reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Taktování na desce ASUS P5G41C-M LX

čudlík (3)|10.2.2011 15:42
Jsem z těch možností OC uváděných zde na fóru trochu mimo.

Mám výše uvedenou desku
+ procesor E6550
+ paměti A-DATA Extreme E. 800MHz 2x 1GB
+ nvidia GT240

Zkoušel jsem podle možností BIOS hnout některými hodnotami, dostal jsem se na 2,33@2,79GHz,
paměti v tu dobu jedou na 790MHz. S napětím jsem si moc nehrál, dochlazovat čipset nemám v plánu, bedna chlazená nějakým průvanem je (2x AC 12cm vstup a výstup, na procesoru AC Freezer 13). Některé děličky o kterých se tu mluví jsem v BIOS nenašel. Poradí mi někdo podle manuálu dostupného na internetu, kam se s udanými komponentami můžu ještě bezpečně hnout? Momentálně jak se hnu na 2,8 GHz deska už nestartuje, nevím kde je chyba, vím že deska je obyčejná, ale nějaký OC obsahuje.
čudlík (3)|11.2.2011 08:13
Nikdo mi neporadí, prosím?
matyyy (2527)|11.2.2011 08:53
takže teď máš procesor na cca fsb 400 a násobič 7
to klidně může být limit desky (přecejen už fsb 400 oficiálně nepodporuje)

maximální fsb co deska zvládne zkusíš tak že nastavíš násobič na 6 a fsb zvedneš třeba na 410
čudlík (3)|11.2.2011 09:52
Nejsem teď u svého kompu, ale myslím, že násobič šel v některých momentech přepnout mezi 6 a 7, FSB pokud se pamatuji běží na 395. Na 396 už to padne. Jen je tam asi jednoduchá dělička pro paměti, která mi po změně FSB dává na výběr už vynásobené asi tři hodnoty, které můžu dosadit. Bohužel to není v poměru ke zbytku desky, protože tyhle paměti jeli v pohodě na 870MHz na M2N-E, tady mi to "míchání" nějak moc nejde. Co napájení, je třeba s něčím někde hýbat?
bren1965 (26)|23.3.2011 12:46
Chtěl jsem se zeptat jak jsi z deskou spokojen. Přemýšlím, že si ji koupím taky: Nemám to na hry jen dělám vektorovou grafiku, což není taková zátěž. ale chtěl bych udělat nějaký levný upgrade. Cca do 5000,- základní desku, procesor a popřípadě paměť - ale paměť mám DDR2 5GB takže bych ji asi nechal. A přemýšlím co by jste mi popřípadě doporučili. Chtěl bych zůstat na Intelu - nebo, raději AMD?
Děkuji