reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problém s integrovanou grafickou kartou

franapa (11)|16.2.2011 15:13
Dobrý den.
Chtěl bych poprosit o radu.
Pořídil jsem si novou základní desku (http://www.alza.cz/asus-m4a78lt-m-le-d145279.htm) noví procesor (http://www.alza.cz/amd-athlon-ii-x2-255-rev-c3-d196211.htm) a ramky (http://www.alza.cz/zeppelin-4gb-kit-ddr3-1333mhz-d148254.htm).
Vše jsem zapojil do své staré krabice od staršího počítače, tím mám namysli zapojil jsem procesor, připojil jsem hardisk,ramky a propojil jsem kabeli od zdroje. (Správností zapojení jsem si téměř jistý)
No a nastal problém. Zapnu PC, Větráček se točí, hardisk dle zvuku pracuje, na desce svití zelená ledka, ale do monitoru nejde žádný signál. Používám tu grafickou kartu co je na desce, jinou zatím ještě nemám.
Potřeboval bych poradit, čím to může být, jesli jsem koupil nekvalitní ramky, nebo se musí něco nastavit na desce či tak.
Richmond (8084)|16.2.2011 15:16
Co přesně znamená "hdd pracuje"? Točí se nebo tahá (bliká ledka)? Máš připojený speaker?
johny__g (6387)|16.2.2011 15:21
Reset BIOSu jsi zkoušel? Najdeš v manuálu asi jako Clear CMOS.

Ten zdroj je co zač? Výkon, značka?

Přídavné napájení desky zapojené máš?
DrZelenka (2491)|16.2.2011 15:22
Nekvalitní RAM jsi koupil, ale to není zatím podstatné.

Čím to vlastně napájíš? Starý počítač fungoval a vyměněn byl kvůli zastaralosti, nebo blbnul a proto jsi koupil nové části?
franapa (11)|16.2.2011 15:23
No jak bych to řekl, myslím si že HDD pracuje, poznám to pouze podle zvuku co vytváří. Speaker právě nemám, nechápu že ho nemám v bedně

Edit: Zdroj je 300W, značku bohužel neznám, ten komp sem měnil protože už byl hodně starej a pomalej
Bios sem ještě neresetoval, a přídavné napájení desky...nevím co tím přesně myslíš, nejsem v tom moc zběhlí. Zapojil sem normálné ten 24 pinovej zdrojovej kabel do desky a ješte jeden 4 pinovej kousek od procíku
Richmond (8084)|16.2.2011 15:31
[quote=franapa;435890]No jak bych to řekl, myslím si že pracuje, poznám to pouze podle zvuku co vytváří. Speaker právě nemám, nechápu že ho nemám v [/quote]
Pokud pracuje tak obvykle bliká ledka. Pokud nebliká tak nepracuje (ale může dělat různé zvuky, které na první pohled vypadají jako tahání, ale ve skutečnosti může jen provádět kalibraci kvůli změně teploty). Ten speaker by to chtělo sehnat - už jen kvůli tomu, že bez něj nelze ani hrubě odhadnout, jestli je na vině ram... Ledka na desce signalizuje pouze southbridge pod proudem, ale už nepozná, jestli je ko cokoliv jinýho na desce
franapa (11)|16.2.2011 15:45
HeH......
Tak jsem měl obráceně zapojenou HDD led (špatně +-) v front panelu, jsem to otočil abych zjistil jestli ten disk něco dělá a najednou to funguje :D Tak pardon že sem otravoval a díky, na tohle bych asi jen tak rychle nepřišel :D
StD (1963)|16.2.2011 16:09
[quote=franapa;435897]HeH......
Tak jsem měl obráceně zapojenou HDD led (špatně +-) v front panelu, jsem to otočil abych zjistil jestli ten disk něco dělá a najednou to funguje :D Tak pardon že sem otravoval a díky, na tohle bych asi jen tak rychle nepřišel :D[/quote]
No tak si ještě při té příležitosti zkontroluj, jak máš na tom headeru desky zapojený PC-speaker bedny. U těch ostatních (PWR a RST) je to celkem jedno, jestli + nebo -.