reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Doména na svůj server

Victus (21)|10.2.2011 12:15
čau, zaplatil jsem si domenu a domluvil se s kámošem na hostingu u něj na serveru. Jenže od mi před 4ma nama poslal údáje, ale ot jsme tu nebyl a teďka odjel on na 2 týdny pryč. Poslal mi účty k FTP, SQL a IP na kterou se napojuji a k tomu alias v apache. Jenže já nevím co mám nastavit (forpsi) a jestli se vubec bude používat tahle adresa a nemám k tomu mit jeste neco, když tam nejsem jedinej komu davá hosting.
Tosuja (107)|10.2.2011 12:55
V podstate mas vsechno, co potrebujes. pomoci FTP nahrajes na server svuj web a pokud potrebujes databazi, tak i pro tu mas ucet.

Byt tebou, vytvorim si jednoduchou webovou stranecku, ktera vypise klidne jenom "Ahoj", pojmenuj ji index.html a nahraj pres FTP na server.

A ted jeste musis upravit DNS zaznam pro svou domenu. Predpokladam, ze to je tvoje starost, ze to sis zarizoval sam. Mas tedy od sveho registratora domeny prihlasovaci jmeno a heslo, ktere te dostane do administratorskeho rozhrani, kde si upravis DNS zaznam tak, aby *.tvojedomena.cz ukazovala (zaznam typu A) na IP adresu, kterou mas od kamose z webhostingu.
Dojigiri (1629)|10.2.2011 13:03
Potřebuješ ve Forpsi zadat NS servery toho hostingu.

Tj. jestli máš údaje např.
ns1.tvujhosting.cz
ns2.tvujhosting.cz
(nebo třeba jenom jeden ns, ale většinou se dávají 2, jeden je záložní)

tak je zadat do forpsi. Konkrétně na https://admin.forpsi.com/ se přihlásit svým uživ. jménem a heslem, zvolit Domény, klepnout na doménu kterou chceš hostovat, "změna DNS serverů", "vlastní DNS", zadat pod sebe DNS servery a Odeslat.

Předtím si ale ověřit jestli je tvoje doména správně zanesená na DNS serverech na hostingu (aby ke jménu tvojí domény vracel IP), ve Windows např. příkazem
[code]nslookup www.mojedomena.cz ns1.tvujhosting.cz[/code]
(první parametr je tvoje doména a druhej jméno NS serveru na kterým to chceš ověřovat)
Musí to vrátit nějakou IP pro tvou doménu - pokud by nebyla zanesená, vypíše chybu, např. "*** UnKnown, nelze najit adresu http://www.mojedomena.cz: Query refused" (v tom případě neprovádět změny DNS serverů a počkat až bude doména zanesená).

Změna se projeví až po nějaký době, záleží to na nastavení TTL jednotlivých cachujících DNS serverů. Pokud bys chtěl na novej hosting ze svýho PC přistupovat hned (např. pro vytváření obsahu), je možno dočasně přidat záznam do souboru C:\Windows\system32\drivers\etc\hosts ve tvaru
xxx.xxx.xxx.xxx http://www.mojedomena.cz
kde xxx.xxx.xxx.xxx je IP adresa získaná pomocí nslookup v předchozím odstavci (pravděpodobně to bude IP adresa hosting serveru, ale ne vždy).
(a nezapomenout pak záznam z etc\hosts dát zase pryč, až bude dokončená propagace DNS - v principu tam nevadí, pouze v případě, že by se změnila IP adresa, ale je tam pak už každopádně zbytečnej)


// EDIT samozřejmě pokud ten hosting nemá vlastní NS a nedostal jsi je, tak u forpsi ponechat jejich DNS servery a zadat IP tak jak říká Tosuja.
Victus (21)|10.2.2011 13:04
dobře, tak nastavím A záznam na tu IP, na kterou se připojuji normálně (FTP, SQL) A když on má v administraci i e-mail, nemusím CNAME/MX záznamy, k těm jsem nic nedostal..
r34ktor (7477)|10.2.2011 14:44
Pokud si nebudeš s něčím vědět rady, kontaktuj technickou podporu. Od toho je. ;)