reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Víkendová diskuze: Počítačová skříň

husky14 (4214)|11.2.2011 10:12
Tímto Vás zveme na Víkendovou diskuzi na téma:


[SIZE="5"]Počítačová skříň[/SIZE]



Case je často opomíjenou, přesto hlavně kvůli hluku a chlazení důležitou součástí počítače. Na co se při výběru zaměřit? Jakou konstrukci, vlastnosti a materiály by měla mít? Co preferujete a čeho se naopak vyvarovat? Zapojte se s ostatními do diskuze!


Zúčastnit se mohou i neregistrovaní, stačí stisknout tlačítko Odpověď u levého okraje stránky nad a pod příspěvky.
Doctor01 (400)|11.2.2011 10:25
Ahoj

Tak ja osobne mam case uz cca 8 let a jsem s ni stale spokojen.
Je to vetsi bedna do ktere lze dat desky do velikosti full atx.
Tehda jsem to potreboval na workstation s dual xeonem.
Je cela cerna, plech 1mm, ve predu dvirka s hlinikovym celem.
Prazdna vazi cca 16,5kg. U nas stala okolo 5tis, ale kamosi zrovna
jeli do Vidne, a tak ji privezli za polovic.
Ma dvojity kos na 6 disku otoceny smerem do boku a bezsroubkovou montaz
- nejen disky, ale i mechaniky a karty.
Tehda jsem si to nemohl vynachvalit, v normalnich skrinich nic takoveho nebylo.
Je tam samozrejme misto na vetraky i s filtrama jak pred disky, tak na dalsich mistech.
Jak jsem psal, mam ji uz opravdu dlouho a urcite ji nehodlam menit.
Stale je to asi nejlepsi bedna, co jsem kdy videl.
Jinak moje doporuceni je urcite brat bedny co jsou ze skutecneho plechu (alespon 0,8mm)
a ne z papiru - jsou dostatecne tezke a pevne, takze tak nevibruji atd.
Tady se nevyplati skudlit nejakou tu stovku navic, protoze kdyz se vybere dobra,
muze vydrzet opravdu dlouho, protoze je s ni clovek spokojeny.
czhunter (775)|11.2.2011 11:08
Myslím, že tohle téma tu nedávno bylo :)

Pro mě osobně jsou nejlepší skříně ty z "profi" sestav (ala MacPro, Alienware, Dell XPS, ...), jsou krásné, dobře navržené a nemá je kdejakej čičmunda :)
Sám mám pár let HP Virtus a nejspíš ji budu ještě dlouho mít, jeden z kusů HW kde ani neuvažuju o upgradu.
zdenek.falar (7)|11.2.2011 12:54
Osm let ChiefTec bigtower.
V poslední době ale přecházím na skříně, které jsou ,,na míru'' svému obsahu
  • Aplus Blockbuster ... mikro-ATX /Ubuntu/ - pracovní mašina
  • Aplus Blockbuster Storm ... mikro-ATX (i7-920, triple-DIMM, R5870, vodník) - herní mašina
  • Lian Li Q08A ... miniITX /Ubuntu/ - domácí datový sklad (RAID-5 4xHD) a TV server (LeadTek DVB-1000T) v jedné kysně - server běžel přes rok rozložený po polici, než jsem našel kysnu, která má optimální poměr obsahu a velikosti
  • [*] CFI A6819 ... miniITX /Ubuntu/ - set-top-box + DVD přehrávač - příjem a zpracování videosignálu z TV serveru
SkyVessel (157)|11.2.2011 13:43
Už 2 měsíce mám Cooler Master Centurion 534 Light KWNA a za tu dobu musel projít mnoha změnami :thumbdown
- musel jsem odpojit s case dodávaný ventilátor - kromě rádia to byla jediná věc, co mě rozptylovala u práce
- modrá dioda byla zevnitř přelepena téměř neprůhlednou černou folií díky které získala už přijatelnou intenzitu...
- čelní panel mám vypodložený papírkama díky čemuž už tolik nerezonuje
- jo a nožičky má plastové, takže veškere vibrace hdd se přenášely šíleně na stůl a do vedlejčích místností :stupid

A to jsem pečlivě vybíral co si koupím... Ale teď už je v poho a já sem spokojený... Je to věc na kterou se denně díváte (nejen to), takže nějaké šetření nepřichází v úvahu
MartyMCarthy (0)|11.2.2011 15:09
Já zrovna pořizuju nový herní stroj a vybral jsem LIAN-LI ARMORSUIT PC-P50. Z hlediska instalace, funkčnosti a kvality by to měla být paráda. Designově se drží při zemi, ale není to zlé. Radši než mít rezonující, vibrující, kroutící se skříň, která drží jen "na dobré slovo". Upřednostnil jsem ji i před nělika designovými lahůdkami, které byly zase poměrně hlučné. Znáte lepší volbu?
redhawk (15)|11.2.2011 15:32
Mam cez 2 roky Acutake ACUForce.
Predtym som mal AKASA AK-ZEN01.

Acuforce mi plne vyhovuje keze mam v skrini velky chladic na CPU (ZALMAN CNPS10X Quiet) ktory mal problem v mensich skriniach.
Na testovacom PC mam spravenu vlastnu case z dreva.
Neregistrovaný (0)|11.2.2011 15:39
Myslím, že nabídka skříní je tak bohatá, že si vybere každý. Co však na trhu postrádám, je možnost zakoupit skříň pro HTPC s menšími rozměry a zabudovaným displejem. Nabízené skříně pro HTPC jsou buď příliš malé (nelze použít 3,5 HDD + pravděpodobně problém s chlazením) a nebo naopak příliš velké (s dispejem je nabízí např. Thermaltake). Mezitím neexistuje nic. Líbílo by se mi, když budu mít chuť si pustit např. hudbu, tak bych nemusel pouštět zbytečně televizor.
Ecthelion (29)|11.2.2011 16:13
[quote=MartyMCarthy;434768]Já zrovna pořizuju nový herní stroj a vybral jsem LIAN-LI ARMORSUIT PC-P50. Z hlediska instalace, funkčnosti a kvality by to měla být paráda. Designově se drží při zemi, ale není to zlé. Radši než mít rezonující, vibrující, kroutící se skříň, která drží jen "na dobré slovo". Upřednostnil jsem ji i před nělika designovými lahůdkami, které byly zase poměrně hlučné. Znáte lepší volbu?[/quote]

Skříň co si vybral mám už měsíc a v nemohu si ji vynachválit. Desighn decentní, zpracování na jedničku, chytře řešeno. Jedinou výtku mohu směřovat k uchycení in-take ventilátoru ke koši na HDD. Jinak patřil jsem dříve spíš k těm, co brali skříň jako něco podružného, po čase vztekání se například s "kejbmenežmentem" nebo s nedosedáním bočnic jsem prozřel. Na case by se nemělo zbytečně šetřit. :)
DrZelenka (2491)|11.2.2011 16:57
Před cca 4 lety jsem se začínal PC věnovat více jsem si vybral Aerocool Baydream a víceméně jsem spokojen.

Jelikož to byla první bedna co jsem si kdy vybíral, tak to není ideální výběr a nedostatků jsem našel dost, ale ve výsledku to je velmi dobrá skříň a její koupě nelituju (i když bych dneska vybral jinak).

Akorát z toho, že všichni chtějí bednu za míň než 1000kč (a to i se zdrojem), rostu. Dvě věci co z PC opravdu vydržej (když jsou kvalitní) a na těch se šetří zrovna nejvíc :stupid Holt se to neprojeví na výkonu a po pár letech, když PC zastará, to letí taky pryč, takže zdroj až tak často neodejde.
Neregistrovaný (0)|11.2.2011 18:31
Začínal jsem na klasickém hlučném papíráku dodávaného k sestavám Comfor, pak jsem přesedlal na Antec 300, s kterým jsem spokojen dodnes, za ty peníze zlatá skříň, tolik vychytávek se v hladině okolo 1500,- neobjevuje běžně. A před pár dny jsem upgradoval na LIAN-LI v 1000, což je už úplně jiná třída se kterou počítám na následujících několik let (dokud se nezmění standardy).
durib (1141)|11.2.2011 18:39
Pro me je skrin jenom prostredek pro uchyceni a ucinne chlazeni HW. Priorita je pro me dostatecny prostor (aby se tam vse potrebne veslo) a hlucnost osazeni (predevsim HDD). Estetika nehraje az tak velkou roli, stejne je stale pod stolem a divam se na ni jen pri zapinani.
Z techto hledisek mi vyhovuji levnejsi skrine, upravim si je uz pak dle sveho. Mam takto resene 3 PC, kde skrine jsou uz upravene a jen pripadne menim HW.
Norri (27)|11.2.2011 19:54
Já řeším nový stroj už pár měsíců. Nějak na to nespěchám a snažím se vybrat to nejlepší za rozumnou cenu. Prošel jsem už spoustu recenzí a skříň jsem si nakonec vybral Fractal Design Define R3 Black Pearl. Má ji i kolega a nemůže si ji vynachválit.

http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=10514000400000010IU
Woyta (284)|11.2.2011 21:16
Ja si poridil starej Bigtover Chieftec. 11kg poctive oceli.
Trochu jsem si ho upravil pro vodnika a jsem spokojen.
Na stole mam skrin decentniho vzhledu se zanedbatelnou hmotnosti 34kg.
ČR (0)|11.2.2011 22:40
Jedině Big Tower. Ostatní jsou odpad. Case tak kolem 5000 ideál. Velké, težké, silné plechy, hliník. Lian li má model za 14 000. To je nejlepší case ze všech.
Neregistrovaný (0)|11.2.2011 22:51
Nejuzasnejsi jsou stare levne Eurocase. To se clovek suverene pri kazde oprave poreze. Bohuzel prave ty jsou v domacnostech nejcastejsi. Takze se primlouvam za cokoliv, hlavne bez ostrych hran.
JiVy (9)|12.2.2011 09:38
Osobně mám už víc než 2 roky CoolerMaster ATCS 840. Skříň jsem tehdy vybíral dlouho a dodnes volby nelituji. Je to skutečně big big tower, celý z masivního hliníku. Co mi ušetřilo spoustu práce je výsuvný tray pro základní desku, samozřejmě s montážním otvorem pro back plate pod paticí CPU. V současnosti do ní plánuji vodní chlazení (čekám už jen na CPU blok) a celé se mi vejde dovnitř včetně 3×120 radiátoru. Možná, že by se věšel i 3×140 model, ale nebylo by to příliš efektivní, protože by byl částečně překrytý a nevešel by se celý pod horní mřížku.
Záleží ne účelu sestavy a rozpočtu, ale pro běžné herní PC bych doporučil některou z variant Fractal Design R3, nebo větší Fractal Design XL.
Lian-Li je osvědčená kvalita, ale pokud někomu přijdou drahé, tak mám dva favority pro kvalitní big towery.
Pokud někdo plánuje vodní chlazení, tak za pozornost určitě stojí skříně od Corsairu. Ano, Corsair dělá i krásné skříně! Nejdražší Corsair Obsidian 800D má okno v bočnici a hot-swap uložení HDD s přístupem z čela skříně. Osobně preferuji Corsair Obsidian 700D, který se odlišuje pouze pevnou bočnicí a klasickým uložením HDD. Obě skříně nabízejí propracovanou konstrukci a výborný cable management.
Pro vzduchové chlazení naopak za pozornost stojí revolučně řešená SilverStone SST-FT02B, která v sobě kombinuje to nejlepší ze svých předchůdců SilverStone SST-FT01B a SilverStone Raven. Na první pohled obyčejný big tower v sobě skrývá překvapení v podobě o 90° otočené základní desky s konektory vyvedenými nahoře. Což se může leckomu hodit, ale hlavní jsou 3 obří pomaloběžné ventilátory, které ženou vzduch ze dna skříně nahoru a zajišťují tak ideální vzduchové chlazení, zejména pro GK. Pokud někdo plánuje CF/SLI tak lepší vzduchové chlazení bude hledat jenom těžko.
16cmfan (2153)|12.2.2011 10:19
Taktiež som už prišiel na dôležitosť mať kvalitnú skrinku a preto si asi na budúci mesiac (dúfam) kúpim Lian Li PC-7FN + asi nejaké to odhlučnenie King Mod Premium...
majkl 11 (207)|12.2.2011 10:56
[quote=Norri;434830]Já řeším nový stroj už pár měsíců. Nějak na to nespěchám a snažím se vybrat to nejlepší za rozumnou cenu. Prošel jsem už spoustu recenzí a skříň jsem si nakonec vybral Fractal Design Define R3 Black Pearl. Má ji i kolega a nemůže si ji vynachválit.

http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=10514000400000010IU[/quote]



Vlastním již přes rok Fractal Design Define R2 Black Pearl. a pro mě naprosto dokonalá skříň za super cenu! :thumb viz . foto

(pro rejpálky,:p vím že není zapojen 8 pin na desce, sem to zapoměl při montáži a před focením , pak už nebyla baterka ve foto)

pozitiva case (pro mě)

-odhlučnění velmi dobré (narozdíl od nějakých řešet :p)
-vzhled super, žádné zbytečnosti na čem by se držel prach či jinak překáželi (prostě čistej design :D:D)
-zdroj dole si nasává studený vzduch přes filtr a ne teplej z case (čímž i méně trpí)
-cable-management výborný
-přední nasávaní přes dvoje perforace a ještě prachové filtry.
-disky uloženy na gum. podložkách proti vybraci
-možnost až 8 ventilátorů (což je naprosto zbytečné vzhledem dobrému proudění vzduchu uvnitř skříně)z toho 2 již namontovány(bohatě stačej páč má byt v case podtlak takže jeden přední to žene na HDD jeden zadní ven z case, zdroj nasává studenej vz. odspodu a hned fouká ven a GK nasává studenej z case a taky žene teplej hned ven, plus samo ventil na na proc. co to posílá do zadního kterej to vytahuje ven.
-dodaný regulátor 3 ventilátoru v balení
-možnost vodního chlazení (pro mně naprosto nepotřebné, páč jak říkám voda a elektrika nejdou do sebe )

To je asi shrnutí co si o case myslím a za tyhle peníze asi nic lepšího není.:notsure :idea :thumb:thumb:thumb:thumb
DSC06053.JPG
StD (1963)|12.2.2011 11:12
@majkl11: Jak často tento krám čistíš? Výměna filtrů? Já mám mj. jeden BigTwr, který byl také vybaven takovými vymoženostmi a filtry byly to první, co jsem vyházel - byly neustále ucpané a nedalo se to čistit (bodejť by ne, když se v místnosti hulí 80 cigár denně a stojí to u otevřených dveří na balkon, kde neustále jezdí autobusy MHD...). Mám tam 6 ventilátorů na celkem 6 HDD, hluk mi nevadí (je to pracovní mašina, která běhá hlavně v noci, když spím...), ale zdroj na dno bych nedal ani náhodou - to bere zvenčí všechno svinstvo jako vysavač a ten zdroj bohužel nejde tak snadno rozebírat a čistit. Narozdíl od ostatních ventilátorů, které jednou za čtvrt roku přeluxuji, vytáhnu ven a mokrou cestou očistím...
Richmond (8084)|12.2.2011 13:06
[quote=husky14;434722]Na co se při výběru zaměřit?[/quote]
Váha ;) Pokud jde o ocel tak 12kg+, hliník by neměl jít pod 6kg

edit: Jinak ten kejs z G5 Maca stojí 12tis (a nevede se jako servisní díl, takže jí fakt nemá každej čičmunda) a váží přes 9kg (největší bigtower od LL má 11kg)
Neregistrovaný (0)|12.2.2011 15:10
ja asi pred cca 6 lety daval do kupy vyrazene PC....
streva nic moc, ale tu big tower case bych chtel mit doma / serverova, poctivy plech, box na HDD atd..., vaha urcite pres 10kg, nejaky Dell.... /
majkl 11 (207)|12.2.2011 15:13
[quote=StD;434881]@majkl11: Jak často tento krám čistíš? Výměna filtrů? Já mám mj. jeden BigTwr, který byl také vybaven takovými vymoženostmi a filtry byly to první, co jsem vyházel - byly neustále ucpané a nedalo se to čistit (bodejť by ne, když se v místnosti hulí 80 cigár denně a stojí to u otevřených dveří na balkon, kde neustále jezdí autobusy MHD...). Mám tam 6 ventilátorů na celkem 6 HDD, hluk mi nevadí (je to pracovní mašina, která běhá hlavně v noci, když spím...), ale zdroj na dno bych nedal ani náhodou - to bere zvenčí všechno svinstvo jako vysavač a ten zdroj bohužel nejde tak snadno rozebírat a čistit. Narozdíl od ostatních ventilátorů, které jednou za čtvrt roku přeluxuji, vytáhnu ven a mokrou cestou očistím...[/quote]


Tak tady foto, po dvouročním používaní a uvnitř case luxovana pouze jednou, asi před 7 měsíci.
Jinak každý tyden, když přítekyně luxuje a uklízí dům, tak otevřu přední filtr a vyluxuju a to samé i u spodního. jinak naprosto nic. :thumb

-samo že zdoj nasavá všechno, ale když nejsu prasátko :p a jednou týdně uklízím tak je to myslím v poho, ale zase se dobře chladí,
proč?
páč dole je větší zima než nahoře to známe ze ZŠ a navíc nenasává teplej vzd. z case čímž se myslím dost šetří.

- mám takovej příklad , kdysi jsem jednou přijel ke kamarádovi a ten měl pc v paneláku na koberci v rohu , asi tak půl roku (nová mašina a dal za ni asi 45000,- chvilku tam sedím a říkám ty vo.. proč ti ta mašina tak řve, se pořád chlubíš co máš za strojovnu a vona je to zatím nějaká rejže :D:D:D.

Začal se celej čertit (je na to háklivej), ale pak povídá že je mu to taky divný. Tak říkám a koukal jsi na to a čistil to vůbec, máš to na koberci ten v sobě drží spoustu prachu.

No jasně povídá , stará to kolem pořád luxuje. :thumb :rolleyes:
:ideaTak jsem se šel kouknout a povídam vám že to jsem ještě neviděl :runaway:runaway:hmm:cry:confused:

nejprve jsem myslel že má na case nějaký spešl filtry ,co jsem nikdy neviděl, ale když jsem case otočil ze zadu bylo to všude i na výdechu z GK, no mazec dodnes mě mrzí, že jsem si to nevyfotil ,ale bylo to trapne. :mistake
Vrstva prachu, přesně podle tvaru větráku v tloušťce asi 0,5-1cm, ale takovou hustotu jsem neviděl a to má větrák jen z boku a vzadu, no prostě neskutečnej mazec tam se nemohl dostat vzduch ani náhodou takže se uvnitř vše vařilo a jelo na plnej knedlík, nebo nok :stupid:D:D

Čím více větráku taky více prachu. :idea ale tady to neplatilo.
IMG_2747.JPG IMG_2748.JPG IMG_2749.JPG
Richmond (8084)|12.2.2011 15:21
Kecy - čím více/větších děr, tím více prachu - taktéž známe ze školky ;)

Ovšem u těhle kejsů jsou paradoxně nejnebezpečnější horní díry - řesně jak říkáš voda a elektrika nejde dohromady :p

edit: jinak miluju hodnocení "je to supr kejs", hlavně když v tom máš jednu grafiku, jeden disk, jednu mechaniku...
16cmfan (2153)|12.2.2011 15:26
[quote=Richmond;434930]Kecy - čím více/větších děr, tím více prachu - taktéž známe ze školky ;)

Ovšem u těhle kejsů jsou paradoxně nejnebezpečnější horní díry - řesně jak říkáš voda a elektrika nejde dohromady :p

edit: jinak miluju hodnocení "je to supr kejs", hlavně když v tom máš jednu grafiku, jeden disk, jednu mechaniku...[/quote]

Tak každý má svoj meter na kvalitu... tiež som chcel tú skrinku ale keď sa Jandaskunk poriadne rozpísal na kvalitu a to, že HDD vibrujú, tak dám prednosť istote - Lian Li... taktiež je jasné, že tie komponenty, čo tam má, nemôžu byť ultra tiché, ale ako hovorím, každý má iný "prah bolesti"
majkl 11 (207)|12.2.2011 15:34
[quote=Richmond;434930]Kecy - čím více/větších děr, tím více prachu - taktéž známe ze školky ;)

Ovšem u těhle kejsů jsou paradoxně nejnebezpečnější horní díry - řesně jak říkáš voda a elektrika nejde dohromady :p

edit: jinak miluju hodnocení "je to supr kejs", hlavně když v tom máš jednu grafiku, jeden disk, jednu mechaniku...[/quote]

Já sice nepsal "je to supr kejs", ale pro mě naprosto dokonalá skříň za super cenu!
a to myslím naprosto vážně !!

- díry nahoře jsou zadělané
- čím více/větších děr - nevím co tím myslíš ????
- k čemu víc GK nebo HDD mám 2TB, + 2x exterák po 1TB na založní věci co každej den nepoužívám, Čím víc HDD tím pomalejší mašina
navíc
když pro můj ůčel, (hraní her, sledování filmů poslouchání hudby, internet a práci na grafice a růžné střihy je toto naprosto dostatečné). :thumb
Richmond (8084)|12.2.2011 15:35
Myslím, že u tý diskuze je i odkaz jak ty disky chytnout líp (ale o to nebezpečněji). Ona ani ta nejlevnější LL není kdovíco - já jí bral z nutnosti (nechtěl jsem přes Nový rok) a jsem zklamán, příště už nic takovýho nechci, radši vezmu Chiefa nebo GB Sumo 5118

@Majkl
- zadělatené nezmanené vodotěsné, nikdy nebudou mít takovou pevnost jako plný panel
- čím více/větších děr tím více prachu, pokud máš 1 díru na outtake máš minimum prachu, dovnitř se vzduch dostane vždycky klidně perforací vpředu a bez intake (který je imho naprosto zbytečný pokud nemá člověk 10 bank s ramkama a 4 disky nalepený na sobě)
- víc hlav, víc ví - opět známe ze školky. 2TB je moooc hezké číslo, klobouk dolu. Zajímavá úvaha o počtu hdd a vlivu na výkon... Tohle platí možná tak u tebe...
- mrkni na CM Sileo

edit: hliník + necedník za prachy plastu/oceli http://www.tiphardware.cz/lian-li-pc-60fn.html - má i reset a to se vyplatí :D
majkl 11 (207)|12.2.2011 15:36
[quote=16cmfan;434933]Tak každý má svoj meter na kvalitu... tiež som chcel tú skrinku ale keď sa Jandaskunk poriadne rozpísal na kvalitu a to, že HDD vibrujú, tak dám prednosť istote - Lian Li... taktiež je jasné, že tie komponenty, čo tam má, nemôžu byť ultra tiché, ale ako hovorím, každý má iný "prah bolesti"[/quote]


JJ nikomu nevnucuju, jen jsem řekl svůj názor a spokojenost naprostá, za tu cenu prostě myslím není srovnatelna.
Georginek (2957)|12.2.2011 15:44
O vibrovani HDD bychom mohli rozpravat cely rok.....
Ja osobne jsem se jeste nesetkal se skrini, ktera by melo 0 hluk a absolutne zadne vibrace z HDD.
( 1 OK, ale 2 a vice uz vibruje ) Zalezi jaky mas ucho a jak moc se tim zabejvas.....
Jedinny nevibrujici reseni HDD je, kdyz jsou zaveseny na gumickach jako to mam ted ja a absolutni spokojenost.

80% normalnich zakazniku, nezalezi na hlucnosti a spokoji se STOCKem....
Neznam jineho uchyla z mych kamaradu, spolupracovniku a zakazniku, ktery by byl pedant na ticho ze skrine......

Ja mam CM HAF932 a nemuzu si ji vynachvalit. Musel sem ovsem snizit otacky vsech ventilatoru a ted jsou neslysitelne, takze pro rejpaly - mam sice cednik - ale "tichy" cednik :)
Richmond (8084)|12.2.2011 15:47
[quote=Georginek;434938]...takze pro rejpaly - mam sice cednik - ale "tichy" cednik :)[/quote]
Jo chlapče musím tě zklamat, nejtišší má určitě KineCZek - tomu se prej povedlo roztočit Noctuu na 150rpm (asi prstem protože jinak to nejde) a tvrdí že je to ULNA :D :D :D

edit: hliník ecedník za prachy plastu/oceli http://www.tiphardware.cz/lian-li-pc-60fn.html
Georginek (2957)|12.2.2011 15:49
[quote=Richmond;434939]Jo chlapče musím tě zklamat, nejtišší má určitě KineCZek - tomu se prej povedlo roztočit Noctuu na 150rpm (asi prstem protože jinak to nejde) a tvrdí že je to ULNA :D :D :D[/quote]

Jasny, nejsem zklamanej, ale prutok vzduchu pri 150rpm asi bude urcite skvelej, to uz je uplne jedno, jestli se to toci a zere proud, nebo netoci vubec.
Osobne se mi roztoci vsechny FANy na minimum ( co dovede predni panel ) 550rpm. CPU je zlobivej a ten potrebuje 900rpm na roztoceni, ale pak na 700rpm jede, ale zase po kazdym startu hejbat s cudlikem...
majkl 11 (207)|12.2.2011 15:53
[quote=Georginek;434938]O vibrovani HDD bychom mohli rozpravat cely rok.....
Ja osobne jsem se jeste nesetkal se skrini, ktera by melo 0 hluk a absolutne zadne vibrace z HDD.
( 1 OK, ale 2 a vice uz vibruje ) Zalezi jaky mas ucho a jak moc se tim zabejvas.....
Jedinny nevibrujici reseni HDD je, kdyz jsou zaveseny na gumickach jako to mam ted ja a absolutni spokojenost.

80% normalnich zakazniku, nezalezi na hlucnosti a spokoji se STOCKem....
Neznam jineho uchyla z mych kamaradu, spolupracovniku a zakazniku, ktery by byl pedant na ticho ze skrine......

Ja mam CM HAF932 a nemuzu si ji vynachvalit. Musel sem ovsem snizit otacky vsech ventilatoru a ted jsou neslysitelne, takze pro rejpaly - mam sice cednik - ale "tichy" cednik :)[/quote]


Kdysi jsem někde zahled, jak měl nějakej maník HDD na 4 gumovej přísavkách normalně položenej na spodku case a psal že naprosto dokonalé řešení ohledně rezonancí za cca 10Kč :idea
Georginek (2957)|12.2.2011 16:07
No, ja to resil hodne dlouho, a vymyslel elegantni, levny, rychly a nehlucny reseni bez velkeho zasahu do case... A vymyslel jsem toto.
Plochou gumu od kalhot provliknout do O kolem do kola, poradne natahnout, sesit sesivackou :D, zbytek ustrihnout a pak disk provliknout tak, ze horni humu tlacit dolu, dolni nahoru, vznikne ocko, do kteryho se disk zatlaci a opravdu tam drzi.
Takze tiche reseni a tez pevne. Disky nevypadnou ani kdyz se skrin polozi na bok.....:idea

PS: na spodku skrine jsem mel polozeny jeden HDD na huubicce od nadobi rozstrihnuty na pul, jeste kdyz sem mel EC skrin. Bylo to hnusny, neprakticky a samozrejme teploty nebyly optimalni.... To mi bylo 13, tak sem byl rad, ze je ticho kdyz sem paril C&C Red Alert ( v noci bez zvuku, aby si nasi mysleli, ze spim )
120220111305.jpg 120220111306.jpg skica.jpg
Richmond (8084)|12.2.2011 16:13
[quote=majkl 11;434942]Kdysi jsem někde zahled, jak měl nějakej maník HDD na 4 gumovej přísavkách normalně položenej na spodku case a psal že naprosto dokonalé řešení ohledně rezonancí za cca 10Kč :idea[/quote]
Jj, tohle je dobrej fígl, blbý je že už to do Fractalu nedáš... Ikdyž do něj vlastně nedáš ani ATIny s káblama zpředu karty... Ale do LL jo :D Fakt nechápu jak si to někdo může koupit a pak ještě takhle vychvalovat... Mám pro to jen jedno vysvetlení - nikdy neměli v ruce jinej kejs :notsure



edit: Šestnáctko ještě chvíli šetři na 9F :thumb
Neregistrovaný (0)|12.2.2011 16:27
[quote=Georginek;434938]O vibrovani HDD bychom mohli rozpravat cely rok.....
Ja osobne jsem se jeste nesetkal se skrini, ktera by melo 0 hluk a absolutne zadne vibrace z HDD.
( 1 OK, ale 2 a vice uz vibruje ) Zalezi jaky mas ucho a jak moc se tim zabejvas.....
Jedinny nevibrujici reseni HDD je, kdyz jsou zaveseny na gumickach jako to mam ted ja a absolutni spokojenost.

80% normalnich zakazniku, nezalezi na hlucnosti a spokoji se STOCKem....
Neznam jineho uchyla z mych kamaradu, spolupracovniku a zakazniku, ktery by byl pedant na ticho ze skrine......

Ja mam CM HAF932 a nemuzu si ji vynachvalit. Musel sem ovsem snizit otacky vsech ventilatoru a ted jsou neslysitelne, takze pro rejpaly - mam sice cednik - ale "tichy" cednik :)[/quote]

Tuhle skříň mám taky, jen mám provedenou malou úpravu, aby mohlo být uvnitř i čerpadlo s expanzkou od vodního chlazení. Je to super skříň otáčky ventilátorů ve skříni jsem stáhnul na minimum takže je téměř dokonalé ticho :-) .
majkl 11 (207)|12.2.2011 16:29
[quote=Richmond;434944]Jj, tohle je dobrej fígl, blbý je že už to do Fractalu nedáš... Ikdyž do něj vlastně nedáš ani ATIny s káblama zpředu karty... Ale do LL jo :D Fakt nechápu jak si to někdo může koupit a pak ještě takhle vychvalovat... Mám pro to jen jedno vysvetlení - nikdy neměli v ruce jinej kejs :notsure



edit: Šestnáctko ještě chvíli šetři na 9F :thumb[/quote]

Něco bych na to řek ale nemá to smysl je to tak že si každej koupí na co má a hlavně co mu vyhovuje. Pohanit to umí každej.

jinak tady je to řešení , co jsem našel akorát samo budou teploty disku o trochu vyžší, páč se jinak troch přenaší přes šroubky či jiným dotykem na skříň
Richmond (8084)|12.2.2011 16:38
[quote=majkl 11;434948]Něco bych na to řek ale nemá to smysl ...[/quote]
No to kua nemá - šroubky bych nechal stranou, hliník vodí trochu jinak než ocel, než nabarvená ocel přes gumy... ;) Jako mě se zdají Silverstony ještě kvalitnější než LL, ale taky jsou adekvátně zaplacený, pokud bych srovnával levnější LL s SS tak je jasný kdo by prohrál. Osobně mám takový názor, že ta Fractalka R2 nemá větší cenu než 1.800,- + nemá pro mě a mé zákazníky požadovaný počet 5a1/4, zato 3.5" je tam požehnaně až se přes to neprožene vzduch, klec se nedá otočit atd... Ale když budeš mít argument pro tak se rád přiučím - vždyť jsem taky jen člověk ;)
16cmfan (2153)|12.2.2011 16:43
[quote=Richmond;434944]

edit: Šestnáctko ještě chvíli šetři na 9F :thumb[/quote]

Jj, to by nemal byť problém http://www.tichepc.sk/Lian-Li-PC-9F-Black.html?arg1=001022006
Richmond (8084)|12.2.2011 16:45
[quote=16cmfan;434953]Jj, to by nemal byť problém http://www.tichepc.sk/Lian-Li-PC-9F-Black.html?arg1=001022006[/quote]
Tak zrovna tahle má děravej vršek jako přišla mě a musel jsem čekat další 4 dny na vršek :D
16cmfan (2153)|12.2.2011 17:02
[quote=Richmond;434954]Tak zrovna tahle má děravej vršek jako přišla mě a musel jsem čekat další 4 dny na vršek :D[/quote]

Hneď ako budem mať nejaké peniaze, tak sa ešte ozvem... :) potom to poriešime...
Richmond (8084)|12.2.2011 17:23
Tady snad není co řešit - prostě nekupuj tu s děravym horním víkem. Znáš to - přijdeš domu decentně unaven, párkrát škytneš a můžeš šetřit na novej vnitřek :D
majkl 11 (207)|12.2.2011 17:25
Jak říkám každej si vybere co chce a tady pouze diskutujem a měníme názory.
Ja říkam že mně na moje potřeby vyhovuje naprosto a jinej at si koupí kase třeba za 30000,-* to ja to dám raději dovnitř
Richmond (8084)|12.2.2011 17:44
No tak jinak a polopatě - jedinej rozumnej důvod proč kupovat ocel a ne hliník? Bavím se o ceně kolem 2.300,-
Georginek (2957)|12.2.2011 17:46
[quote=Richmond;434977]No tak jinak a polopatě - jedinej rozumnej důvod proč kupovat ocel a ne hliník? Bavím se o ceně kolem 2.300,-[/quote]

Ze by cena? :D Kolik by asi stal HAF z hliniku? ;)

Edit: Tu cenu si tam dopsal az kdyz sem to postnul...
Lovap (13)|12.2.2011 17:54
Ja mám skriňu Avance Integra. Je to dobrá skriňa, ťažká, s mnohými vychytávkami, ale pretože je tak nejako konštrukčne stará, nemyslelo sa pri tom na uloženie diskov. Sú tam len dve miesta a ešte neodpružené. Vyriešil som to vibration killermi a uložením diskov do 5,25" šácht. Takisto nemá riešený cablemanagement.
Pretože som nedávno menil zostavu, rozmýšľam veľmi silno :-) o kúpe novej skrine. A keďže peňazí moc nieje, môj favorit je Sharkoon Rebel9 Pro Economy. Má veľmi dobré možnosti vedenia káblov, všetkých 9 pozícii je 5,25", vpredu sú filtre, zdroj je dole (s filtrom), celkom bohaté možnosti umiestnenia ventilátorov. Jediné čo ma u nej trocha štve je to, že za tú cenu (cca 52€) samozrejme nemôžem chcieť 1 mm plech. Počítam však s tým, že keď to bude rezonovať (ale pri montáži diskov cez vibration killery zrejme najväčší zdroj vibrácii odpadne), kúpim nejaké odhlučňovacie hmoty aby to zaťažilo najmä bočnice. Budem musieť vyriešiť tiež zakrytie nadbytočných vetracích otvorov (asi nejako podobne ako to má Fractal design so svojím ModuVentom).
Mimochodom, Fractal design Define R3 som chcel pôvodne - odradil ma (okrem ceny) práve spôsob uloženia diskov - je ich moc a cez bočné časti rámikov vzduch nemá šancu prejsť. A ako to tu niekto spomínal, veľmi vibrujúce disky prenášajú vibrácie do skrine aj napriek silikónovým podložkám.
Neregistrovaný (0)|12.2.2011 18:25
[quote=Ecthelion;434786]Skříň co si vybral mám už měsíc a v nemohu si ji vynachválit. Desighn decentní, zpracování na jedničku, chytře řešeno. Jedinou výtku mohu směřovat k uchycení in-take ventilátoru ke koši na HDD. Jinak patřil jsem dříve spíš k těm, co brali skříň jako něco podružného, po čase vztekání se například s "kejbmenežmentem" nebo s nedosedáním bočnic jsem prozřel. Na case by se nemělo zbytečně šetřit. :)[/quote]


Díky za reference. ;-) Pravda, dobrý case je prevencí mnoha problémů.
Norri (27)|12.2.2011 21:44
Jsem ochotný připustit, že Fractal Design R3, který je zde tolik haněný, je špatná skříň. Kterou skříň bych si potom měl koupit, když chci aby byla tichá a měla prachové filtry? Tolik zde prosazovaná LIAN LI PC-60FN taky nebude žádný zázrak podle následujícího odkazu:

http://www.czechcomputer.cz/disc_doc-P4BB3DC78DE3EB521C125765900818E64.html?&all=1
Neregistrovaný (0)|12.2.2011 23:35
Přidávam tip, vždy se snažím přemlouvat zakazníka na lepší case, když chce herní pc, ale peníze vladnou světu. Našel jsem zajímavý kompromis Sharkoon Rebel 12 Value Edition černá. Stojí cca 2300kč. Fotky jsem našel tady: http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=1051400890UQ1NYJHQ

Neříkám že je uplně nej, jen cena/výkon je hodně zajímavá a raději další volné peníze strčit do zdroje.
bren (108)|12.2.2011 23:43
ja mam CoolerMaster Centurion 532 Black a spokojenej docela sem.jen ma malo mista pro HDD.a priste chci jinde usb vstup.AL nebo FE mi je jedno ale cena do 2000kc
pavel.hromadka (6)|13.2.2011 22:52
[quote=Richmond;434977]No tak jinak a polopatě - jedinej rozumnej důvod proč kupovat ocel a ne hliník? Bavím se o ceně kolem 2.300,-[/quote]

Že hliník je lehký a snáz se rozvibruje? Že je dražší a mohu se obávat více kompromisů, obzvláště v uváděné cenové hladině? Rozdíl v tepelné vodivosti nemusí hrát až takovou roli, pokud nejsou stěny skříně předělané na opravdové chladiče (viz některá díla na silentpcreview, tam hliník smysl má, ale jde možná o 40kg skříně, v sériové výrobě by byly cenově úplně jinde). Většinou kvůli tlumení vibrací zabráníte pevnému kontaktu mezi topícími komponenty a skříní, přestup tepla mezi vzduchem a kovem při malé ploše povrchu skříně nestojí za řeč, obzvlášť pokud budou bočnice sendvičové kvůli tlumení hluku; o proudění vzduchu kolem skříně se také nikdo normální nestará. Kdysi jsem chtěl hliníkovou skříň, ale pak jsem viděl velmi drahý počítač vestavěný v Al skříni od CM a přibrzdil jsem: hukot bočnic indukovaný pevnými disky by jí snad mohly závidět všechny EuroCase dohromady.

Nemám velké zkušenosti s LianLi, věřím, že dělají kvalitní kusy (ale za 2 300 těžko prodat všestranně vychytanou skříň), jen si myslím, že zakládat hodnocení skříně na materiálu nedává smysl.