reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Cerpadlo a material bloku mosaz

Barbis (3)|9.2.2011 01:35
Zdravim, chtel bych se optat na cerpadlo Eheim Compact čerpadlo typ 600 http://www.akvarista.cz/web/shop/item-eheim-kompaktni-cerpadlo-600 zdali bude postacujici s jeho vytlakem pro CPU+chipset+VGA.

Druha otazka je material na vyrobu bloků. Mam pristup k mosazy s vyssim obsahem medi, tak zdali tento matros bude vyhovujici(nerikam, ze vynikajici, jen ze nikde na forech o nem neni nejak zminka). Proste jestli to nebude popr. delat nejakou jinou neplechu.

Do vodnika jdu poprve, jen nemam moc financi, tak je pro mne cena cerpadla pomerne rozhodujici. Bloky si vyrobim a radiator uz nebude problem sehnat.

Vse bude mimo pocitac, tudis mne ponorne cerpadlo vyhovuje. I to napajeni 220 neni problem, pocitac je stejne v provozu skoro 24h.

Dekuji za pripadne odpovedi
johny__g (6387)|9.2.2011 08:39
K čerpadlu ti nic neřeknu, snad jedině aby jsi si porovnal parametry s jinými čerpadly.

Ohledně mosazi. Tepelná vodivost je nízká, dokonce poloviční oproti hliníku a s mědí se to už vůbec nedá srovnat (110 vs 390 W·m-1·K-1 při 20°C). Samozřejmě mosazí jsou stovky druhů a pokud neznáš přesné složení (co znamená vyšší obsah mědi?) nemá cenu se o tom ani bavit. Stejně tak obrábění - na běžnou mosaz potřebuješ dokonale ostrý nástroj a pořádně upnout. Pak je to celkem v pohodě.
Barbis (3)|9.2.2011 09:16
Ups, tak ted jsem si nasel tabulku tepelne vodivosti kovu a opravdu je to cca 1/3 oproti medi. Tak to do toho rozhodne nejdu, poohlednu se po medi.

K tomu cerpadlu ale stejne nevim, zda ten vytlak 1.3m je dostacujici, protoze jak jsem se jiz v uvodu zminil jdu do vody poprve a tudiz nemuzu srovnat vykony. Nevim co je malo a co dostacujici.
johny__g (6387)|9.2.2011 11:50
Na tyhle dotazy je tu speciální sekce, zkus se zeptat. Ale to čerpadlo je zřejmě stejné jako tohle. Snad by stačilo.
Alphacool Support (1563)|10.2.2011 09:06
Na nerestriktivni komponenty je to cerpadlo ok. Ja osobne bych teda priplatil 400Kc a koupil EK-DCP 2.2, ktery je mnohem vykonnejsi a je napajeno 12V, ale pokud mas proste tvrdy financni limit tak i ten compact bude v pohode. Otazkou ale pak je, pokud pises, ze chces mit komponenty mimo PC, aby to cerpadlo vubec tu kapalinu bylo schopny do toho PC dostat...a tady uz bych trochu pochyboval, na to ten compact neni delany.
Barbis (3)|11.2.2011 01:12
A kdybych koupil tuto pumpu? http://www.patro.cz/objects/1074969829.html

Ale zase nevim jak je to u ni s hlucnosti..
Alphacool Support (1563)|11.2.2011 11:29
ty eheimy jsou vicemene vsechny totalne neslysitelne, jediny problem jsou u nich vibrace, ale ty se daji vhodnym uchycenim eliminovat. ten compact 1000 neni spatny.