Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 14 z 14

Téma: Propojení WiFi sítě na druhý router.

Nováček
    Registrace
    Dec 2008

Ahoj,
    měl bych na vás prosbu. Potřebuju propojit WiFi sít co mám doma na druhou WiFi sít, která má pripojení k internetu přes O2. Je to vůbec možné ?
    Situace je asi taková, že...:

Jeden barák -- WiFi síť s routerem, nez internetu
    Druhý barák -- stejná WiFi síť a router, s internetem od O2

Baráky jsou vzdálený asi 80m, mam vyvedenou externí panelákovou anténu, která je schopna chytat signál z toho druhého routeru v sousedním domě.
    Takže bych si to představoval asi tak, že doma budou na router napíchnutý 2 PC a ten router bude spojený s vedlejším barákem, přičemž samo router musí chytat signál u mě doma z 2 PC + mít v sobě externí anténu napojenou, která je vyvedená ven. Nevím zda to vůbec jde a jak to nastavit. Poradil by někdo ?
    Odpovídat lze po přihlášení

Občasný diskutér
    Registrace
    May 2006

Mas 2 varianty:
    1. Prenastavit routery na obou baracich na WDS a doufat, ze se uvidi. Prinese to prakticky urcite zpomaleni jiz tak neprilis rychleho spojeni.
    2. Koupit si wifi clienta (resp. AP s moznosti prepnuti do rezimu klient). Budes ho mit doma a nakonfigurujes ho, aby se pripojil do site z druheho baraku. Ethernetovym kabelem propojis tohoto klienta s tvym domacim routerem a mel bys mit vicemene hotovo. Zalezelo by jeste na tom, jestli chces sdilet data i mezi baraky, nebo ti jde jenom o ten internet. Mozne jsou obe varianty.

Nováček
    Registrace
    Dec 2008

Díky za odpověď. Ta druhá varianta se mě zdá lepší. Jedná se pouze o internet.

Ten AP client, mohlo by to být kupř, tohle ?
    http://eshop.marocomp.cz/zbozi/airli...spx?p=z:125592

Takže pokud to dobře, chápu, je třeba mít doma kalsicky router pro moji síť a ten propojit s druhým AP co budu mít doma přes kabel= nejde na to mít u mě doma pouze jednu krabičku resp. router i dkyby uměl pracovat jako client.
    Naposledy upraveno uživatelem stastikp: 07-02-2011 v 23:52

Občasný diskutér
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od stastikp Zobrazit příspěvek
    Takže pokud to dobře, chápu, je třeba mít doma kalsicky router pro moji síť a ten propojit s druhým AP co budu mít doma přes kabel= nejde na to mít u mě doma pouze jednu krabičku resp. router i dkyby uměl pracovat jako client.
    Presne tak.

Jednu krabicku bys mohl mit, kdybys nastavil WDS na obou AP, pripadne kdyby tvuj router mel dve nezavisle radia a pak by jedno bylo klient pripojeny na AP na druhem baraku a druhe radio by bylo AP pro tvuj barak. Ovsem takova vec neni z nejlevnejsich, to uz je levnejsi si koupit druhy jednoduchy AP.

Nováček
    Registrace
    Feb 2011

Ahoj, řeším podobný problém, v budově č. 1 mám router s přístupem k netu, budova č. 2 není však signálem z routeru pokrytá celá a dobře, k notebooku musím přidávat usb síťovku se silnější anténou. Představoval bych si v budově 2 připojit zařízení, které bude jednou stranou připojeno bezdrátově k routeru v budově 1 a na straně druhé bude pokrývat celou budovu č. 2 wifi signálem a zprostředkovávat tak přístup k internetu. Jsem v tomto opravdový noob a pro jistotu přikládám jednoduché schéma stávající sítě a představu toho, čeho chi docílit.
    Připojené soubory Připojené soubory
    Naposledy upraveno uživatelem Pastor: 10-04-2011 v 22:35

Starousedlík SHW
    Registrace
    Jun 2007

Vzhledem k rychlostem ktere nabizi O2 ti bude stacit router s podporou rezimu repeater.

Napr TP-Link WR741/841/941

Nováček
    Registrace
    Feb 2011

na owislinku jsem ten reapeter nastavil, ale je to hrůza, tragická ztráta stability i kvality signálu, v místě kde jsem měl download přes 800 KB mám s bídou 300. Představoval bych si zařízení, které by podle mého (lamího) názoru mělo dvě antény - první pro komunikaci s router/modemem a druhou pro pokrytí mého domu. propojení těchto dvou buněk by proběhlo s minimálními ztrátami uvnitř zařízení. Existuje něco takového? Popřípadě, jak se to jmenuje?

Nováček
    Registrace
    Feb 2011

Omlouvám se ten TP-Link WR941 má celkem 3 antény a všechny odnímatelné, je celkem za rozumné peníze zjistím o tom zařízení více ale zdá se, že je to co jsem hledal, děkuji

Starousedlík SHW Avatar uživatele zsdx
    Registrace
    Nov 2009

Citace Původně odesláno od Pastor
    ..by mělo dvě antény - první pro komunikaci s router/modemem a druhou pro pokrytí mého domu. propojení těchto dvou buněk by proběhlo s minimálními ztrátami uvnitř zařízení. Existuje něco takového? Popřípadě, jak se to jmenuje?
    AirLive DUO je to cemu nemuzes prijit na jmeno

Starousedlík SHW
    Registrace
    Jun 2007

Az na to ze tech vice anten je tam kvuli MIMO nikoliv kvuli oddelenemu prijmu a vysilani.

A zrovna tomuhle Ovisu bych se vyhnul veeeelkym obloukem.

Klidne muze mit jen jedinou antenu, ale musi umet WDS a je dobre kdyz umi vice SSID.

Nováček
    Registrace
    Feb 2011

Tak z toho nejsem zatím nikterak moudrý, potřbuji zařízení se dvěmi rádii?

Starousedlík SHW
    Registrace
    Jun 2007

NE

A hodne spatne by se ti schanelo, nebo by to bylo drahe, vice anten neznamena vice radii.

Starousedlík SHW
    Registrace
    Jun 2007

Citace Původně odesláno od |Mio| Zobrazit příspěvek
    NE

A hodne spatne by se ti schanelo, nebo by to bylo drahe, vice anten neznamena vice radii.
    Beru zpet, ten Ovislink ma skutecne 2 radia i kdyz jen b/g a jde pouzit jak potrebujes, tedy jedno jako wifi klient a druhe jako vlasni pristupovy bod, beze ztrat na propustnosti.

Ale skutecne nepotrebujes takove zarizeni, staci ti jakykoliv klasicky router ktery umi WDS, napr. muj oblibeny TP-Link

Nováček
    Registrace
    Feb 2011

Děkuji za rady, pokusím se použít stávající zařízení v režimu wds opakovač, jak router, tak ap ten mod znají, mohlo by to tedy fungovat. Ten dvourádiový ovis si nechám jako zálohu.

Podobná témata

1. Sítě: propojení wifi
    Od Neregistrovaný v sekci Poradna
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 24-12-2011, 10:33
  2. Wifi router - dvě sítě
    Od rambojack v sekci Sítě
    Reakcí: 0
    Poslední příspěvek: 07-10-2011, 15:01
  3. Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 04-05-2009, 13:02