reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

jak naformatovat ext. HDD?

ManPlus (18)|15.2.2011 10:29
Dle rad jsem naformatoval ext. HDD (ktery slouzi hlavne pro zalohy) na NTFS, jenze pak jsem kopil TV ktera umi z disku prehravat filmy, ale pouze pokud je ve FAT32. Jaka je tedy vyhoda NTFS? (tusim ze by to melo byt hlavne mensi sektory diky cemu v pripade spouste malych souboru zaberou pod NTFS mene mista nez FAT - to ovsem nevyuziji) nebo jeste neco jineho? A kdyz to budu z NTFS preformatovavat na FAT32 musim dat full format nebo staci Rychly format?
Salamander (6177)|15.2.2011 10:56
FAT32 hlavne nepobere soubory vetsi nez 4GB, v tom spociva hlavni vyhoda NTFS ... teoreticky bys jeste hohl zkusit exFAT, ale otazka, jak si s tim poradi ta televize :)
zsdx (2098)|15.2.2011 11:47
[quote=ManPlus]A kdyz to budu z NTFS preformatovavat na FAT32 musim dat full format nebo staci Rychly format?[/quote]

Staci rychly ('format x: /fs:FAT32 /q' v prik.radku), pomerne casto takhle formatuji flesky na ruznou sector-size.
Nojo, ale asi bude problem s tim, ze to budes muset udelat mimo Win (FAT32 tusim max 32GB), napr. v GParted.
Doctor01 (400)|15.2.2011 12:26
[quote=Salamander;435543]FAT32 hlavne nepobere soubory vetsi nez 4GB, v tom spociva hlavni vyhoda NTFS ... teoreticky bys jeste hohl zkusit exFAT, ale otazka, jak si s tim poradi ta televize :)[/quote]

Ano, problem s velikosti souboru na FATce. Stejna vec u jedne LG plasmy - ta brala FAT32 a NTFS, exFAT ne. Jestli je to nova tv, tak me chybejici podpora NTFS trochu prekvapuje.
Marenek (239)|15.2.2011 13:07
podstatná výhoda NTFS oproti FAT je větší odolnost. fatku rozstřelí kde co, ntfs vydrží víc. osobně jsem toto dilema řešil kdysi prostým rozdělením disku na dvě partyšny a leta mi to takto spokojeně slouží ;)
Cidlo (21)|28.4.2011 07:54
Jak byste se dozvěděli v sousedské části fóra TV Freak podpora formátu NTFS výrobci videotechniky souvisí s licenčními poplatky. Proto i některé nové výrobky podporují pouze FAT32 a každý, kdo si kupuje novou TV DVD přehrávač BD přehrávač či rekordér a je s věcí obeznámen hlavně pátrá po tom, zda USB2 port tohoto přístroje pro zapojení externího disku podporuje NTFS a formát MKV .
xsys (9)|17.6.2011 19:17
WD ma na svych strankach FAT32 formatter - programek