reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problem s P 200MHz

domm (3)|7.5.2007 20:20
Ahoj, sehnal sem si pocitac z kteryho sem chtel udelat server. Je to pentium-s 200MHz, 128MB ram, a disk pres 1GB. Nabootuju s mechaniky, z disku i z diskety.HDD sem v XP naformatoval a spustil na nem scandisk. Grafiku mam v pci. Jinak o tom kompu vic nevim (zatim!).
Ted k oproblemu. Kdyz zacnu instalovat jakoukoliv distribuci linuxu, tak najede takova ta uvodni obrazovka pro volbu instalace, ale jakmile spustim instalaci at textovou, nebo grafickou, pokazde se pc proste restartuje. u windows 98 mi neprobehl pocatecni scandisk do konce (proto sem formatoval v xp a zkusil vymenit i disk. Vysledek byl pokazde stejny). Myslel sem ze to budou ramky, stale o tom uvazuji, spustil sem memtest a nenasel zadnou chybu, ale nejaky ty sektory, ci co, preskocil. Tak me uz nic nenapada. Chtel jsem poprosit o nejaky napad nebo inspiraci. Jestli nekdo resil neco podobneho. Diky .... Dominik
P@pi (1519)|7.5.2007 20:25
Nějaký sektory přeskočil? Co to je? Memtest by měl projet celý a to minimálně řekněme hodinu a půl.

Víceméně to může být téměř cokoliv. Často to bývají RAMky, ale míval jsem doma Celerona 333MHz s ASUS deskou, na kterou nešel nainstalovat OS. Když se přidal disk s nainstalovaným OS, tak vše běhalo v pořádku. Co to provést takhle? Sice je "hnus" a stabilita nevim nevim, ale za zakoušku by to mohlo stát.

Zkus ještě projet RAMky memtestem, třeba jinou verzí.
Petr S. (1220)|8.5.2007 09:37
Kdysi jsem řešil podobný problém, kde bylo příčinou menší přetaktování CPU. Instalace systému to prostě neutáhla. Po navrácení původního taktu se systém normálně nainstalil a po vrácení toho přetaktovaného taktu to už zas normálně šlo. Jen prostě ta instalace s tím měla problémy...

Jinak to může být i zdroj... Byl tam nějaký systém před tou instalací? Jaký? Neresetovalo se to?

BTW: Jak dlouho jsi testoval tím Memtestem?
domm (3)|8.5.2007 23:14
Ten memtest tam mel kolonku "pass" a hodnotu 3, tak sem z toho usoudil ze nekde neco preskocil. Jinak se v memtestu moc nevyznam, chtel jsem ho spis spustit kvuli tomu ze to vypada jakoby projizdel tu ramku fakt celou, tak sem chtel vedet jestli vyskacou nejaky chyby, ale verzi zkusim jinou. Je fakt ze asi prvni co sem mel udelat je resetovat bios. Nevim proc ale neudelal sem to. A jinak sem zkousel predinstalovat linux, ale to neslo, nabehl mi lilo a pri spousteni to napsalo nejakej error. Tak sem si rek ze je to tim, ze sem to instaloval na jinym stroji, uplne jina deska a vsechno. A jinak bych to asi taky svedl na ramky, zkusim sehnat jiny a pak zas napisu (sem na koleji, tak to bude zas za nejakej casek ;-) ). A zdroj bych doma taky mel, tak diky za navrhy. Urcite se jeste ozvu, zatim cau.
mech13 (5526)|9.5.2007 09:21
memetest ti projel uplne celou pamet, a to trikrat:) to pass znamena pocet pruchodu
Konnor (278)|9.5.2007 11:38
kdyby to nebyly ramky, tak bych prubnul flashnout BIOS.