reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

VirtualBox

petr.svec (320)|11.2.2011 11:48
potřebuji ve virtualboxu nastavit sít tak, abych na PC kde je nainstalován se mohl připojit na apache instalovaného v systému ve virtualboxu

poradte jakou sitovou kartu tam mám vybrat

a kde najdu pod jakou IP adresou mi běži virtual box
Dojigiri (1629)|11.2.2011 14:18
Řekl bych Host Interface Networking
http://k5.web.klfree.net/content/view/88/3/
(je třeba nainstalovat v hostitelským PC virtuální síťovku)

A IP adresa pak samozřejmě ve virtuální mašině se podívat na vlastnosti síťovky anebo "ipconfig".
odb (505)|12.2.2011 20:06
problem nieje v tom aku sietovku vyberies ale ako ju nastavis. Nastav ju ako "bridged Adapter" a potom sa bude virtualny stroj tvarit ako samostatny pocitac s vlastnou sietovkou a ip adresou a budes moct nanho pristupovat bezproblemov a odkialkolvek.

V prilohe ti posielam obrazok s nastavenim.

Vo vrchnej casti pod Bridged adapter si vyberas fyzicku sietovku na tvojom PC, ktoru bude virtualny stroj pouzivat (daj pozor ak mas v pocitaci viacej ako jednu sietovku aby si vybral tu, ktoru mas pripojenu do siete). V casti advanced si vyberas typ sietovky, ktory bude virtualbox emulovat pre virtualny stroj. Tam je skoro jedno aku sietovku vyberies.
virtualbox.JPG
meti (43)|7.7.2011 09:37
Ahoj. Rozběhal jsem si pod VirtualBoxem Win98SE. Potřeboval bych si do tohoto OS natáhnout nějaké soubory z reálné mašiny. Projížděl jsem nastavení křížem krážem, zkoušel sjem kde co, nepovedlo se mi žádným způsobem dostat soubory, nebo nasdílet nějakou složku mezi oběma prostředími.

Máte s tím někdo nějaké zkušenosti?
Dojigiri (1629)|7.7.2011 13:49
Tak na to by měl stačit režim NAT a ve Virtual boxu nastavit sdílení ... si myslím ...

I když ve VMware jsem měl s NAT myslím dřív nějakej problém, že mi to nešlo přes host name ale pouze přímo přes IP adresu (ale teď už mi to funguje i s hostname) ... takže jestli to nepůjde, zkus "ping jmeno_pocitace", pokud se nedostane, tak ve Virtual boxu zadej "winipcfg" (pokud se dobře panatuju z Win9x) a koukni jakou má IP adresu, pak zkus ping přímo na tu IP adresu, jestli půjde. Pokud jo, můžeš se připojovat přímo přes ip adresu. (a pokud to nerozchodíš přes hostname, možno přidat na hostitelským PC tuhle ip adresu do windows/system32/drivers/etc/hosts)
meti (43)|7.7.2011 20:30
Jak si s virtualboxem hraju zjistil jsem, že zatím ani sít řešit nemusím. Vybral jsem si pro sdílení složku, kam jsem nahrál soubory z WinXP - hostitelské PC. Bohužel se ve virtuálním PC nemůžu k obsahu této složky dostat, i když ji OS vidí. Hlásí mi velikost složky 0 bytu, přitom je ale její název skutečný (př. thief 1). ... je to oříšek
Dojigiri (1629)|7.7.2011 22:31
A jsou dobře nastavení oprávnění souborů u tý sdílený složky? Tj. třeba z jinýho PC se tam dostaneš?
EditorPO (2819)|7.7.2011 22:47
tu to máš krásne vysvetlené aj s príkladmi

je to síce staršia verzia, ale princíp zostal

http://www.dedoimedo.com/computers/virtualbox-network-sharing.html