reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Zamrznutí Win XP

koren3 (255)|11.2.2011 09:02
Zdravím,

mám takový prblém (operační systém WinXP 32-bit, Athlon 3000+, Gigabyte GA-K8NF-9, GeForce Gigabyte 6200). Při zapnutí PC mě nenaskočí na monitor ani nabíháni BIOSu a naskočí až načítání XP dostane se to až na plochu, kde zruba 2 minuty jede PC "normálně". Ty uvozovky jsou proto, že je nasteveno rozlišení na 1920x1200 a vypadá to, jak kdyby to bylo na menší. Prostě vidím jak kdyby jen část plochy a pomocí posouvání myši se posouvám po ploše. A zruba po 2 minutách se kousne celý PC. Pokoušel jsem se přeinstalovat ovladače grafiky ale to se za 2 minuty nestihne do nouzového režimu se taky nedostanu, protože nevidím náběh BIOSu a ničeho. Řekl bych, že asi odešla deska či grafika... Vymazal jsme i CMOSku a nic. Toto mě začalo dělat, když jsem připojil k PC novou vypalovačku, ale když ji odpojím, tak se nic nemění. Co si o tom myslíte?

Děkuji za vaše příspěvky.
johny__g (6387)|11.2.2011 09:18
Zkusil bych jinou grafiku, klidně třeba starou do PCI, jak se to bude chovat.
Marenek (239)|11.2.2011 10:06
ověřil bych a) chování v nouzovým režimu s VGA zobrazením a b) jestli a jak poběží nějaká linuxová live distribuce
Doctor01 (400)|11.2.2011 10:33
Ahoj

To Marenek - psal, ze se nedostane do nouzoveho, takze nejprve tohle:
od zapnuti pc prubezne mackej klavesu F8, a melo by to jit.
Zde mas support.
No a pak uvidis. Zkus se podivat do logu, zmenit nastaveni atd.
Taky tam samozrejme muzes vymenit grafiku, zkusit jiny system atd.
Zalezi na tom ...
koren3 (255)|11.2.2011 12:12
Já se právě do F8 vůbec nedostanu... Nebo možná dostanu, ale je černá obrazovka. Jak jsem psal, obrazovka se rožne až když to dojede do WIN...
Jinak grafiku si půjčím, ale až zítra...
koren3 (255)|14.2.2011 17:16
Tak to vypadá na desku, grafika žádná změna.
koren3 (255)|19.2.2011 08:09
Tak kdyby chtěl někdo vidět výsledek, tak to byla deska a při bližším prozkoumáním jsem našel nafouklé kondenzátory...
TunerM (15)|20.2.2011 18:52
Toto mě také kdysi dělávalo... mrzlo mě to, občas mě to i celý spadlo. Nemáš plnej HDD popř. plochu? Kdysi jsem měl přeplněnou plochu v řádu několika GB, všechno sem smazal a jelo to OK :-)