reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

CZ klávesnice na EN

khedeja (38)|4.2.2011 19:01
Zdravím, teď jsem se docela naštval, počítám něco ve wordu a potřebuji dát znaménko plus, větší nebo meší, nechci to dělat přes word, ale normálně změněním klávesnice na EN a použít znak na klávesnici, bohužel při zmáčknutí shift plus alt se nic neděje... hladal jsem tedy panel jazyků na liště WIN7 tam není, zkusil jsem se podívat do panel nástrojů a není tam možnost zapnout panel jazyků, mohl by mi někdo zdatný poradit v čem je zakopaný pes ?

Děkuji.
Georginek (2957)|4.2.2011 19:06
Rychla reakce, ja tam panel jazyku mam. Nevim jestli je tam defaultne, ale nejsem si jisty, ze jsem ho tam pridaval. Otevri panel pomoci te sipecky.....tam bys ho mel najit, pokud ne tak...

edit:
pravej na tento pocitac/vlastnosti/hlavni panel/oblas a jazyky/klavesnice a jazyky/zmenit klavesnice..... a tam uz si to nastav....
DrZelenka (2491)|4.2.2011 19:09
Ovládací panely -> Oblast a jazyk, záložka "Klávesnice a jazyky" -> Změnit klávesnice

Tam si nastav hlavní rozpoložení kláves např. CZ (to tam teď asi máš) a k tomu přidej anglické. Pak by alt+shift měl jít (mačkáš levej alt+shitft, že??)

//EDIT - než jsem to dohledal přesně, tak Georginek napsal :D
khedeja (38)|4.2.2011 19:10
Když otevřu šipečku nikde se právě nezobrazí :/ Vím, že se panel jazyků přidává automaticky, vždy jsem ho tam měl, nepamatuji si kdy, ale prostě zmizel :) Čučím na to jak puk, protože fakt nevím co s tím. kde ho mohu např najít v ovládacích panelech, nebo nějak vyvolat přez příkazový řádek ? Zkoušel jsem ve startu dát hledat panel jazyků a nic.....
DrZelenka (2491)|4.2.2011 19:17
[quote=khedeja;433398]Když otevřu šipečku nikde se právě nezobrazí :/ Vím, že se panel jazyků přidává automaticky, vždy jsem ho tam měl, nepamatuji si kdy, ale prostě zmizel :) Čučím na to jak puk, protože fakt nevím co s tím. kde ho mohu např najít v ovládacích panelech, nebo nějak vyvolat přez příkazový řádek ? Zkoušel jsem ve startu dát hledat panel jazyků a nic.....[/quote]

Nejdřív zkontroluj to nastavení - zda vůbec máš nastavený 2 různý rozpoložení klávesnice (nastavení jen 1 by vysvětlilo nefunkčnost přepínání).

Teď jsem si zkusil anglické rozpoložení odebrat a zároveň s tím zmizel i panel jazyků v liště.
Georginek (2957)|4.2.2011 19:32
Klikni na prizpusobit, otevre se nabidka...tam to najdi a dej zobrazit upozorneni....
Richmond (8084)|4.2.2011 19:35
Jen tak mimochodem zkoušel jste pravý čudl na liště > Panely nástrojů > Panel jazyků? :notsure

Každopádně W7 s tímhle mají problémy - i přes zakázané skrývání CZ/EN symbolů mě to pořád skrývá a někdy mi nezozrazí vstupní panel (pro psané písmo). To samé při kliknutí někam kde mohu psát (a tím otevřít automaticky vstupní panel).
khedeja (38)|4.2.2011 20:00
Georginek: Můžete mě prosím lépe navést ? Nemohu to najít.

Richmond: ano to jsem dělal jako první věc, nezobrazuje se možnost.
Georginek (2957)|4.2.2011 20:02
Posledni obrazek co si uploadoval tak se koukni, je tam moznost prizpusobit, tam se ti otevre nabidka, neni tam ten panel jazyku?
PS: Uploaduj obrazky primo sem ne na imageshack...:rolleyes:
Richmond (8084)|4.2.2011 20:03
Ještě bych zkusil změnit theme na základní nebo vypnout aero. Pak reset pc. Pak teprve rozšlapat :D
Aytech (475)|4.2.2011 20:19
Pamatuji si ze se mi to stalo na XP, nevim jestli na 7 je to jinak. Zadej do prikazoveho radku (Win+R) ctfmon.exe a Enter
Richmond (8084)|4.2.2011 20:22
Mě ještě napadlo jestli není panel jazyků někde vytažený jako plovoucí okno, nedejbože aby bylo na druhym monitoru...
Dojigiri (1629)|5.2.2011 12:22
Alternativně můžu doporučit (= jak to dělám já): mám sice nainstalovanou CZ i EN klávesnici, ale na EN běžně nepřepínám ani při programování. Pokud je CZ klávesnice QWERTY (což mmch. taky doporučuju, protože pak je Z a Y stejně na český i anglický), tak lze znaky z anglický klávesnice zadávat i na český, a to po stisknutí pravého alt a souč. stisknutí odpovídající klávesy (tj. např. pr. Alt + "," vloží znak "<", lze kombinovat i s Shiftem). Je to velmi dobrá záležitost, protože než jsem se tohle naučil, se mi permanentně stávalo, že jsem napsal několik desítek znaků (při psaní koukám na klávesnici) a posléze zjistil, že mám zapnutou jinou klávesnici, než jsem si myslel :)