reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

ATI (AMD) Mobility Radeon HD6370 s 1 GB vlastní paměti

KatkaPis (4)|5.2.2011 11:56
Zdravím, chystám se ke koupi nového notebooku, ale nevyznám se v grafických kartách. Zaujal mě notebook HP ProBook s grafickou kartou ATI (AMD) Mobility Radeon HD6370 s 1 GB vlastní paměti. Nevím však, jestli to je dostatečně výkoná grafická karta. Mohu se například orientovat tím, že čím větší číslo za HD tím lepší než karta? Protože v rozmezí notebooku do 20 000 je číslo teto karty vysoke ve sroznaní s ostatními, ale někde jsem se dočetla že karty 5XXX jsou lepší než 6XXX. Je to pravda? Prosím o radu a jestli tuto kartu někdo máte, jak jste s ní spokojeni?
Speda (154)|5.2.2011 13:43
KatkaPis (4)|5.2.2011 14:34
Tak to vypadá že ta karta nic moc na novej notebook že? Asi to nebude čím vyšší číslo tím lepší karta...
Jandaskunk (2330)|5.2.2011 16:05
U AMD to číslování GK většinou znamená: 1. číslo je generace GK (5xxx je starší generace než 6xxx), 2. číslo vyjadřuje řadu (možná to říkám blbě, ale nějak mě nenapadá jak jinak to pojmenovat), zde většinou platí, čím větší číslo, tím vyšší výkon, 3. číslo zas bývá, že čím vyšší tím vyšší takty/výkon v rámci řady.....to platí pro dnešní karty AMD, ale jinak samozřejmě nejdůležitější jsou testy. Jinak velikost pamětí tu moc vliv nemá, protože je to stejně slabá karta a paměť nevyužije, důležitější je spíše její rychlost (DDR3 je pomalejší jak DDR5 apod.), ale stejně je potřeba brát kartu jako celek.

Ten notebookcheck je výborný porovnávní mobilních GK.

EDIT: Jo a taky notebooky nejsou příliš vhodné na hraní, díky výkonu a ergonomii a herní notebooky jsou tak od 30tisíc.