reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Jakou zvukovku na připojení k věži?

BM (19)|8.2.2011 16:40
zdravim
uvažoval jsem o kvalitní zvukový kartě a k tomu kvalitní bedny 2.0 na poslech hudby převážně MP3, eventuelně CD-audio. Ale jelikož mám doma nevyužitou věž a bedny, tak mě napadlo, že bych si jí připojil k počítači.Zvukovku budu mít integrovanou 7.1 a potřebuju poradit, jakou vhodnou zvukovku si mám pořídit, abych využil na 100% potenciál těch beden. Předpokládám, že ta integrovaná se k těm bednám moc nehodí. Moc tomu nerozum a možná je to celý blbost, ale kupovat PC repráky do pěti tisíc se mi moc nechce, protože to taky nebude nic moc a tak mi toto řešení, aspoň dočasně přijde zatim jako nejlepší, když ta věž leží ladem.
Jedná se o věž Aiwa NSX-V900 (stereo) - zakoupena cca 1996
na jedný bedně je celkem 5 reproduktorů viz.specifikace podle orig.manuálu:

Woofer - 140mm cone type
Tweeter - 50mm cone type
Super Tweeter - 20mm ceramic type
Cardioid speaker - 80mm cone type
Surround speaker - 80mm cone type

Impedance: Front speaker - 6 ohms
Surround speaker - 16 ohms

Výkon zesilovače 150W
Ty dva reproduktory Cardioid a Surround jsou umístěny jakoby 45 stupňů od těch výškových a basového z důvodu poslechu ze všech pozic. To jen tak na úplnost, protože ani nevim co je to za typ reproduktorů.
http://hyperinzerce.cz/x-cz/inz/3756/3756287-aiwa-nsx-v900-1.jpg

Předem děkuju za všechny rady, názory a postřehy, který by mi mohli zvolit takovou zvukovku, přes kterou bych využil poslech hudby na těchto bednách a využil všechny ty osazené reproduktory.:-)
matyyy (2527)|8.2.2011 16:56
úplně nejednoduší máš koupit kabel jack-2cinch
a spojit s věží (využiješ i zesilovač věže) cinch konektory jsou zedadu a věž je třeba přepnout do režimu video (osobně tak funguju na podobný věži už pár let)
BM (19)|8.2.2011 17:14
[quote=matyyy;434188]úplně nejednoduší máš koupit kabel jack-2cinch
a spojit s věží (využiješ i zesilovač věže) cinch konektory jsou zedadu a věž je třeba přepnout do režimu video (osobně tak funguju na podobný věži už pár let)[/quote]
já jsem se neptal na připojení, to samozřejmě vim jak připojit věž ke zvukovce. Já jsem se ptal na tu zvukovku...jestli mi stačí ta integrovaná, nebo si mám koupit nákou lepší, aby ten zvuk z těch beden v rámci možností šel co nejlepší.
dinko (82)|8.2.2011 17:56
A akú máš integrovanú zvukovku?
Inak AUDIO CD si pustíš vo veži - rozhodne tak dostaneš najvyššiu kvalitu reprodukcie s daným hardwarom a ani nemusíš zapínať PC...
A kvôli MP3 (neviem aký bitrate - kvalitu má Tvoja hudobná zbierka) určite postačí integrovaná zv. k., ak je teda novšieho dáta výroby, cca. od r. 2005.
Zas ak máš kvalitné MP3 napr. 320 kb/s, tak stejne netuším akú kvalitu reprodukcie má veža AIWA, či sa k nej oplatí kúpiť kvalitná stereo zvukovka, ale myslím si, že integrovaná postačí.

Zapoj to a sprav jednoduchý test:
Prehraj Audio CD v PC cez vežu a potom ho prehraj vo veži ak poznáš rozdiel a kvalita bude neakceprovateľná skús novú zvukovku, resp. DAC.
BM (19)|8.2.2011 18:10
[quote=dinko;434196]A akú máš integrovanú zvukovku?
Inak AUDIO CD si pustíš vo veži - rozhodne tak dostaneš najvyššiu kvalitu reprodukcie s daným hardwarom a ani nemusíš zapínať PC...
A kvôli MP3 (neviem aký bitrate - kvalitu má Tvoja hudobná zbierka) určite postačí integrovaná zv. k., ak je teda novšieho dáta výroby, cca. od r. 2005.
Zas ak máš kvalitné MP3 napr. 320 kb/s, tak stejne netuším akú kvalitu reprodukcie má veža AIWA, či sa k nej oplatí kúpiť kvalitná stereo zvukovka, ale myslím si, že integrovaná postačí.

Zapoj to a sprav jednoduchý test:
Prehraj Audio CD v PC cez vežu a potom ho prehraj vo veži ak poznáš rozdiel a kvalita bude neakceprovateľná skús novú zvukovku, resp. DAC.[/quote]
ta integrovaná karta je na desce Asus a je to "VIA VT1818 7+1" (teprva jí budu kupovat)....mně jde samozřejmě hlavně o ty MP3, proto řešim tu zvukovku, CD přehrávač už mi leta nejde, takže to chci právě využít jen jako zesilovač. Tu Aiwu jsem kupoval před 15 ti lety na základě nějakýho testu, kde ve svý kategorii vyhrála za nejlepší zvuk. Proto mi jde o to, aby mi ta zvukovka ten zvukovej výkon tý věže nějak "nebrzdila", prostě aby ten zvuk byl v rámci možností stejně kvalitní jako kdybych přehrával CD přímo z věže. Bohužel to neporovnám, protože ten CD přehrávač je nefunkční....jedině, že bych tu věž dal někam opravit, ale pochybuju, že se tim někdo bude zabejvat :-)
odb (505)|8.2.2011 18:13
ta veza AIWA nieje nic moc, uplne ti staci ta integrovana zvukovka.
Trufam si povedat, ze "PC repráky do pěti tisíc" (myslim 2.0 stereo, ziadne 5.1 alebo 7.1) by urcite predcili v kvalite tu AIWU.
BM (19)|8.2.2011 18:27
[quote=odb;434202]ta veza AIWA nieje nic moc, uplne ti staci ta integrovana zvukovka.
Trufam si povedat, ze "PC repráky do pěti tisíc" (myslim 2.0 stereo, ziadne 5.1 alebo 7.1) by urcite predcili v kvalite tu AIWU.[/quote]
to právě nedokážu posoudit a docela by mě to zajímalo, jestli by byly lepší náký PC chrastítka řekněme za 2000 :-)...každopádně od toho nečekám náký zázraky, beru to jako dočasný řešení a když se tady ta věž válí bez užitku, tak proč kupovat PC bedny o kterých ani nevim, jestli by byly lepší :-)
dinko (82)|8.2.2011 18:41
Jaj tak to Ti bude stačiť tá integrovaná.
Keď si kúpiš nejaké regálové repro okolo 5000 a stereozosik, k tomu sa už dobrá zvukovka hodí. Takto Ti ja ani nikto iný, kto tú AIWU nemá a nepočul, rozdiel nezaručí. Na druhej strane je kvalitná ZK dobrá investícia do budúcnosti, ak ju dokážeš využívať, ona tak časom nezostarne ako iné časti PC, podobne reproduktory...

Takže pošetri a kúp si niečo lepšie - audio komponenty, ktorých zvuk si obľúbiš sa doma nestratia.:thumb
dinko (82)|8.2.2011 18:49
[quote=BM;434205]to právě nedokážu posoudit a docela by mě to zajímalo, jestli by byly lepší náký PC chrastítka řekněme za 2000 :-)..[/quote]

Tá veža bude hrať lepšie ako PC repro 2.0 napr. logitech za 2000, ja by som za to ruku do ohňa dal...Ale reč bola o repro za 5000, som myslel, že chceš nejaké regálové reprobedne...