reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Který ADSL modem byste doporučili?

radek.kovacik (96)|14.2.2011 16:50
Chtěl bych koupit nějaký lepší ADSL modem (v ceně do 2000,- Kč) s WiFi v normě 802.11n s kvalitním firewalem a širšími možnostmi nastavení a rozhoduji se mezi ZyXEL P-660HN-F3Z a D-Link DSL-2741B. Nejlepší by bylo, kdyby měl i gigabitové porty, ale to už bych asi chtěl moc (nevím o žádném, který by to nabízel).

Který byste doporučili nebo zvolili?
|Mio| (1333)|14.2.2011 19:16
Zyxel nebrat, D-Link spis, ale radsi bych pohledal jeste neco rozumnejsiho.

Konkretne Linsys, Asus ci TP-Link. V tomhle poradi.

No a co se tyka gigabitovych portu tak http://www.mironet.cz/netgear-dgn3500b--adsl2--wifi-n-router--4xgig-sw+dp110704/
radek.kovacik (96)|15.2.2011 15:40
Takže ty myslíš, že Asus nebo dokonce TP-LINK je lepší než ZyXEL a D-LINK? Já myslel, že vybírám od dvou (skoro) nejlepších firem a že TP-LINK je někde na úrovni modemu Huawei od Telefoniky O2. :confused:

Ten Netgear je pro mne nepoužitelný, protože má pouze zabudovanou (interní) anténu, takže by to mělo mizerný dosah (potřebuji pokrýt 3 podlaží). To už by byl lepší tento ASUS nebo některý TP-LINK, ale ještě jsem nestihl nastudovat, v čem se jednotlivé typy TP-LINKů liší.

Mají tito výrobci také tak propracovaný a robustní firewal jako ZyXEL (podpora ochrany DoS, SPI)?
Richmond (8084)|15.2.2011 15:54
No nechci malovat na zeď, ale podle mě 3 podlaží s tou anténkou neprostřelíš, spíš bych koupil další APčko a dal ho do bridge nebo minimálně koupil sektorovou anténu (ačkoliv do baráku přes podlaží bych upřednostnil variantu A - neupečeš se tam a máš větší šanci, že pokryješ víc "hluchých" míst)
radek.kovacik (96)|16.2.2011 19:40
Tak teď fakt nevím, jaký modem pořídit. Když jsem se podíval do jiných diskuzí, např. do této na serveru DSL.CZ, tak tam někdo prohlašuje, že kromě Cisca, Drayteku a Alcatelu nemá význam nic kupovat a že všechny Asusy, Zyxely, D-Linky a další značky jsou krámy, jiný si tam zase D-Link pochvaluje a další vychvaluje Zyxel. Teď z toho mám pěkný guláš... :confused:


Richmond:
Vzhledem k tomu, že je potřeba signál WiFi dostat pouze přes jeden strop, tak si myslím, že by to mohla i malá anténa zvládnout. Samozřejmě, když by jich bylo více (2 nebo 3), bylo by to ještě lepší. Proto se dívám spíše po modemech s více anténami (a nejlépe odnímatelnými).

P.S.: Co se týká toho "opékání", řekl bych, že je celkem jedno, jestli půjde dvojnásobný výkon ze dvou míst nebo poloviční výkon z jednoho místa, ale směrovaný správným směrem. Navíc ve druhém případě bude menší vzájemné rušení AP (je to tady docela hustě "zasíťováno").
odb (505)|17.2.2011 19:23
[quote=radek.kovacik;435938]Tak teď fakt nevím, jaký modem pořídit. Když jsem se podíval do jiných diskuzí, např. do této na serveru DSL.CZ, tak tam někdo prohlašuje, že kromě Cisca, Drayteku a Alcatelu nemá význam nic kupovat a že všechny Asusy, Zyxely, D-Linky a další značky jsou krámy, jiný si tam zase D-Link pochvaluje a další vychvaluje Zyxel. Teď z toho mám pěkný guláš... :confused:[/quote]

Cisca su neskutocne predrazene a obycajneho uzivatela zbytocnost, Draytek je tiez zbytocne drahy a zas extremne dobry nieje. Alcatel nepoznam, takze nemozem hodnotit.
Osobne k plnej spokojnosti pouzivam doma Zyxel 661HW-D3, v praci stary Zyxel 650H a nemozem sa stazovat. Ale napr so zyxelom 660HW uz nemam take dobre skusenosti. D-linky maju na moj vkus slabe moznosti nastavenia. Neda sa vesobecne povedat ten je dobry a ten je zly, vela zalezi od linky. Jeden je lepsi na dlhsie vzdialenosti, druhy je lepsi na zarusene linky....
Z tych dvoch by som asi isiel do toho zyxelu ale je to najnovsi model od zyxelu, tak je tazke ho hodnotit.
Ak niesi daleko od ustredne, tak z pohladu adsl casti je to skoro jedno aky ADSL router si vyberies.
radek.kovacik (96)|17.2.2011 19:35
Teď jsem se díval na ASUS a na DrayTek a porovnával jejich možnosti a funkce a musím říct, že mě docela lákají. Spíše bych ale šel do toho Asusu, protože umí skoro totéž, co DrayTek, ale stojí polovinu.

Nemá někdo z vás s některým z nich zkušenost? Jak byste je hodnotili v porovnání se ZyXelem a D-Linkem.
|Mio| (1333)|17.2.2011 20:53
Draytek ma dobrou ADSL cast a funkce, nemel jsem v ruce nejaky novejsi, starsi meli problem s propustnosti wifi v G.

D-link neni spatnej, ale ma blby webovy rozhrani a ADSL cast tak prumer.


Asi vem ten Asus, na ten najdes nejmin jakychkoliv stiznosti a problemu, akorat nema odnimatelne anteny.
radek.kovacik (96)|19.2.2011 11:40
[quote=odb;436149]Ak niesi daleko od ustredne, tak z pohladu adsl casti je to skoro jedno aky ADSL router si vyberies.[/quote]
Od ústředny jsem cca 200 m vzdušnou čarou a samotný kabel by mohl mít délku maximálně 500 m (spíše méně), takže s jeho délkou by neměl být problém. Spíše by možná mohl být zarušený, ale to nedokážu poznat. Dá se to nějak zjistit?

[quote=|Mio|;436185]Asi vem ten Asus, na ten najdes nejmin jakychkoliv stiznosti a problemu, akorat nema odnimatelne anteny.[/quote]
V manuálu toho Asusu je napsáno "SMA antenna connector". Já myslel že to znamená, že jsou ty antény nasunuté na konektorech a tudíž odnímatelné nebo to automaticky neplatí?
Jandaskunk (2330)|19.2.2011 23:32
Za sebe můžu akorát napsat zkušenosti se Zyxel 660HW od O2, a můžu říct, že je to neskutečnej šmejd, neustálé padání netu (nutnost restartovat), klidně i několikrát denně. Ještě jsem se ale nedostal k upgradu firmware, ale kdo ví, jestli to pomůže. Je ale možné, že problémy jsou jen s tímto modelem, nedokážu posoudit.
|Mio| (1333)|20.2.2011 00:38
[quote=radek.kovacik;436483]Od ústředny jsem cca 200 m vzdušnou čarou a samotný kabel by mohl mít délku maximálně 500 m (spíše méně), takže s jeho délkou by neměl být problém. Spíše by možná mohl být zarušený, ale to nedokážu poznat. Dá se to nějak zjistit?


V manuálu toho Asusu je napsáno "SMA antenna connector". Já myslel že to znamená, že jsou ty antény nasunuté na konektorech a tudíž odnímatelné nebo to automaticky neplatí?[/quote]

Add kabel, proste reklamuj sluzbu a oni ti to prijdou promerit.

To je spis chyba, protoze tenhle typ anteny neni nikdy u Asusu odnimatelny. Krom toho SMA te nezachrani standarni anteny co se daji koupit jsou RSMA i kdyz se asi da sehnat a pouzit redukci.
radek.kovacik (96)|22.2.2011 16:15
Když už jsem si modem konečně vybral a chtěl si jej objednat, tak jsem zjistil, že ho nikde nemají a ani mít nebudou. Jedná se o Asus DSL-N13. To mně však vrací úplně na začátek tohoto vlákna a celého procesu výběru s otázkou, který modem zvolit teď.

[SIZE="3"]Tímto bych chtěl případné zájemce o ADSL modemy upozornit, že firma ASUS končí s výrobou ADSL modemů kvůli nízké poptávce po tomto sortimentu ze strany zákazníků.[/SIZE]

Proto pokud někdo má o nějaký ADSL modem od Asusu zájem, ať jej urychleně koupí, neboť je již pouze několik posledních kousků na skladě a další (dle vyjádření samotné firmy ASUS) zřejmě nebudou.
|Mio| (1333)|22.2.2011 20:56
nekde bude nejakej viset na prodejne nebo ve skladech, jen pohledej.
Jech Josef (206)|23.2.2011 09:07
[quote=Jandaskunk;436641]Za sebe můžu akorát napsat zkušenosti se Zyxel 660HW od O2, a můžu říct, že je to neskutečnej šmejd, neustálé padání netu (nutnost restartovat), klidně i několikrát denně. Ještě jsem se ale nedostal k upgradu firmware, ale kdo ví, jestli to pomůže. Je ale možné, že problémy jsou jen s tímto modelem, nedokážu posoudit.[/quote]
Já ho mám Zyxel 660HW od O2 přěs rok a sem sním spokojený, koupil sem novou tiskárnu, připojil přes něj a v pohodě.
NHKG (1136)|23.2.2011 09:31
Pokud neseženeš Asus. tak taky doporučuju TP-LINK. Párkrát jsem se s nimi setkal a vždy bez problémů a cena většinou velmi příjemná.

[quote=Jech Josef;437388]Já ho mám Zyxel 660HW od O2 přěs rok a sem sním spokojený, koupil sem novou tiskárnu, připojil přes něj a v pohodě.[/quote]

Taky mám Zyxel 660HW od O2, už to bude asi přes 2 roky a naprosto bez problémů. Předtím jsem měl ale jiný Zyxel, přesný model si nepamatuju, a to byl neuvěřitelný šmejd. Stačilo menší zakolísání napětí v síti a blokl se. Poté jsem ho pak musel vždy vypnout a nechat 15 minut vychladnout, jinak se ani nerozběhl.
Georginek (2957)|23.2.2011 10:51
Ja mel doma Zyxel od 02 a naprosta katastrofa..... 4x do tejdne zasek, musel se vzdy vypojit adapter..... Otresnej smejd.
Instaloval jsem jich celkem dost, protoze to lidi dostavaji zadarmo, a co je zadarmo - tak je prece super (viz Notebooky od Mountfiledu) :D ..... vzdycky jim rikam - az to nepujde, odpojte ho od proudu a za minutu zas zapojte.... :rolleyes:

Ja s tim mel problem, protoze kdyz to vypadlo, nesel net celou noc...... Protoze bych se musel obliknout, jit prez ulici do prace, vsechno otevrit a tu sragoru restartovat (parkrat sem tam sel, ale uz to bylo neunosne) tak sel pryc.... uz nikdy vic....
To uz je o mnoho lepsi ten Huawei EchoLife

Ja bych doporucil neco od Tp-link ci D-link
radek.kovacik (96)|23.2.2011 19:09
[quote=|Mio|;437297]nekde bude nejakej viset na prodejne nebo ve skladech, jen pohledej.[/quote]
Hledal jsem v internetových shopech, co to šlo, ale nepodařilo se mi najít ani kus. Teď už by mohl leda opravdu někde viset - zapojený na UTP kabelech... :)

[quote=Georginek;437406]Ja bych doporucil neco od Tp-link ci D-link[/quote]
Vzhledem k tomu, že ten Asus je již opravdu nesehnatelný, asi půjdu do toho TP-Linku. TP-Link je oproti D-Linku výhodnější v tom, že má odnímatelnou anténu, takže v případě, že by dodávaná nevyhovovala, dá se nahradit anténou výkonější.

Ještě bych se zeptal, jaké jsou zkušenosti se značkou AirLive OvisLink (ať už s modemy nebo i celkově se značkou). Vzhledem k tomu, že používají čip Broadcom, by to nemuselo být špatné.