp. nesmí) využít pro „řízení“ jejich těla (např. že nesmějí tančit stylem, který je mým vlastnictvím; pohybovat rty a vyslovovat mé myšlenky; vydávat mé zvuky; chovat se, jako bych určitou věc nevěděl, přestože ji vím apod.).

Zároveň to znamená říkat jim, co smějí dělat se svým hmotným majetkem (např. že nesmějí svůj papír a svou tiskárnu použít k vytištění nějakého textu či obrázku, postavit ze svého materiálu dům nebo plot, který už někdo postavil před nimi apod.).

Kdyby ovšem člověk nemohl využít informace ve svém mozku, aby mohl dle svého uvážení pohybovat rty a údy, přestal by být skutečným člověkem a byl by hmotou ovládanou někým druhým. Projevy jeho svobodné vůle, které nijak nenarušují životy a hmotný majetek ostatních by byly považovány za násilí a „po právu“ trestány. Těžko si představit prapodivnější základ společenského (!) uspořádání.“

Z hlediska právního pak duševní vlastnictví vyřčené myšlenky nesplňuje nutné kvality vlastnictví: Vlastník nemůže věc zničit, nemůže s ní ani dobře nakládat, vlastnictví netrvá věčně a vlastník nevlastní přírustky. Duševní vlasntictví tedy v žádném případě nelze považovat za vlastnictví.
    Naposledy upraveno uživatelem EditorPO: 13-02-2011 v 15:51

Starousedlík SHW Avatar uživatele robky
    Registrace
    Oct 2006

Škoda, že toto je ojedinelé riešenie .... ja sám som si ich album stiahol a aj zaplatil

Mňa by skôr zaujímalo aký bol rozdiel v príjmoch skupiny za album, ktorý vydali prostredníctvom distribútora/agentúry a teraz .... Na stránkach vašej strany apelujete aj na umelcov, ale konkrétne údaje by ich určite zaujímali viac a aj nás

StD StD je offline
    Registrace
    Feb 2007

Edi, pro odpovídání na tvé rozvětvené citace by si jeden mohl vzít den dovolené a přepisovat přitom vaše stanovy.
    Bavíme se tady o podmínkách ČR, že, jsme na půdě SHW, tak neargumentuj americkým soudním právem pls. Tedy je potřeba nejprve rozlišit tu tenkou středně šedivou linku mezi tím, co je "osobní potřeba" a co "nedovolené rozmnožování", to aby měla vaše strana i veřejnost jasno.

Dám jako prostý členěný příklad, obyčejný dokumentární film XY.

Vztah 1
    Varianta A: Nahraji si ho z FTA-vysílání televize a zpracuji.
    Varianta B: Stáhnu si ho z internetu.

Která varianta je ve vztahu 1 legální?
    Samozřejmě 1A

Vztah 2
    Varianta A: Dodělám si k tomu vysílání obal i potisk DVDmedia z dostupných zdrojů včetně oficiálních logo a obrázků (i z internetu) a vytisknu si to v 1 kuse pro svou potřebu.
    Varianta B: Stáhnu si oskenovaný oficiální obal a potisk media z internetu a vytisknu.

Která varianta je ve vztahu 2 legální (případně legálnější)?
    Samozřejmě 1B (a to je postavené na hlavu)

Vztah 3
    Varianta A: Ten svůj vlastní grafický výtvor poskytnu veřejnosti v dobré víře zdarma umístěním na internet s tím, že za to samozřejmě žádnou odměnu neuvidím, ale dělám to proto, aby to mohli případně využít ti, co mají stejnou nahrávku a nemají co na ní.
    Varianta B: Pošlu dál na jiný server to, co jsem už někde jinde oskenované získal.

Která varianta je legální?
    Ani jedna, protože jsem ve variantě A použil cizí obrázky a loga... o druhé snad nemá cenu hovořit.

No a potom přichází ta šedivá tenká linka a následuje to rozmnožování za úplatu...

A aby jste se nenudili, tak vám sem dám jeden obrázek, který jsem sice složil sám, ale obsahuje cizí obsah a vy mi spočítejte, práva kolika lidí/společností/organizací jsem jeho zveřejněním zde PORUŠIL. (viz příloha).

Ono by stačilo se podívat na podmínky zdejší soutěže o SHW wallpaper a bylo by vám hned více věcí jasných.
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: Fliegen_heisst_Siegen_disk.jpg 
Zobrazení: 98 
Velikost: 522.6 KB 
ID: 20517  
    Naposledy upraveno uživatelem StD: 13-02-2011 v 16:00

Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od robky Zobrazit příspěvek
    Škoda, že toto je ojedinelé riešenie .... ja sám som si ich album stiahol a aj zaplatil

Mňa by skôr zaujímalo aký bol rozdiel v príjmoch skupiny za album, ktorý vydali prostredníctvom distribútora/agentúry a teraz .... Na stránkach vašej strany apelujete aj na umelcov, ale konkrétne údaje by ich určite zaujímali viac a aj nás
    aj ja som si ho stiahol a zaplatil

Tiez by ma zaujímalo porovnanie, ale asi ťažko porovnávať. Album bol na stiahnutie asi len 3 týždne, CD sa predáva do dnes.
    Horkýže Slíže vydávajú nový album exkluzívne s T-Mobilom

Registrace
    Dec 2007

ale obsahuje cizí obsah a vy mi spočítejte, práva kolika lidí/společností/organizací jsem jeho zveřejněním zde PORUŠIL.
    Tipuju že jedné - Lufthansa.
    Ta fotka je tak stará, že na ni pravděpodobně majetkové právo už zaniklo a žádný další zásadní obsah tam nevidím (možná ty fonty, v tom se nevyznám, logo DVD Video je předpokládám zdarma).
    Citace Původně odesláno od EditorPO Zobrazit příspěvek
    V súčasnom stave rozhodujú o cene kopírovacie monopoly s podporou zákona.
    Blah. O ceně rozhoduje trh. Pokud při dnešním stavu vydělají prodejci nejvíc, proč by ho měli měnit? Aby ti udělali radost? Trhni si! (tohle bych ti vzkázal být autorem, vydavatelem nebo prodejcem)
    Stále hovoríme o užití diela pre osobnú potrebu.
    Web ČPS o "použití pro osobní potřebu" nehovoří. Chce všechno zdarma pro všechny. Na autory kašle (respektive - nechává jim autorské právo, ale z toho se nenažereš).
    Možno si aj sám počul o tom, že niektorí hudobní redaktori v rádiách boli podplácaní, aby konkrétnych interprétov viac púšťali do vysielania.
    Podplatit se dá každý a každý má také právo úplatek nepřijmout. To je vaše věc.
    Autorské poplatky za CD, HDD, tlačiarne, kopírky trh nekrivia?
    Velmi, ale velmi nepřímo. Hudebníci jsou dotováni OSA (pokud vím, členství je dobrovolné, jak se peníze přerozdělují vevnitř mě nezajímá, to je problém autorů tam sdružených), filmaři a spisovatelé ze státních fondů (tedy přes koncesionářské poplatky, spisovatelé z nějakých fondů, stejně jako divadlo atd.). Pokud je někdo diskriminován, tak hlavně vývojáři SW a her, kteří nedostanou od nikoho nic.
    Naposledy upraveno uživatelem czhunter: 13-02-2011 v 17:40

Registrace
    May 2006

Edi, pro odpovídání na tvé rozvětvené citace by si jeden mohl vzít den dovolené a přepisovat přitom vaše stanovy.
    Bavíme se tady o podmínkách ČR, že, jsme na půdě SHW, tak neargumentuj americkým soudním právem pls. Kde argumentujem americkým súdnym právom? Link bol na stránky českého liberálneho inštitútu a článok si asi nečítal, alebo nepochopil. Tedy je potřeba nejprve rozlišit tu tenkou středně šedivou linku mezi tím, co je "osobní potřeba" a co "nedovolené rozmnožování", to aby měla vaše strana i veřejnost jasno.

Dám jako prostý členěný příklad, obyčejný dokumentární film XY.

Vztah 1
    Varianta A: Nahraji si ho z FTA-vysílání televize a zpracuji.
    Varianta B: Stáhnu si ho z internetu.

Která varianta je ve vztahu 1 legální?
    Samozřejmě 1A
    obidve varianty sú legálne, nezáleží na technickom prostriedku, ide o podstatu konania

Vztah 2
    Varianta A: Dodělám si k tomu vysílání obal i potisk DVDmedia z dostupných zdrojů včetně oficiálních logo a obrázků (i z internetu) a vytisknu si to v 1 kuse pro svou potřebu.
    Varianta B: Stáhnu si oskenovaný oficiální obal a potisk media z internetu a vytisknu.

Která varianta je ve vztahu 2 legální (případně legálnější)?
    Samozřejmě 1B (a to je postavené na hlavu)
    znovu sú legálne obidve varianty, je to stále len pre tvoju potrebu a neviem pod akou licenciou boli tie obrázky na internete zverejnené

Vztah 3
    Varianta A: Ten svůj vlastní grafický výtvor poskytnu veřejnosti v dobré víře zdarma umístěním na internet s tím, že za to samozřejmě žádnou odměnu neuvidím, ale dělám to proto, aby to mohli případně využít ti, co mají stejnou nahrávku a nemají co na ní.
    Varianta B: Pošlu dál na jiný server to, co jsem už někde jinde oskenované získal.

Která varianta je legální?
    Ani jedna, protože jsem ve variantě A použil cizí obrázky a loga... o druhé snad nemá cenu hovořit.
    záleží na licenciách, ktoré som spomínal vyššie
    No a potom přichází ta šedivá tenká linka a následuje to rozmnožování za úplatu...
    Áno, presne tak. Pre osobnú potrebu nech nie sú obmedzenia, pre rozmnožovanie za úplatu samozrejme áno.

A aby jste se nenudili, tak vám sem dám jeden obrázek, který jsem sice složil sám, ale obsahuje cizí obsah a vy mi spočítejte, práva kolika lidí/společností/organizací jsem jeho zveřejněním zde PORUŠIL. (viz příloha).
    to by som musel vedieť čo konkrétne si použil a pod akou licenciou to bolo
    Ono by stačilo se podívat na podmínky zdejší soutěže o SHW wallpaper a bylo by vám hned více věcí jasných. Ak si si všimol, tak som sa do tej debaty o autorských právach zapájal aktívne
    ccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccc

Starousedlík SHW Avatar uživatele kevin00
    Registrace
    Feb 2008

Web ČPS o "použití pro osobní potřebu" nehovoří. Chce všechno zdarma pro všechny. Na autory kašle (respektive - nechává jim autorské právo, ale z toho se nenažereš).
    Kde přesně na autory kašle ? Spíše mi přijde, že jsi "tak nějak" zběžně něco "prošel" ale nic pořádně. Uveď zde prosím link na web ČPS, Piratopedii, fórum ČPS, kde je uvedeno, že ČPS chce legalizovat krádež a kde uvádí, že chce audiovizuální díla zdarma pro všechny.

Registrace
    Dec 2007

Citace Původně odesláno od kevin00 Zobrazit příspěvek
    Kde přesně na autory kašle ? Spíše mi přijde, že jsi "tak nějak" zběžně něco "prošel" ale nic pořádně. Uveď zde prosím link na web ČPS, Piratopedii, fórum ČPS, kde je uvedeno, že ČPS chce legalizovat krádež a kde uvádí, že chce audiovizuální díla zdarma pro všechny.
    Přesně zde:
    http://www.ceskapiratskastrana.cz/kopirovaci-monopol

Dle východisek má v ideálním stavu autor právo dílo zveřejnit (ach, jak úžasné) a taky se pod něj podepsat. Vydavatel má právo ti toto dílo naservírovat zadarmo (nebo minimálně bez zisku) až pod nos.
    Tak to je pecka, to se všichni hned pohrnou do autorské tvorby, to bude totiž hrozně výhodné.

Já bych třeba s ČPS v drobnostech souhlasil (například zrušení "výpalného"), ale to, jak si představují celý systém, to jsou v podstatě hrozné kydy a jejich teorie fungují asi tak stejně, jako komunismus, čili vůbec.

Trochu OT, asi před dvěma měsíci ČPS slibovala, že na PirateLeaks se budou každý den objevovat "nové, šokující a doposud tajné" materiály. Dodnes tam není nic.
    Naposledy upraveno uživatelem czhunter: 13-02-2011 v 17:58

Starousedlík SHW
    Registrace
    Feb 2008

Open-source pod GNU/GPL dokazuji, ze je mozne vytvaret dusevni dilo bez nucene platby za jeho pouziti. Tito vyvojari maji muj obdiv a sam se snazim sve "myslenky" davat zadarmo. Stejne jako Vy vsichni zde na foru poskytujete rady, za ktere Vam neplati. Mate z toho radost? Ja ano.
    A pokud se Vam dilo libi, poslete autorovi na ucet tolik, kolik uznate za vhodne. Funguje to!

Strana 5 z 10 PrvníPrvní ... 34567 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Jaká je ta pravá?
    Od sixx v sekci Skříně
    Reakcí: 30
    Poslední příspěvek: 27-06-2009, 20:53
  2. 2 spojené monitory ve Vistě
    Od alkaba v sekci Grafické karty
    Reakcí: 6
    Poslední příspěvek: 27-10-2008, 13:05
  3. Paměti: Práva při reklamaci RAM