Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 7 z 7 PrvníPrvní ... 567
Zobrazené výsledky: 91 až 103 z 103

Téma: Víkendová diskuze: Krize v lékařství

 1. #91
  Starousedlík SHW Avatar uživatele xmarek
  Registrace
  May 2008
  Příspěvků
  1,689

  Citace Původně odesláno od Neregistrovaný Zobrazit příspěvek
  - stále sme tady zvyklý na systém socialistického zdravotnictví, kdy přijdem kdykoliv za lékařem a ona pro nás bdue pracovat za pár šupů + přesčasy zadarmo a bude nás rovněž zadarmo ošetřovat. Bohužel tento stát nasadil směr západ, tak i se všemi důsledky.
  Nejsem si vědom toho, že bych chodil k lékaři zadarmo. Měsíčně odvádím na systém zdravotnictví nemalou sumičku a k lékaři v podstatě nechodím. V okamžiku kdy se tam objevím (většinou z pohnutek toto socialistického zřízení) setkám se pouze s arogancí. A to nehovořím ani o situaci, kdy ležela v porodnici má žena. To jsem viděl to naše slavné zřízení v jeho pravé kráse.
  Upřímně je mi jedno kdo mé peníze zhrábne a problémy zdravotních pojišťoven neřeším. Proč taky? Nemám čas ani chuť řešit problém někoho vs. někoho. Celý problém vznikl na úkor pacientů a v tom vidím největší problém. Proto říkám, že pokud se to někomu nelíbí, tak zaměstnanecký poměr je pouze pravní vztah, nikoliv otrokářství a pokud se to někomu nelíbí tak má možnost jít někam jinam. Bohužel to pan Engel a jemu podobní zatáhli trošku do jiné roviny a v duchu se modlím ať to opravdu dostoupí vrcholu a ty vydřiduchy vyhodí. Zatím to tak opět vypadá. Bohužel mám strach, že se tak nestane.

  O.T.: Ještě zareaguji na jednu věc. Mi taky přesčasy nikdo neplatí, protože by to firma musela pracně vysvětlovat zákazníkovi, ale výsledek práce je zajímá nejvíc. Takže mnohdy stojím před otázkou být v práci déle a nebo neodevzdat tásky včas. Kdybych si zvolil první možnost, tak bych se asi se zlou potázal, takže jaképak copak. A zajímá to někoho?
  Odpovídat lze po přihlášení

 2. #92
  Nováček Avatar uživatele cmoudina
  Registrace
  May 2006
  Příspěvků
  37

  čkoliv absolutně nechápu co má diskuse o krizi v lékařství dělat na tomto foru měl bych též několik doporučení na dobu po ukončení krize:
  1. všechny lékaře kteří se přidali k výzvě a podali výpověď okamžitě propustit
  2. veškerý jejich majetek zabavit a roz/pro/dat
  3. všechny označit viditelným znamením, aby si nich na ně občané, kteří se s nimi ještě někdy nedejbože dostanou do styku okamžitě mohli vylít svou zlost a jakoukoliv frustraci dle libosti
  4. část veřejně mrskat, část do kola vplést a část do pytle s černým kocourem zašít a do vody hodit
  5. zbytek vyhnat za brány měst a zakázat návrat pod trestem veřejného upálení na hranici
  6. nakoupit "domácího lékaře", "léčbu bylinami" a několik hrstí zeměžluče, ropuší sádlo a mandragoru - budou se teď hodit
  7. okamžitě se přestat léčit v ČR a přejít do Němec, či Rakousí - všichni doktoři jsou spřažení, co kdyby se teď chtěli začít mstít na chudácích pacientech
  8. ponechat pouze kováře, báby andělíčkářky a vesnické ranhojiče, eventuelně si objednat vymýtání ďábla nebo služby lesní čarodějnice
  9. pokud možno jakkoliv neonemocnět - v případě nemoci viz bod 6,7,8

  přeji příjemný večer a mír v duši
  Odpovídat lze po přihlášení 3. #93
  Starousedlík SHW Avatar uživatele Salamander
  Registrace
  May 2006
  Příspěvků
  6,259
  Odpovídat lze po přihlášení

 4. #94
  Nováček Avatar uživatele cmoudina
  Registrace
  May 2006
  Příspěvků
  37

  36681 jednotek nenávisti, zášti a zloby
  Odpovídat lze po přihlášení

 5. #95
  Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele Georginek
  Registrace
  May 2006
  Příspěvků
  2,967

  Citace Původně odesláno od Salamander Zobrazit příspěvek
  Kde se to podepisuje? V mem okoli neznam nikoho, kdo by s tim co predvedli felcari souhlasil......


  To neni nenavist, ale rozum........ protoze vydirani je hnus A tuplovane od doktoru
  Odpovídat lze po přihlášení

 6. #96
  Neregistrovaný

  Bohužel je a vždy bude trojúhelník, kde tečou finance a to:

  Ministerstvo, dealerské firmy -- Zdravotnický personál -- Pacienti

  Nuikdy nebudou téct finance do všech třech vrcholů trojúhelníku, vždy jen do dvou. Pochybuji, že ministesrstvo a firmy pustí svůj cash do jiného vrcholu, čili pak už jen zbývá jestli peníze půjdou do personálu nebo pacientů. Vždy bude někdo nespokojený. Bohužel. Ani kdybysme platili 3x vyšší zdravotní pojištění, tak to nestačí dokud budou peníze téct jiným směrem. Ve zdravotnictví je pěnez neivěřitelné množství, bohužel proudí jinam než k pacientům a lékařům. Dvě milardy najít v rozpočtu MZ je otázka cca 20minut.
  Odpovídat lze po přihlášení

 7. #97
  Nováček
  Registrace
  Dec 2008
  Příspěvků
  42

  Na druhou stranu, kolikrát za posledních X let stávkovali učitelé ? Zemědělci ? Hasiči (ti tedy tuším jednou..)... Vykřikuje se zde, že lékaři stávkují a ohrožují pacienty. Mám děti na základní škole, pamatuju si minimálně 2x, že jsem si musel v práci brát dovolenou, protože děto nemohly ját do školy, jelikož učitelům se zdají platy málo. Takže bych se oprostil od výkřiků do tmy, že lékaři jsou hrozní rebelové a pořádají protesty a stávky. Navíc k žádnému ohrožení pacientů nedošlo, jelikož lékaři pracovali dále a žádný masivní odchod k prvnímu dni měsíce by nenastal. To pouze česká média opět vyvolala paniku. Možná by část lékařů odešla, ale postupně.
  Opravdu mě pobavil názor pána na zastávce v Brně, který tvrdil, cituji "Co by chtěli ? Pochodujou si po nemocnici v bílejch hadrech, kolem mají plno ženskejch a ještě si stěžujou..." Pokud si toto myslí náš národ, tak pánbůh s náma a sbohem.
  Nevím, nestudoval jsem 6 let obtížnou školu, kdy ostatní VŠ studenti měly práci a bavili se, zatímco já jsem s kolegy seděl u knih a na práci při škle mohl zapomenout. Pak nepraocval za 12 500 Kč čistého po dobu 5 let k atestaci. Ano, uznávám, věděl jsem to už předem, proto taky ihned jakmile to šlo odešel do soukromé sféry mimo nemocnice. Navíc si nepamatuju, kdy naposledy lékaři protestovali ?
  Souhlasím, že vše se okolo protestů lékařů vyhrotilo. Nepodepsal jsem tuto formu protestu. I když s lepšími platy souhlasím. Což je taky logické. Každá profese si stojí za svým. Ale na druhou stranu nehodlám na sebe brát odpovědnost za zdraví pacientů, psychicky náročnou práci, obtížné studium a postgraduální praxi, abych si nemohl říct, že tedy ty peníze by mohly trošku téct i do personálu ve špitále než do farmaceutických firem. Navíc řada pacientů chce z lékařů vytřískat peníze pomocí žalob, což je ryze americký trend, kde to běží jak na páse. Začíná to už i u nás. Bohužel v našem státě co se týče pěněz se musí pořádně dupnout, jinak se nic dít nikdy nebude. A ostatně jsem opravdu zvědavý jak dopadne slíbené navýšení platů (tedy reálně v praxi).
  Naposledy upraveno uživatelem stastikp: 21-02-2011 v 23:01
  Odpovídat lze po přihlášení 8. #98
  Obyvatel SHW Avatar uživatele Ivo Mašek
  Registrace
  Feb 2007
  Příspěvků
  516

  Kdyby náhodou někdo z doktorů nevěděl nic o "institutu" VÝPOVĚĎ, nechť nahlédne do zákoníku práce, případně do kolektivní smlouvy na svém pracovišti.
  V jakémkoli zaměstnání se zcela běžně dávají výpovědi. Dávají ji lidé, kterým se na současném pracovišti nelíbí a tak si zajistí práci jinde a dávají výpověď. (zaměstnanec, který dá výpověď a přitom nemá zajištěnou práci jinde = korunovaný vůl) Ve výpovědi není nikde stanoveno, že vás současný zaměstnavatel musí vzít zpět. S tím MUSÍ každý zaměstnanec počítat.
  Apropó: Já neznám žádné programátory, elektrikáře, hovnocucaře, zámečníky, atd., atd., kteří by si, a to dokonce přes svého rersortního ministra, prosazovali, v případě nezdaru svého úmyslu, návrat na své původní pracoviště.
  To, co tu zavedli, nebo se snaží zavést za "institut" doktoři, je velice nebezpečný precedens. Na to nelze přistoupit v žádném případě. Prostě, nelíbí se ti na současném pracovišti, tož dej výpověď a .............. hodně štěstí na pracovišti novém.
  A co se týče dalšího: Každý něco umíme, každý něčemu hoví a každý něco dělá. Každá práce je pro společnost důležitá a stává se článkem řetězu. Nějaká nadřazenost tu neplatí. Zákony platí pro všechny stejně.
  Polopaticky: Když já dám výpověď a po dvou měsících přijdu za šéfem s prosíkem, že bych ji chtěl stahnout, tak buď ji šéf stahne (a samozřejmě si "smlsne" a dá mi to tzv. sežrat) a dál mě nechá u něj makat., a nebo mi řekne, že bohužel, už má jiné plány. A já akorát mohu svěsit hlavu a jít. kdybych se ovšem v tomto případě dožadoval, a to i prostřednictvím resortního ministerstva, návratu na původní místo a navíc se ještě dožadoval enormního zvýšení mzdy, tak se o mě potom budou zajímat psychiatři. A celkem právem.
  Jestli jste si, vážení někteří doktoři, mysleli, že lid padne před váma na prdel, tak to jste se šeredně zmýlili a pokud jste tak vzdělaní, museli jste to vědět už na začátku. Tahle země má na hřbetu 1,5 bilionu dluhu. Zvyšují se tu daně a každý počítá korunku, kterou má/nemá vydat. A vy si do toho přijdete s touhle ránou. Jste šílenci a vyděrači.
  Poděkovali jste, a tak .................. odejděte, jak jste si přáli. Všichni jsme nahraditelní, i vy !!
  Naposledy upraveno uživatelem Ivo Mašek: 22-02-2011 v 08:58
  Odpovídat lze po přihlášení

 9. #99
  Pravidelný diskutér
  Registrace
  Feb 2009
  Příspěvků
  156

  Citace Původně odesláno od cmoudina Zobrazit příspěvek
  36681 jednotek nenávisti, zášti a zloby
  Ale co tak silná emotivní slova.
  Ti lidé vyjadřili veřejně svoji podporu petice. Četl jste ji Vůbec? Máte něco jiného než výkřiky do tmy?
  Souhlassím s tím, aby lékaři dostali přidáno. Ale nejdříve by se mohlo zjistit, kolik jich vlastně je. Aby třeba nemuseli pracovat, tedy vykazovat 30 odpracovaných hodin za 24 hodinový kalendářní den.....
  Odpovídat lze po přihlášení

 10. #100
  Starousedlík SHW Avatar uživatele kevin00
  Registrace
  Feb 2008
  Příspěvků
  10,269  "Kdo se chce vrátit, bude si muset podat žádost o přijetí do zaměstnání a projít normálním přijímacím řízením," říká ředitel Antonín Karásek.
  "Nemocnice má kolektivní smlouvu s odborovými organizacemi, ve které je zakotven slib věrnosti, a díky tomu také naši lékaři dostávají věrnostní příspěvek ve formě penzijního připojištění," vysvětluje Karásek. Ročně tak za věrnost doktoři získávají šest tisíc, ti starší až čtyřiadvacet tisíc. "Bezdůvodné podání výpovědi je podle mě porušením věrnosti vůči nemocnici. Proč bych měl přistupovat na to, že teď ji chtějí zase brát zpátky? Ti lidé mě prostě nezajímají. Kdo chce, ať znovu nastoupí. Já každou žádost o zaměstnání posoudím. Zatím mi nepřišla ani jedna," krčí rameny Karásek.
  Odpovídat lze po přihlášení

 11. #101
  Nováček Avatar uživatele cmoudina
  Registrace
  May 2006
  Příspěvků
  37

  Citace Původně odesláno od Rosta43 Zobrazit příspěvek
  Ale co tak silná emotivní slova.
  Ti lidé vyjadřili veřejně svoji podporu petice. Četl jste ji Vůbec? Máte něco jiného než výkřiky do tmy?
  Souhlassím s tím, aby lékaři dostali přidáno. Ale nejdříve by se mohlo zjistit, kolik jich vlastně je. Aby třeba nemuseli pracovat, tedy vykazovat 30 odpracovaných hodin za 24 hodinový kalendářní den.....

  Petici jem nečetl a číst ji nebudu.Mám dost vlastních zkušeností s pacienty nejrůznějších věkových, sociálních a inteligenčních skupin.Nemá smysl o čemkoliv dále diskutovat, jelikož se situace vyřešila.Nebojte se, teď bude vše určitě lepší - zruší se 10000 akutních lůžek - čili 50 malých nemocnic - až budou lidé čekat na ambulantní ošetření po objednání ve specialisované ambulanci v minimálně 50 km vzdálené Krajské nemocnici 3 měsíce, protože "tu jejich" zavřeli v rámci redukce a ambulantní specialista je přetížen/pracuje jenom tolik kolik se mu vyplatí/budou snad konečně spokojeni.Českému pacientovi se totiž nelze zavděčit, věřte mi, po všech těch letech to vím a denně si to ověřuji.
  P.S. výpověď jsem nepodal.
  Odpovídat lze po přihlášení

 12. #102
  Obyvatel SHW Avatar uživatele Ivo Mašek
  Registrace
  Feb 2007
  Příspěvků
  516

  Něco mi tu nehraje. Kdyby odešlo 4000 doktorů (tedy by dočasně chyběli), bylo by to pro pacienty lepší ??
  Ono tady totiž vůbec nejde o pacienty. Tady se hraje hra, kterou hrají už nějaký pátek soudci. Jde o peníze.
  Odpovídat lze po přihlášení 13. #103
  Nováček Avatar uživatele Johny_F
  Registrace
  Feb 2007
  Příspěvků
  28

  To co doktori predvedli je celkem komicke. Ono by se to zdravotnictvi bez nich nezhroutilo akorad by se hold musel management trosku lepe planovat, setrit zbytecnymi luzkami a nektere operace ktere by nebyly akutni by se odlozily a svet by sel dal...
  A pratele, nepletme si pojmy jako "stavka" a "vypoved" to je celkem dost rozdil. Ja osobne bych ty co odesli uz zpet nebral a naopak bych ty mista nechal tem mladym co lezou ze skol a tem bych pridal, jak to chteli
  Odpovídat lze po přihlášení

Strana 7 z 7 PrvníPrvní ... 567

Podobná témata

 1. Víkendová diskuze: PC vs. NTB?
  Od Petr S. v sekci Víkendové diskuze
  Reakcí: 48
  Poslední příspěvek: 02-02-2013, 17:07
 2. Víkendová diskuze: Netbooky?
  Od Petr S. v sekci Víkendové diskuze
  Reakcí: 31
  Poslední příspěvek: 24-11-2012, 15:48
 3. Víkendová diskuze: NAS - Ano či ne?
  Od Petr S. v sekci Víkendové diskuze
  Reakcí: 47
  Poslední příspěvek: 13-10-2012, 11:06
 4. Víkendová diskuze: Spolehlivost wi-fi
  Od husky14 v sekci Víkendové diskuze
  Reakcí: 12
  Poslední příspěvek: 31-10-2010, 15:09
 5. Víkendová diskuze: Bojíte se finanční krize?
  Od Karel Polívka v sekci Víkendové diskuze
  Reakcí: 19
  Poslední příspěvek: 16-12-2008, 14:41