reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Rozpoznání 100Mbit / 1Gbit u switche D-Link DGS-1008D

PV_ox (2)|6.2.2011 00:04
Zdravím,

rád bych se zeptal jak je to s rozpoznáním rychlosti a tím pádem rozpoznání kablíků, které se mají brát v potaz, že obsahují ethernetovou komunikaci u switchů obecně případně konkrétně u mě u switche D-Link DGS-1008D.

Jde mi o to, zda když budu mít na příslušných pinech 1,2,3,6 konektoru RJ45 100Mbitový výstup z ADSL routeru a zbývající drátky použiji na jiná data, která si před switchem RJ45 rozdvojkou vyvedu ven, tak jestli můžu do switche pustit z druhého vývodu rozdvojky kompletní obsah UTP kabelu (tj. piny 1,2,36 obsahující 100 Mbit a ostatní piny obsahující úplně jiná data) s tím, že switch podle nějaké značky v datovém toku pozná, že se jedná o 100 Mbit a data na ostatních 4 kablících ignuruje nebo jestli musím ty 4 kablíky odpreparovat a udělat si speciální UTP kabel, kde budou data jen na těch pinech 1,2,3,6 a ostatní piny budou úplně hluché.

Snad se mi povedlo popsat srozumitelně o co mi jde...

Díky moc za rady.
|Mio| (1333)|6.2.2011 23:51
Detekce je stavova, takze bych je do portu radsi nevedl a pro jistotu je vyvedl pryc pred konektorem.
PV_ox (2)|6.2.2011 23:56
Díky moc za radu. Nebudu tedy riskovat a radši si udělám speciální UTP kabel a pošlu do switche jen to co tam patří.