reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Jak zrychlit nabeh systemu?

Georginek (2957)|5.2.2011 19:10
Zdravim panove, trosku me rozhodil fakt, ze jsem zkousel spotrebu PC a tak sem OC hodil do defaultu a to tak, ze sem udelal Bios Load Default....nacez
se zrychlil vice nez o polovinu nabeh Windows. Jaksi sem to nepochopil, pac predtim sem to mel nastelovany fakt dobre, a nevim kde je teda zakopanej pes. Predtim byli disky na IDE, AHCI nehraju, ale ted kdyz nabiha system zacne Marvell hledat disk, pak se udela jako by restart za POST a nabehne win. Ale i s timhle zdrzenim je nabeh systemu polovicni......:confused:
Jak nabiha to logo na zacatku ( tak se vzdycky tu kulicky toci a dojedou doprostred) tak se mi predtim na 2-3 vteriny zasekli a ted je to plynule.....

Nevite, co by tam mohlo byt nastaveny blbe???
Predtim sem mel zakazanych spoustu veci ( jelikoz jsem myslel, ze co nepotrebuju neni nutne mit zapnute a zrychli se tim system) ale opak byl pravdou.....

Co zpomaluje nabeh systemu a co chce ten Marvell, kdyz mam disky v IDE? A pak napise, ze to zadny disk nenaslo a restartuje se to za POST?

Edit: Tak vyreseno, pro vsechny, kdo chce rychly nabeh doporucuji vypnout
Marvell IDE
Marvell IDE boot ROM
Boot device nechat jen jeden disk
Zkratil sem mi nabeh systemu o 40 sekund.
Od pusteni PC do nabehu Windows mi to ted trva 12 sekund ( Ha, je to rychlejsi nez Asus Xpress gate) :D
Richmond (8084)|5.2.2011 19:56
Marvell bude asi řadič - ikdyž na něm nemáš žádný disk tak je hledá... Zpomalený náběh může způsobovat automatické přiřazování IRQ (pokud máš vypnutý PnP OS).